Zobacz wątek - jak przekonać rodziców do motoru?
NAS Analytics TAG

jak przekonać rodziców do motoru?

O wszystkim
_________

Postprzez falconiforme » 8/11/2007, 10:23

Niestety, u mnie rodzice 100% na NIE. Kupiłem jak skończyłem studia i zacząłem pracować. Dla mnie to był ich błąd w moim życiu, bo mógłbym być szczęśliwszy, zamiast żyć w bezpiecznym kartonie.

Zaczynając mając 26 lat człowiek wolniej się uczy i nie ma wszystkiego we krwi i nie wpływa to pozytywnie na moje bezpieczeństwo.

O B 600 dowiedzieli się jak już kupiłem.
Dużo czasu minęło jak znormalnieli i powiedziałem im o co chodzi z motocyklami. Mama nauczycielka oczywiście nasłuchała się bajek od innych nauczycieli, ale jak miałem okazję w domu być zawsze bombardowałem ją prostymi faktami lanymi jak z wiadra a to wszystko dzięki wiedzy internetowej.

Siostrze ślinka cieknie gdy widzi go w garażu (przewiozłem ją ostro a potem dałem po placu pojeździć), a ojciec też się trochę do niego pali i pyta się gdzie zostawiłem kluczyki :D

Niestety o pasję motocyklową trzeba bardziej zadbać we własnym zakresie niż np. o grę na gitarze.

=================
CO do stawiania moto na centralną podstawkę to miałem przez około miesiąca taki problem. Ale trochę się zastanowiłem i robię to teraz jedną ręką, a B600 waży 222 kg.

1. Najpierw opieram dwie nóżki podstawki na ziemi przytrzymują nogą.

2. Łapię(tak jakbym chciał podnieść szafę od dołu) za mocowanie podnóżka pasażera prawą ręką (patrząc z lewej strony na motocykl jestem po lewej stronie od tego podnóżka).

3. Jednocześnie naciskając nogą na podstawkę ciągnę ręką motocykl w kierunku tyłu motocykla.

4. W 98% wykorzystuję siłę którą każdy jest w stanie przyłożyć, zamiast manewrować swoimi marnymi 68 kg w moim przypadku.

Pozdrawiam
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez sepo » 8/11/2007, 12:48

Moi rodzice też są 100% na nie:( Mówią że niby mi ufają itd.. ale moto mi nie kupią. Całe wakacje oraz większość weekendów poświęcam na pomoc dla nich(mieszkam na wsi) czasami nawet zrywam się z zajęć i pędzę autobusem 80 km do domu bo jestem potrzebny. Nie wiem jak do nich dotrzeć, próbowałem już wszystkiego błagałem, prosiłem, nawet groziłem, że rzucę studia:P nic nie pomaga.Nawet na prawko muszę zbierać sam bo ojciec mi mówi że jak mnie będzie stać na moto to i na prawko będę miał a on mi nie da:((
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki


Postprzez mar111cin » 8/11/2007, 12:58

sepo napisał(a):Moi rodzice też są 100% na nie:( Mówią że niby mi ufają itd.. ale moto mi nie kupią. Całe wakacje oraz większość weekendów poświęcam na pomoc dla nich(mieszkam na wsi) czasami nawet zrywam się z zajęć i pędzę autobusem 80 km do domu bo jestem potrzebny. Nie wiem jak do nich dotrzeć, próbowałem już wszystkiego błagałem, prosiłem, nawet groziłem, że rzucę studia:P nic nie pomaga.Nawet na prawko muszę zbierać sam bo ojciec mi mówi że jak mnie będzie stać na moto to i na prawko będę miał a on mi nie da:((


jak ja miałbym 36 lat to raczej rodzicie takich prezentów by mi napewno nie kupywali.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez sepo » 8/11/2007, 14:18

Ja mam 21 i nie wymagałbym tego od nich gdybym miał wolne wakacje, wtedy spokojnie mógłbym sobie sam zarobić na pierwsze moto.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez spazz » 8/11/2007, 17:49

ma racje. sam se zarobisz bardziej bedziesz cenil. a jak nie to poczekasz az skonczysz studia i zaczniesz pracowac. pozdro szejset
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez mar111cin » 8/11/2007, 23:26

tak mnie zmyliło to co masz wpisane w katalogu gadu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 8/11/2007, 23:40

Jak ktos nie umie przekonac starszych do MOTÓRA ,niech im pokaze film MOTÓR - nie ma bata ,w koncu starsi skumaja to i owo xD ,ze to KULT MOTÓRA xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez sepo » 9/11/2007, 15:13

mar111cin napisał(a):tak mnie zmyliło to co masz wpisane w katalogu gadu.

Spoko mój błąd, przekręciłem jedną cyferkę wpisując nr gg :D


Piankowy Marynarzyk napisał(a):Jak ktos nie umie przekonac starszych do MOTÓRA ,niech im pokaze film MOTÓR - nie ma bata ,w koncu starsi skumaja to i owo xD ,ze to KULT MOTÓRA xD.


Kult motóra wymiata:D:D Mój ojczulek go zna bo za czasów swojej młodości miał 3 motocykle i to mnie najbardziej wkurza...
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez MadboY » 9/11/2007, 15:38

u mnie ojciec tez swego czasu jezdzil na motocyklach. Dlatego niezbyt mu sie usmiechala wizja, ze ja tez bede smigal. Po prostu jest swiadom niebezpieczenstwa. Mial kilka wypadkow, z czego jeden prawie tragiczny no i do tego "to byly inne czasy". Ale i tak nic nie mogl poradzic.

ps. zarob na swoj motocykl a bedziesz mial satysfakcje i nikt nie bedzie Ci mogl robic wyrzutow czy innych ograniczen ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez sepo » 9/11/2007, 16:05

Taki mam plan. Udało się wyrwać socjalkę z uczelni, odszkodowanie za zerwanego Achillesa jest, nocne inwentaryzacje w marketach i może na następną zimę uda się na starszego GS'a zebrać. Póki co dziewczyna planuje zakup w zimę też GS 500 (wstyd zrobiła prawko pierwsza ode mnie) więc na jej moto pośmigam :D:D
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez genek » 9/11/2007, 16:10

Postaw totka do wygrania 10m :P:D
genek
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 17/6/2007, 12:52

Postprzez sepo » 10/11/2007, 22:01

genek napisał(a):Postaw totka do wygrania 10m :P:D

Wygrałem!!:D:DMoże teraz starczy na jakiegoś używanego GS'a:P:P
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez mr_neox » 11/11/2007, 17:17

Wpadłem własnie na "genialny" pomysł jak zachęcić rodziców do pomocy w zakupie bika :twisted:

dajcie im to pooglądać a na pewno rozwieją wasze wszystkie wątpliwości...

ps. jak ktoś ma słabe nerwy to nie klikać :!: :!: :!: ostrzegałem...

Materiał zawarty w linku, jest nie odpowiedni dla osób poniżej 18 roku życia... bla, bla, bla... wiadomo o co biega, więc usunąłem link - Manhatan
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez Dhrakar » 9/12/2007, 19:58

hehe no umnie starzy tez 100% na nie, zreszta cala moja kochana rodzinka puka sie po glowie jak im mówie ze motor kupuje, moze maja i racje bo ja tam jestem wyjatkowo nieodpowiedzialny :D:D i nawet jak bym przysiegal ze bede jezdzil powoli to i tak by mi nie uwiezyli :P:P wiec z powyrzszych przyczyn niemialem co liczyc na sponosring ze strony rodzinyy, ale na szczescie jestem osoba pełnoletnia (19lat) i w dodatku pracuje :P:P wiec polecialem do bankuu dogadalem sie na kredycik, i jakos na dniach mam zamiar kupic gs 500 F( mysle ze z 10K starczy :P na zadbany egzeplarz??)a na wiosneee ruraaaaa !! tylko prawka na motor niemam;/;/ ale nic jakos w sezonie sie zrobi, narazie posmigam sobie na kat B najwyrzej mi mandacik wkleja ;p

P.S. starych tez postawie przed faktem dokonanym, poprostu sobie pod chate na moto podjade, i powiem - "Ładny, nie?":D:D:D pozatym jakby to powiedzieć - "ciasny ale wlasny";p;p w calosci za swoje siano to nic nie beda mogli powiedziec, a powiedzcie tylko jak to jest z oplaceniem OC jesli prawka na A niemam( nbigdy jeszcze nic nie ubezpieczalem;p;p) niema z tym zadnych problemów??

pozdroooo
Dhrakar
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9/12/2007, 19:39
Lokalizacja: z kątowni

Postprzez mar111cin » 9/12/2007, 20:10

będzie o tyle śmiesznie że nie dostaniesz zwyżki za "prawie nowe prawko", za to jak zdasz prawko i będziesz je posiadał to zapłacisz 10% więcej za prawko krócej niż (chyba) 2 lata
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez indor » 10/12/2007, 10:20

mr_neox ... zaczynam się bać posiadania motocykla po obejrzeniu tej stronki... a jeszcze obejrzałem dziś kilka filmików z wypadkami na motorach :/ ...

ale co do tematu... najlepiej zebrać samemu sobie pieniądze... chociażby dlatego że gdyby (odpukać) jednak coś się stało to rodzice będą się obwiniać że dali/pożyczyli ci na motor a Ty sie na nim zabiłeś albo zostałeś na przykład inwalida... oczywiście nie wolno myśleć że tak się stanie bo by nikt motorami nie jeździł. Motocykl za własne pieniądze ma prawie same plusy... po pierwsze sama satysfakcja że jest mój za moje ciężko(czasami lekko) zarobione pieniądze, po drugie nikt mi na niego "szlabanu" nie zrobi bo niby z jakiej racji... w końcu jest mój i jeśli ktoś ma prawo zabraniać na nim jeździć to jestem to ja. Moi starzy mimo że motocykl kupuje sam (no pożyczam od starych jakieś 12% sumy całego motocykla żeby kupić trochę młodszy) to widzę ze moja mam wolała bym żebym kupił sobie samochód albo co innego. Ojciec sam od dziecka chciał motor wiec liczy pewnie że dam mu pojeździć a tu figa bo mi samochodu nie daje :P

Co do GS500 jako pierwszy motorek uważam że jest jak najbardziej trafnym wyborem... chociaż osobiście kupuje HONDA CB500 bo po pierwsze to HONDA a po drugie to HONDA :)
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez Tom92 » 10/12/2007, 19:22

Ty poprostu najpierw kup a potem sie pytaj o zgode , wtedy już niemają wyjścia !
Tom92
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/12/2007, 17:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mr_neox » 10/12/2007, 19:29

indor napisał(a):mr_neox ... zaczynam się bać posiadania motocykla po obejrzeniu tej stronki... a jeszcze obejrzałem dziś kilka filmików z wypadkami na motorach :/ ...


Tak to w życiu bywa, własnie jeden z moderatorów (pozdro Manhatan :wink: ) ocenzurował mojego posta, ale ja osobiście uważam że o ryzyku trzeba mówić otwarcie aby zapobiegać tego typu tragediom.

Lepiej jest się uczyć na błędach innych niż na własnych.
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez indor » 10/12/2007, 21:42

Uważam że nie słusznie zostało to ocenzurowane... bo niby dlaczego ? Boimy sie oglądać co nas może czekać ? Jest to może jakieś niepoprawne moralnie czy jakoś by motocykliści oglądali nieszczęście innych motocyklistów ? Są tam jakieś drastyczne zdjęcia ? Uważam że każdy, szczególnie małolaci i początkujący powinni jak najwięcej takich rzeczy obejrzeć. Niech to chociaż jedną osobę powstrzyma przed zabawami bez ochronnego ubrania czy bez kasku to już jest sukces... niech ludzie będą świadomi co może ich czekać i niech zobaczą skutki...
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez mr_neox » 10/12/2007, 21:52

Manhatan, rodzi się poparcie dla moralizowania i przestrzegania przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze motocyklowej młodzieży na tym forum, zatem może jednak wstaw tego linka do mojego posta z powrotem (może być i do tego).

ps.a zainterosowani treścią strony sprawdźcie sobie mój profil...
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr