Zobacz wątek - Ubiór na 125kę
NAS Analytics TAG

Ubiór na 125kę

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ubiór na 125kę

Postprzez Dino1984 » 13/10/2018, 08:00

Dzień dobry, jestem tu nowy - nie strzelajcie :)

Zamierzam kupić 125kę do jeżdżenia głównie po mieście i chciałem zapytać jak się ubrać żeby zapewnić sobie podstawowe bezpieczeństwo a jednocześnie nie zbankrutować. Wiadomo, że na 125 po mieście nie będę rozwijał nie wiadomo jakich prędkości, dlatego myślałem o jeansach motocyklowych i skórzanej kurtce (czy to ma sens?).

Kask - czy fullface to jest absolutny must? Przymierzałem kilka kasków i szczerze to te otwarte mi najbardziej pasują - czy do takiej jazdy to wystarczy czy jednak fullface i już?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Dino1984
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/9/2018, 04:11


Re: Ubiór na 125kę

Postprzez jasnoksieznik » 13/10/2018, 18:48

Większość wypadków ma miejsce przy prędkościach <50km/h, więc wszystko jedno, czy jedziesz 125tką, czy sportowym lytrem. Ubranko ma być możliwie bezpieczne i dostosowane do temperatur, w których jeździsz.

Czy kask może być otwarty? Imho nie bardzo, bo statystyki mówią, że ponad 30% urazów głowy przy wypadku to uraz szczęki. Wnioski wyciągnij sam.

Wydaje mi się, że najwięcej oszczędzisz na butach, nie tracąc wiele bezpieczeństwa - 125tka jest na tyle lekka, że trudniej się skrzywdzić, czy przeciążyć. Jakieś glany lub im podobne buty za kostkę mogą jakby co wystarczyć.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium




Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê