Zobacz wątek - Właściciele i fani FAZEREK odezwijcie sie ;)
NAS Analytics TAG

Właściciele i fani FAZEREK odezwijcie sie ;)

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez PavloRBR » 18/1/2008, 10:52

odrazu Liter ;) heh przyjety to nie widomo czy juz jestes ale masz plusa bo smigasz Yamasza heh pozdr
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady


Postprzez GregorMoto » 18/1/2008, 14:09

ludziska jezdzicie juz co? czy fazerki nadal spia?
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim


Postprzez Inna » 18/1/2008, 15:43

GregorMoto napisał(a):ludziska jezdzicie juz co? czy fazerki nadal spia?


Moj niestety śpi :evil:
I co gorsza nie chce ze mna gadać :(
Moze jutro bedzie nam los sprzyjał i przemówi do mnie swym mruczącym głosem.

Ale co jak co widuje innych jak śmigają, a ja... czekam az sie nieco ociepli, albo przynajmniej niech asfalt bedzie suchy. :roll:
Wiem, wiem mam wymagania :P
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PavloRBR » 18/1/2008, 16:25

moja Faza jeszcze przechdzi lifting i narazie trzeba by ja poskladac w calość ... i zalożyc nowa gume na tyl bo ta az biala sie zsrobila od sznórków ;/ ps tez widzialem jak goscie smigaja juz moto wsumie w tamtym roku u mnie sezon sie nie skończyl praktycznie -10 i sie jechalo ;) ale w tym roku nawet poczciwa WSK 125 odpączela sobie ale ztylko dlatego ze niechce mi sie jej przywracać do życia;/ pozdr
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez borgir666 » 18/1/2008, 17:05

Mój LITROWY FAZER NA BAZIE DYWERSJI ;) lata już od wigilii (nieoficjalnie) a oficjalnie od 13 stycznia. Co chwile jeszcze coś z niego wymontowuje na moment w celu polerki,ale w dowolnej chwili wywieram nacisk na guziczek pod prawym kciukiem i odjazd.
W grudniu nawinąłem na felgi nowe buty dunlopa (arrowmax przód,sportmax tył) i nie boję się mokrych asfaltów. DRŻYJCIE MOKRE ASFALTY-NADCIĄGAM W FORMIE ZAGŁADY I DYMU Z FAJCZONEGO LACZKA !!! .. .. ..
DYWERSANT
Avatar użytkownika
borgir666
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25/9/2007, 22:19
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez PavloRBR » 18/1/2008, 17:10

borgir666 jak tam twoja dyversja sie sprawuje?? smigales kiedys na FZS 600 ?? jak tak to napisz czy jest duza róznica w mozy i prowdzeniu ?? bo ciekawia mnie wlasnie wrazenia z jazdy 600 o troche mniejszym potencjale takim jak np Diversjon bo on ma mnie torche koników od Fazy
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez pavkox » 24/1/2008, 16:57

witam mam pytanko odnosnie roznicy fz6 i fz6 s2 - wiem ze roznia sie one moca, ale czy wizualnie sa roznice. Gosciu z salonu powiedzial ze roznia sie one tylko licznikami. Szukam fz6 s2 czyli tej mocniejszej, a wszystkie(wiekszosc) oferty z allegro mimo ze maja liczniki(wg pana z salonu) z fz6 a dysponuja moca z FZ6 S2. Czy to prawda z tymi licznikami?
cb 600 hornet=>FZ6 S2 `07 w koncu :)
Avatar użytkownika
pavkox
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29/5/2007, 14:43
Lokalizacja: ze znowu :)

Postprzez PavloRBR » 24/1/2008, 18:00

gdzies tu byl kiolega od FZ6 on Ci powinien pomuc;) bo ja smigam FZS wiec nie pomoge;/
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez maniekaga » 26/1/2008, 13:10

S2 z 2007 różni się od FZ6:
- Wahacz jest aluminiowy, przez to moto jest mniej wrażliwe na zmianę obciążeń
- Licznik Jest tak jak FZ1- czyli ma analogowy obrotomierz- Super,
- owiewka jest inna bardziej drapieżna,
- hamulce są od R6,
- komputer jest inaczej zaprogramowany, przez to podobno jest elastyczniejsza przy niższych obrotach,
- Kanapa jest wygodniejsza, z specjalnego materiału zapobiegającego ślizganiu się.

To chyba, wszystko z główniejszych zmian.
Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania odnośnie S2 to wal.

Pozdro
Avatar użytkownika
maniekaga
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/5/2007, 07:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Genji » 26/1/2008, 15:07

Inna napisał(a):Ale co jak co widuje innych jak śmigają, a ja... czekam az sie nieco ociepli, albo przynajmniej niech asfalt bedzie suchy. :roll:
Wiem, wiem mam wymagania :P


wczoraj po 15 widziałem jednego takiego na TL1000 - w środku miasta takiego orła wywinął na ubłoconej koleinie w nawierzchni, że go motong przeskoczył! Poważnie... ludzie gęby porozdziawiali, szkoda mi sie chłopiny zrobiło, stanąłem na awaryjnych na środku drogi, rozłożyłem trójkąt i podbiegłem do chłopaczka. Był cały poobijany i poobdzierany (jechał w dżinach i puchowej kurtce - zonk!) zapytałem czy wszystko ok? a on mi na to: już zjeżdżam, już, już... nic się nie stało... Był w lekkim szoku i nie wiedział co sie z nim dzieje. Zepchnęliśmy ociekający płynami motor (a raczej to co z niego zostało) i się okazało, że chłopak nie mógł doczekać wiosny na nowym nabytku i postanowił wypuścić się na przejażdżkę... Ehhh... szkoda gościa i motorka.
Lepiej będzie dla nas samych i sprzętów pozimować jeszcze kilka tygodni w garażu - szkoda zdrowia i pieniędzy na naprawy.
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez PavloRBR » 26/1/2008, 19:38

Genji napisał(a):lisex zapraszam do Wrocka - moi zrobią oba serwisy za 300 :lol:

Powitać, powitać nowych!!!!! 8)


Genji ale oba serwisy tzn?? juz z płytkami i czesciami czy tylko sam servis??
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez Inna » 27/1/2008, 21:43

Dobra zadam głupie pytanie :(
czy może mi ktoś powiedzieć czy te crash pady pasują do mojego cacka ;) tzn: Yamahy Fazer 600cm rocznik 99?? Albo doradzić jakieś inne?? (bo coś czuje ze w tym sezonie mogą się przydać :evil: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=304067704
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Genji » 27/1/2008, 22:13

Pavlo serwis tj. czyszczenie i synchronizacja

Inna - te crash pady nie pasują - FZ6 a nie FZS.
Polookaj na allegro bo są i dla Twojego "wadera" :wink:
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez Inna » 27/1/2008, 22:50

Genji napisał(a):Pavlo serwis tj. czyszczenie i synchronizacja

Inna - te crash pady nie pasują - FZ6 a nie FZS.
Polookaj na allegro bo są i dla Twojego "wadera" :wink:


Dzięki, niestety nic jak dotąd nie znalazłam dla swojego...Kochanka..i proszę bez podtekstów-do łóżka go nie zabieram :twisted: "wadery"?? chyba dla "basiora" ;) - niezła z nas para :lol:
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wjp » 30/1/2008, 16:45

GregorMoto napisał(a):ludziska jezdzicie juz co? czy fazerki nadal spia?


Witam. Chciałbym się ujawnić jako następny właściciel Fazerki ale FZ6.
Ja jeżdżę całą zimę a to dlatego, że teraz pracuję w Irlandii a jak wiadomo zimy tutaj są spoko. Temperatury zawsze dodatnie. Zdarzyło mi się jechać przy 1-2 st.C ale tak ogólnie to 5-6 st. to normalka. Natomiast w deszczu jeżdżę niemal codziennie :) To też normalka w Irlandii. Jak nie pada w dany dzień to trzeba się cieszyć. Na szczęście są to przelotne opady i często nie tak obfite. W Polsce to juz jesień była dla mnie za zimna :)

A teraz z innej beczki. Otóż kupiłem tą Yamahę jakieś 4 miesiące temu w Niemczech (brat kupił i wysłał kurierem) Moto ma przejechane 6000km. Wygląda jak nowy ale martwi mnie jedna rzecz. Odgłos silnika. Wszystko jest ok, nic nie stuka i nie puka tylko coś mi gwiżdże. Oprócz normalnej pracy silnika słychać coś jakby gwizd lub świst, sam nie wiem jak to nazwać. Po nagrzaniu się silnika to ustępuje, ale gdy odkręcę gaz to powraca. Może jestem przewrażliwiony, może to jakaś turbina lub coś w tym stylu. Może ktoś ma podobne spostrzeżenia. Dodam, że wymieniłem olej i filtr oleju. Koleś, który parkuje obok mnie ma też fazerę z 2004r moja 2005 i u niego nie ma tego odgłosu.
Poza tym szczegółem moja fazerka śmiga bez zarzutu.


Bardzo proszę o podpowiedzi no i serdecznie witam wszystkich użytkowników Yamahy.
wjp
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/11/2007, 14:31
Lokalizacja: Dublin

Postprzez PavloRBR » 30/1/2008, 17:42

Moze tylko jestes przewrażliwiony:) Fazery wydaja z siebie Turbinowy dżwięk ;) szczególnie moto na oryginalnych puszkach tak świszczą załóż jakis przelot MIGA albo DEVILA i wtedy bedziesz mial zamiat swistu poteżny basss ;) pozdr wszystkich polaków któży śmigaja w UK :)
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez wjp » 30/1/2008, 20:22

PavloRBR napisał(a):Moze tylko jestes przewrażliwiony:) Fazery wydaja z siebie Turbinowy dżwięk ;) szczególnie moto na oryginalnych puszkach tak świszczą załóż jakis przelot MIGA albo DEVILA i wtedy bedziesz mial zamiat swistu poteżny basss ;) pozdr wszystkich polaków któży śmigaja w UK :)



Ale chodzi o to, że to chyba nie tłumik tak świszczy. To jest odgłos z silnika. Tak podejrzewam.
wjp
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/11/2007, 14:31
Lokalizacja: Dublin

Postprzez pavkox » 4/2/2008, 16:02

witam jeszcze jedno male pytanko o FZ6 i FZ6 S2. Mial ktos moze okazje przejechania sie FZ6 i S2 - roznica to 20 KM. Tu moje pytanie czy jest ta roznica az tak wyczuwalna podczas uzytkowania? Miałem horneta wiec nie chciałbym zejsc na cos duzo słabszego a nowy fazer jest miodzio :wink:
cb 600 hornet=>FZ6 S2 `07 w koncu :)
Avatar użytkownika
pavkox
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29/5/2007, 14:43
Lokalizacja: ze znowu :)

Postprzez Genji » 4/2/2008, 17:00

Jak miałeś szerszenia to odczujesz różnicę. Ta słabsza wersja dedykowana jest początkującym - najlepiej umów się na jazdę próbną - każą Ci wieki czekać ale nie odmówią.
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez -COLD- » 5/2/2008, 23:13

Dzisiaj oglądałem moto i zobaczyłem że wydech mi się poluzował przy kolektorach... Dziwna sprawa nie ma żadnych przedmuchów, odkręciła się tylko nakrętka.
Mieliście coś podobnego?
SHADOWNET
Avatar użytkownika
-COLD-
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 9/6/2007, 15:29
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr