Zobacz wÄ…tek - Discovery Channel - Narodziny Scigacza
NAS Analytics TAG

Discovery Channel - Narodziny Scigacza

O wszystkim
_________

Postprzez motoman » 13/12/2007, 00:50

bede krzyczał...

NIECH MI KTOS WYTLUMACZY JAK DZIALA TEN SILNIK, ZE ZMIENIA SIE KIERUNEK OBROTU WALU KORBOWEGO:) dobrze uslyszalem:P?? nie potrafie sobie tego wyobrazic:)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez simonw » 13/12/2007, 01:04

Konrad, ja tez nie lapie o co dokladnie z tym im chodzilo, ale moto wyglada troszke jak jak MV :)

Niewazne, 90minut bedzie i wlasnie rozpoczynam montaz :>
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez indor » 13/12/2007, 08:19

simonw w jakim programie montujesz ? Chciałbym połączyć ze sobą kilka filmików podłączyć do tego jakąś muzykę, dobrze by było żebym mógł też manewrować samą muzyką nie tylko obrazem... żebym mógł jakieś napisy dokładać.

Tak przy okazji, ojciec mnie prosi żebym mu na płyty DVD przegrał jego autorstwa filmy z wesel, imienin jakichś wycieczek starych. To wszystko jest w VHS. Mam wideo, w komputerze mam kartę TV - PixelView ... podłączyć wideo raczej nie będzie problemu, żebym mógł obejrzeć na kompie z VHS'a ale z nagrywaniem jest problem. Jak chce nagrać coś z TV za pomocą podstawowego programu do obsługi TV to mi nie nagrywa dźwięku. Na pewno mam dobrze podłączone kable. Dasz rade jakoś pomóc czy tak na odległość nie widząc to ciężko ?
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: BÅ‚onie pod wawa

Postprzez kreska » 13/12/2007, 08:35

Indor najłatwiejszy program do montowania filmów dla amatorów to jest Studio Sony Vegas. Już do profesjonalnego montowania, to Adobe Premiere Pro + Adobe PhotoShop CS. Miłego montowania ;)
kreska
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 4/8/2007, 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Manhatan » 13/12/2007, 09:19

motoman napisał(a):bede krzyczał...

NIECH MI KTOS WYTLUMACZY JAK DZIALA TEN SILNIK, ZE ZMIENIA SIE KIERUNEK OBROTU WALU KORBOWEGO:) dobrze uslyszalem:P?? nie potrafie sobie tego wyobrazic:)


Nie oglądałem więc nie wiem do końca o co chodzi, ale jedyne co mi przychodzi w tej chwili na myśl, to patenty zastosowane między innymi w motocyklu Rossiego i sprzętach off-roadowych BMW. Jeżeli dobrze kojarzę, to chodzi o zmianę kierunku obrotu wału korbowego do kierunku jazdy. Mówiąc po chłopsku jadąc do przodu wał kręci się w stronę przeciwną co sprawia, że wibracje silnika podczas jazdy są dodatkowo eliminowane. No ale nie wiem czy o to Ci chodziło :roll:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez simonw » 13/12/2007, 12:35

indor -
Pinnacle Studio 10
Efekty - Adobe After Effects (min 1024 MB RAM do instalacji).

Kompresja - czasami WMM albo SUPER(c) maja bardziej ludzkie menu niz Studio.


Wersja mini 450 MB i duza kolo 1,x Gb bedzie
Mini dzisaij wrzuce gdzies i zalinkuje :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez indor » 13/12/2007, 13:02

Fajnie :) Dzięki chłopaki...


To jest specyfikacja mojego "złoma" :D
Athlon 1800 XP+
512MB/RAM - staaaaaaaaaaaary nawet nie DDR
GeForce2 MX-400 64M

Adobe After Effects w takim bądź razie mi nie pójdzie :)
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: BÅ‚onie pod wawa

Postprzez simonw » 13/12/2007, 14:46

HM, After Effects nawet nie wlaczy instalatora, mowie ze _min_ zeby wlaczyl sei setup to 1024 ale nie ogolnie tylko wolnej, jesli masz karte ktora wspoldzieli czesc ramu z plyta, takze sie nie odpali :)

Studio10 teoretycznie chodzi na 512, natomiast jak dorzucisz Hollywood FX (ja dostalem studio, fx i jeszcze 3 plytki z dodatkami i wtyczkami razem z karta) to powoli przy 512 przestaje chodzic. Trzeba miec dobrze wdrozonego windowsa, pozadnie zablubanego zeby bylo ok.

Fajnie chodzi Windows Movie Maker do prostych czynnosci zupelnie Ci wystarczy, czyli nagrywanie dvd dodanie tytulu napisow, pociecie pomontowanie scen. Powiem Ci ze bardzo intuicyjnie sie z nim pracuje i jesli nie musze zrobic czegos barziej skomplikowanego uzywam WMM. W druga strone podobnie, fajne sa animacje poczatkowe, wiec po zrobieniu filmu wrzucam go do WMM i tam dodaje animowane napisy.



Co do filmu, zrobilem wersje mini ktora dostaje Eneasz i dalej jakos to podstawi wszystkim zainteresowanym. Wersja wieksza (kolo 1,5G sadze) bedzie dostepna jak wyzdrowieje i bede mogl zaladowac toto osobiscie na serwer, bo na domowym 512 DSLu nie podjalbym sie wysylania (musze miec zapas pasma na telefon).
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez indor » 13/12/2007, 15:03

obejrzę sobie w wolnym czasie te programiki... jak będę miał jakieś problemy to się jeszcze odezwę :)

ja to poczekam na tą większą wersje :) dla mnie to i tak mała różnica czasowa w ściąganiu
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: BÅ‚onie pod wawa

Postprzez Meciek » 13/12/2007, 15:26

WMM jest bardzo prostym programem, sam z niego korzystam przy edycji i zgrywaniu filmów z kamery (miniDV) jeżeli nie masz zamiaru kręcić hoolywodzkiego filmu to w zupełności Ci wystarczy.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Kris2k » 13/12/2007, 16:44

Manhatan napisał(a):
motoman napisał(a):bede krzyczał...

NIECH MI KTOS WYTLUMACZY JAK DZIALA TEN SILNIK, ZE ZMIENIA SIE KIERUNEK OBROTU WALU KORBOWEGO:) dobrze uslyszalem:P?? nie potrafie sobie tego wyobrazic:)


Nie oglądałem więc nie wiem do końca o co chodzi, ale jedyne co mi przychodzi w tej chwili na myśl, to patenty zastosowane między innymi w motocyklu Rossiego i sprzętach off-roadowych BMW. Jeżeli dobrze kojarzę, to chodzi o zmianę kierunku obrotu wału korbowego do kierunku jazdy. Mówiąc po chłopsku jadąc do przodu wał kręci się w stronę przeciwną co sprawia, że wibracje silnika podczas jazdy są dodatkowo eliminowane. No ale nie wiem czy o to Ci chodziło :roll:


Na forum slaskich motocyklistow padla nazwa Motoczysz C1 i od razu wiedzialem o co biega :D
Tez nie ogladalem ale w jednym z numerow Swiata Motocykli byl ten motocykl opisany (czerwiec 2005 :!: wiec odsylam do archiwum)
a silnik nie kreci sie raz w jedna, raz w duga strone tylko w obie jednoczesnie bo dwa przednie i dwa tylne cylindry sa na na osobnych walach korbowych krecacych sie w przeciwnych kierunkach.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez motoman » 13/12/2007, 18:00

Kris2k napisał(a):a silnik nie kreci sie raz w jedna, raz w duga strone tylko w obie jednoczesnie bo dwa przednie i dwa tylne cylindry sa na na osobnych walach korbowych krecacych sie w przeciwnych kierunkach.


No dobra... to cos juz wiemy:D... ale teraz pytanie... jezeli motocykl pochyla siÄ™ w lewo to co sie dzieje... :D? korbowod krecacy sie w lewo co robi a ten w prawo co:P?
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Manhatan » 13/12/2007, 18:10

Takie rozwiązanie ma pewnie podobny cel jak w silnikach gdzie wał kręci się do tyłu. Podejrzewam, że takie rozwiązanie powoduje, że przeciwne siły działające na obydwa wały korbowe równoważą się, przez co równoważy się także moment bezwładności. Ogólnie rzecz biorąc całość ma poprawić poręczność w prowadzeniu motocykla, głównie w zakrętach.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Kris2k » 13/12/2007, 18:50

Manhatan napisał(a):Takie rozwiązanie ma pewnie podobny cel jak w silnikach gdzie wał kręci się do tyłu. Podejrzewam, że takie rozwiązanie powoduje, że przeciwne siły działające na obydwa wały korbowe równoważą się, przez co równoważy się także moment bezwładności. Ogólnie rzecz biorąc całość ma poprawić poręczność w prowadzeniu motocykla, głównie w zakrętach.


Dokladnie tak jak napisal Manhatan... sily sie rownowaza, wiec motocykl wyjatkowo latwo sklada sie w zakrety. Tak wiec motoman, odpowiedz na Twoje pytanie brzmi... no wlasnie NIC sie nie dzieje :)

P.S. Jesli ktos chce skany z artykulu o tym motocyklu jaki byl w ÅšM to dajta cynk na PW to wysle.
Ostatnio edytowano 13/12/2007, 18:52 przez Kris2k, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez zdzichu123 » 13/12/2007, 18:51

Znalazłem w necie o której leci program "Prawdziwi Motocykliści" dzisiaj, chcialbym sie dowiedziec czy ten program leci co jakis dzien regularnie?


17:00 Prawdziwi motocykliści: Wyspa Man W towarzystwie ekipy "prawdziwych motocyklistów" podróżujemy po Europie, przyglądając się różnym trendom i nowinkom subkultury motocyklowej.

17:30 Prawdziwi motocykliści: Francja Razem z grupą prawdziwych motocyklistów podróżujemy po Europie, aby sprawdzić, czym charakteryzuje się subkultura fanów tych jednośladów. W programie wspaniałe maszyny i wyścigi.



A więc zapraszam :)
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Labiss » 13/12/2007, 20:07

Program kibel.Usnąłem w połowie.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez motoman » 13/12/2007, 23:31

Kris2k napisał(a):
Manhatan napisał(a):Takie rozwiązanie ma pewnie podobny cel jak w silnikach gdzie wał kręci się do tyłu. Podejrzewam, że takie rozwiązanie powoduje, że przeciwne siły działające na obydwa wały korbowe równoważą się, przez co równoważy się także moment bezwładności. Ogólnie rzecz biorąc całość ma poprawić poręczność w prowadzeniu motocykla, głównie w zakrętach.


Dokladnie tak jak napisal Manhatan... sily sie rownowaza, wiec motocykl wyjatkowo latwo sklada sie w zakrety. Tak wiec motoman, odpowiedz na Twoje pytanie brzmi... no wlasnie NIC sie nie dzieje :)

P.S. Jesli ktos chce skany z artykulu o tym motocyklu jaki byl w ÅšM to dajta cynk na PW to wysle.


No i dziekuje bardzo za odpowiedz:) bo oni mi tu w programie jakkies kity wciskaja o zmianach obrotu walu kormowego:D... ale teraz powiedzcie mi czym to sie rozni od zwyklego silnika gdzie moment dziala wzdluz motocykla... przeciez nie powinno miec to wplywu w zakretach... chyba ze chhodzi o skupienie masy jak najblizej srodka motocykla... to wtedy owszem:) pozdro i dzieki
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pawlak200192 » 13/12/2007, 23:39

Już siągam;)
:D :D
szybko idze, prawie max szybkosciÄ… Å‚Ä…cza :D
pawlak200192
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1724
Dołączył(a): 14/12/2006, 21:36

Postprzez msebek » 13/12/2007, 23:54

Dzięki. I to po PL :):)
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez MadboY » 14/12/2007, 00:38

hm... "Nie odnaleziono serwera" :/
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê