Zobacz wątek - Modle sie zeby emigranci nie wracali

Modle sie zeby emigranci nie wracali

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Black-Ghost, leff

Modle sie zeby emigranci nie wracali

Postprzez eneasz » 7/12/2007, 02:34

Na poczatku wyjasniam, ze to nie moj tekst ani opinia a jedynie kopia tego co przeczytalem na:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=72962441

Autor: koenigshutter 06.12.07, 10:20 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz

Codziennie modle sie zeby emigranci nie wracali. Juz odpowiadam
dlaczego. Po pierwsze zaczelo w Polsce brakowac rak do pracy i
pracodawcy chcac nie chcac musieli podwyzszyc zarobki. Ja w tej
chwili zarabiam juz ponad 3000 a jeszcze dwa lata temu zarabialem
tylko 1400. Druga sprawa to pracodawcy cie szanuja, atmosfera w
pracy jest duzo lepsza i czlowiek ma pewnosc zatrudnienia.
Oczywiscie emigranci zaraz mi napisza ze oni tyle zarabiaja w 3 dni.
No i bardzo dobrze, ja zawsze sie ciesze jezeli Polakowi za granica
sie powiodlo. Wtedy najprawdopodobniej juz nie wroci. Kolejna sprawa
nie czarujmy sie ale duzo ludzi ktorzy wyjechjali to margines.
Wyjechalo wielu bandytow, alimenciarzy, prostytutek czy zwyklych
dresow. Dzisiaj jest o niebo bezpieczniej i nie boje sie wieczorem
wyjsc z dziewczyna na spacer a jeszcze 2 czy 3 lata temu bylo to
niemozliwe. Tylko znowu prosze zle mnie nie zrozumiec. Nie twierdze
ze wszyscy emigranci to przestepcy. Twiuerdze natomiast ze masa
przestepcow tez wyjechala co wyraznie widac na naszych polskich
ulicach. No i wreszcie warto tez zwrocic uwage ze wyjechali ludzie
najslabiej zwiazani z krajem, ktorych zwiazki z polskoscia byly
bardzo slabe albo wrecz zadne. w wiekszosci emigranci to kosmopolici
dla ktorych slowo patriotyzm nie ma zadnego znaczenia. Oczywiscie
nie chce generalizowac i twierdzic ze wszyscy tacy sa bo wielu ludzi
moglbym bardzo urazic ale jednak cos w tym jest. Tacy ludzie bedac w
Polsce tylko by jej szkodzili a tak atmosfera sie oczyscila.
Reasumujac przyjezdzajcie do starej ojczyzny na wakacje,
odwiedzajcie rodziny, kupujcie polskie produkty ale nie wracajcie na
stale. Dzieki temu ze wyemigrowaliscie i wam jest lepiej i nam jest
lepiej tym ktorzy pozostali w Polsce i niech tak juz pozostanie.
Oczywiscie jezeli ktos chce wrocic nie chc wraca tylko uwazam ze
powroty emigrantow w wiekszej liczbie bylyby dla Polski bardzo
niekorzystne.

CIACH!!!!

Ale mnie zdenerwowal, wracam i szukam pracy w Warszawie :)
eneasz

Postprzez bartekh » 7/12/2007, 12:49

hmmm...
no ja sie z kolesiem zgadzam.Moze nie z tym na koncu ale tak to raczej prawde mowi.
cb600f6
bartekh
Świeżak

Postprzez limall » 8/12/2007, 13:37

Ale mnie koles spienil.Nie wiem jak wy, ale ja i inni ktorych spotkalem w Anglii, to w wiekszosci mlodzi ludzie ,ktorzy w kraju, mieli poprostu marne widoki na przyszlosc i nie ma to ,nic wspolnego z patriotyzmem lub jego brakiem.Wiekszosc z nas tutaj bardzo chce wrocic ,tylko nie ma do czego, a poza tym jak raz zasmakujesz normalnosci to widzisz jak w Polsce wszystko stoi na glowie.Zgadzam sie ,z tym iz przynioslo to i jeszcze dlugo bedzie przynosic naszemu krajowi korzysci, bowiem duza czesc z nas pompuje kase do Polski , a jesli wroca to racze po to by stworzyc nowe miejsca pracy , a nie zajac twoje drogi kolego.Nie wiem z kad pochodzi autor tego tekstu, moze z jakiejs naprawde podlej okolicy z ktorej chwilowo zniknal spory odsetek ''lobuzow'' . Musze go zmartwic ONI wroca najszybciej , chyba ze, zmienia swoj styl zycia ,jesli sa w U.K to na 99% musza PRACOWAC.

P.S. Tak na marginesie czy zauwazyliscie ze, po wyjezdzie stajemy sie wiekszymi patriotami - a moze to tylko sentyment.?
limall
Świeżak

Postprzez cichy » 8/12/2007, 19:54

limall napisał(a):P.S. Tak na marginesie czy zauwazyliscie ze, po wyjezdzie stajemy sie wiekszymi patriotami - a moze to tylko sentyment.?

Nie zauważyłem, ci co przyjadą na chwilę, wszystko krytykują i narzekają.
cichy
VIP Ścigacz.pl

Postprzez kondzior1410 » 8/12/2007, 21:29

Jak widac po nicku, patryota z niego przedni. Napewno jego rodzina pozdrawia sie co rano staroslowianskim okrzykime -zick hail- czy jka to sie tam pisze.
kondzior1410
Świeżak

Postprzez eneasz » 9/12/2007, 10:54

Ja nie mowie, ze jestem ultra patryjota ale ...

- jezdze po londynie w kasku z naklejka z tylu PL
- w pracy ucze ludzi polskich slow
- nauczylem ich pic Polska wodke (zawsze mam zamowienia jak lece do PL)
- kilku z nich nawet chce sie ze mna wybrac do PL jak bedzie cieplej :)
- wydaje mi sie, ze jezeli ktos mial cos przeciwko Polakom/Polsce to raczej zmieniam jego zdanie.

Chcialem powiedziec, ze jedyny raz jaki slyszalem jakiekolwiek narzekania na Polakow w Anglii i bylo to podczas rozmowy z Policjantem ktory notabene deportowal mojego sasiada (Polaka) poszukiwanego listem, i to byly tylko tyle, ze nie ma dnia ,zeby jakis Polak nie byl aresztowany co jak sam powiedzial da sie bardzo prosto wytlumaczyc: Powiedzial, ze lapanie Polakow poszukiwanych w Polsce a przebywajacych w Anglii jest dziecinnie proste a to dlatego, ze oni tu przyjezdzaja, mysla ,ze sa bezpieczni, zejestruja sie na swoje prawidziwe nazwiska, ida do pracy, zakladaja konta w bankach, placa podatki. Namierzenie "Tomasza Kowalskiego" to jak znalezienie w googlach strony z programem.

Chcialem powiedziec, ze tak jak autor cieszy sie ,ze emigrantom sie powodzi bo wyjechali i przez to poprawila sie jego sytuacja tak i emigranci ciesze sie, ze jemu sie powodzi i tu nie przyjedzie bo wyspa nie jest gumowa :)

A ja osobiscie, jak uznam, ze moge zyc w PL tak jak tu lub lepiej to wroce na nastepny dzien i nie uwazam aby to czynilo mnie mniejszym patryjota bo miasto w ktorym mieszkam nazywa sie London a nie Warszawa, jestem Polakiem.

Wczoraj wszystkich meczylem ogladaniem strong'menow bo wiadomo kto jest The Besciak :) (wcale nie waski i jego chlopaki)

Czy istnieje cos takiego jak "Jak rozpetalem II wojne swiatowa" z angielskimi napisami? To kolejna rzecz jaka chcialem pokazac angolom i jakos nigdzie nie potrafie tego znalesc.
eneasz

Postprzez limall » 9/12/2007, 15:58

A propo PL-ki na kasku,sam jezdze z orlem na piersi i PL na owiewce. Jednak totalny odlot ,to byla trajka jaka widzialem pod ACEem cala w polskich orlach.Mysle , ze juz czas na zakladanie polskich klubow , a moze znacie juz jakis.
limall
Świeżak

Postprzez eneasz » 9/12/2007, 18:39

limall napisał(a):A propo PL-ki na kasku,sam jezdze z orlem na piersi i PL na owiewce. Jednak totalny odlot ,to byla trajka jaka widzialem pod ACEem cala w polskich orlach.Mysle , ze juz czas na zakladanie polskich klubow , a moze znacie juz jakis.

Tez ja widzialem, miala kilka emblematow z orlem na poczatku nie poznalem.
eneasz

Postprzez Kasius » 9/12/2007, 19:29

No ja bym sie z chłopakiem zgodził i to w całkiem duzej mierze, bo ma racje jesli chodzi o zarobki i standard zycia i pracy, ma racje ze wyjechala cala masa drobnych przestepców i dresów. takze nie ma co sie obrazac na faceta.

Ale jedno bym chciał zeby Ci przestepcy, kanciarze i dresy wrociły do polski bo tylko produkują negatywne nastroje w lokalnych spolecznosciach za granicą.
Kasius
Świeżak

Postprzez ostrye » 9/1/2008, 14:17

zgadzam się, panowie. łobuzy wrócą najszybciej :)

bardzo mi się podoba emigranckie forum, może w końcu znajdę paru chętnych do wspólnego śmigania

pozdro
ostrye
ostrye
Świeżak

Postprzez ostrye » 9/1/2008, 15:55

na marginesie - "jak rozpetalem" jest w merlinie, wg recenzji sa angielskie napisy. link ponizej:

link (otwórz link)

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12/1/2008, 00:59 przez ostrye, łącznie edytowano 1 raz
ostrye
Świeżak

Postprzez suszek » 11/1/2008, 20:42

:arrow: no macie racje podniusl gosc cisnienie wyjehalem z kraju bo niebylo mnie stac na utrzymanie mieszkania i rodzinki tutaj niemam problemow ze spaniem czyli koszmarow co jutro bedzie tylko zasypiam spokojnie Co do powrotu do kraju to napewno tam wruce niemam zamiaru tu umierac gdysz jesterm polakiem i sie tego nie wstydze tylko sie tym szczyce poczym to widac na mojej dzinsuwie polska flaga z podpisem polska wsrud francuzow mam bardzo duzo przyjaciul kturzy planuja w przyszlosci pojechac zemna na wakacje do polski Pozdrawiam wszystkich na banicji SUSZEK :twisted:
BAJKERSKA Rodzinka...........

Peti- V-MAX to juz minelo
teraz 1100 GSX-R
suszek
Świeżak

Postprzez falconiforme » 11/1/2008, 23:40

Mimo, że aż tak marnie nie zarabiam też chcę wyjechać. Nie uśmiecha mi się przez 30 lat się dorabiać na dom i normalny samochód.
W polskich warunkach:
- M3 i Astra 1,6 na gazie

- męczenie się po dziurach całe życie

- dojeżdżanie do pracy własnym samochodem (40km) to 1/5 pensji - to jest zwyczajnie śmieszne

- komunikacja PKP i PKS są w opłakanym stanie
Dla przykładu:
Toruń-Elbląg 165km 4.34h, Średnia prędkość 36km/h, Dwa "pośpieszne" które większość czasu jadą 15km/h ze względu na stan torów - to nie zmieniło się od lat.
Tą samą trasę (200 km) autobusem jadę 4h (50km/h-średnia prędkość). I lepszego połączenia do domu nie mam. Masakra.
Motocyklem da się uzyskać 100-110 km/h prędkości średniej i nie jest to aż tak spokojna jazda.
Przez całe Niemcy można nie schodzić poniżej 200km/h i jest znacznie bezpieczniej.

PS: Przypomina mi się kawał o 2 owsikach w dvpie.
Ongoing Success
falconiforme
VIP Ścigacz.pl

Postprzez ostrye » 12/1/2008, 01:07

pewnie. wszyscy co wyjechali pisza ze chetnie wracaja do Polski NA WAKACJE :D

no i fajnie jest se smignac do domu przez Europe... w Niemczech mozna sprawdzic ile fabryka dala i nikt sie nie przypierxxx!
ostrye
Świeżak

Postprzez ostrye » 12/1/2008, 01:30

wygooglałem koenigshuttera. ten gość pisze dość oryginalne posty, po których na forach raczej nie brakuje odpowiedzi. zobaczcie sami:

"Jak namówić żonę na seks z kolegą" (otwórz link)

napisać coś takiego na forum KOBIETA, to dopiero szatański plan :twisted: gościu wsadza kij w mrowisko, a potem się skręca z radości

pozdro
ostrye
Świeżak

Postprzez KRUGER » 17/1/2008, 21:16

Co za Tupet!
- Jednym słowem gruba lina na szyje..
CiociaStasiaW Serialu"KLAN":"Wladziu podaj mi śmietane z laski swojej"

HONDA VFR 800 ...... bzzzy...80...160...260--->:))
KRUGER
Świeżak

Powrót do Emigranci Ścigacz.pl