Zobacz wÄ…tek - Logo firmy
NAS Analytics TAG

Logo firmy

Wywalac wszystko jak leci

Logo firmy

Postprzez majkel84 » 24/11/2007, 18:23

Zostalo mi zlecone opracowanie nowego loga dla pewnej firmy produkujacej ciuchy motocyklowe. Chcialbym w logo umiescic adres internetowy czyli np. jesli firma nazywa sie Moja Firma to logo bylo by MojaFirma.pl a nie Moja Firma

Mam pytanie do was, bo wkoncu wy jestescie grupa docelowa:), czy takie logo by wam przeszkadzalo czy raczej nie robi wam to wiekszej roznicy?

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje

MG
majkel84
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27/5/2007, 18:28


Postprzez Thrillco » 24/11/2007, 18:27

bez sensu..albo Logo, czyt. znak firmowy albo adres...z wyjatkiem servisu internetowego-patrz scigacz.pl
Sorry ale jedno z drugim kłóci się juz z samej definicji.
Logo - znak graficzny
Adres internetowy - element adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie.

Ostatecznie adres moze bys wpisany w Logo, ale nie może byc głównym elementem...bo równie dobrze mozesz opracowac jakiś niepowtarzalny, oryginalny font i napisac nim adres i uznac to za logo...w sumie...zawsze to jakiś pomysł :)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok


Postprzez oscypek » 25/11/2007, 10:13

Zgadzam się z przedmówcą. Logo to logo a adres to adres:)
Więc posiedź trochę i wymyśl ciekawy znak. Powodzenia
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez harry89 » 25/11/2007, 10:53

jesli adres bedzie wpleciony w logo, to bedzie prawdopodobnie slabo widoczny - odpada.

jesli adres bedzie traktowany jako logo, to mija sie to z celem, a wiec tez odpada.

wychodzi na to, ze najlepiej jest zrobic zwyczajne logo, a adresu www i tak mozna sie domyslec dodajac do nazwy firmy ".pl".
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Kris2k » 25/11/2007, 11:54

albo nazwe/logo firmy jakos wystylizowac po motocykolwemu i obok dodac zwykla czcionka i w malym rozmiarze ".pl"
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez gdaq » 25/11/2007, 13:13

Ja sądzę, że dodanie ".pl" jest dodatkową promocją dla firmy (i ułatwieniem zainteresowanym dotarcia do towaru), ale czy użytkownicy nie będą tego źle odbierać? Jako jeźdząca reklama?

Jako przykład podam logo z innej branży http://cooling.pl
Firma nazywa się cooling.pl i logo w całości jest spójne z ".pl"
gdaq
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:44

Postprzez oscypek » 25/11/2007, 17:41

No niby można się z tobą zgodzić gdaq, ale zauważ że ta firma, którą przytoczyłeś jako przykład jest firmą ściśle związaną z komputerami, i takie logo pasuje do tej branży. Moim zdaniem nazwa marki ubrań, czy innych produktów nie związanych z tematyką informatyczną czy typowo internetową, nie powinny mieć w nazwie członu".pl". Logo ma oddawać charakter firmy. I wydaje mi się, że większość użytkowników czy to samochodów, motocykli, czy nawet butów sportowych, nie chciałoby mieć przy nazwie np: "HONDA.pl". Więc LOGO ma być LOGIEM
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez StaszekA » 8/2/2016, 10:46

Witam, bardzo pozytywne komentarze w internecie zbiera firma <a href="http://www/">http://tu_byla_reklama/</a>
która właśnie zajmuję się tworzeniem reklam, banerów i logotypów. Mój znajomy skorzystał z ich usług i w pełni zadowolony poleca tą firmę. Dla zainteresowanych polecam sprawdzić. Pozdrawiam
StaszekA
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/2/2016, 10:32



Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê