Zobacz wątek - Hałas
Advertisement
NAS Analytics TAG

Hałas

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Hałas

Postprzez Szanuj » 28/8/2018, 20:08

Drodzy użytkownicy motocykli,

Na wstępie inf że nie jest to wpis do wszystkich, nie genaralizuue.

Dlaczego posiadacze 2 kół muszą odkręcac i pilować motocykle do odciny na światłach i ruszać na pełnej? Czy wiecie, że w gęstej zabudowie jest to jeden z najbardziej denerwujacych dźwięków? Nie chodzi o komfort chociaż to także, dziecko potrafi się obudzić w nocy przez taki hałas. Dlaczego niektórzy nie umieją szanować innych? To przerażające, czy Wy jako forum jesteście wstanie/chetni edukować takich ludzi?

To poważny problem czesto marginalozowany albo jest bardzo splycany kwestiami bezpieczeństwa (tu nie polemizuje, chodzi o zachowania skrajnie egoistyczne i idiotyczne jak wspomniane ruszanie spod świateł)

Chętnie wysłucham głosów osób które wyjaśnia mi co siedzi w głowie takich ludzi

Pzdr
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59


Re: Hałas

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 28/8/2018, 20:37

Rozumiem Twój punkt widzenia. Obawiam się jednak, że jest to temat rzeka, ktory szybko przemieni się w bitwę i obrzucanie błotem. Osobiście nie praktykuję kręcenia moto do odcinki, ot tak, żeby sobie w samotności pohałasować. Jeśli jest to jakaś impreza zorganizowana, typu zlot motocyklowy, otwarcie/zamknięcie sezonu, gdzie jest to niejako tradycją, to inna sprawa. Analogicznie my (motocykliści) możemy zapytać innych uczestników ruchu "czemu jak jedziecie samochodem, trzymacie się kurczowo lewej strony jezdni?" albo "czemu przechodzicie przejeżdżacie w miejscach niedozwolonych?" czy setki innych wywodów. Ludzie są bardzo skuteczni w wytykaniu sobie błędów, jak również w robieniu po złości. Tak samo jak Ty, nie wrzucam wszystkich do jednej szuflady. Są kierowcy i kierowcy. Przechodnie i przechodnie. Człowiek jak zobaczy że różni się czymkolwiek od drugiego, znajdzie sposób, żeby się uczepić. Tego typu problemy zawsze były, są i będą. Mój sposób na to? Żyć po swojemu i nie dawać się sprowokować. Wszystko jest kwestią kultury, której niestety wielu ludziom brakuje.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Hałas

Postprzez Szanuj » 28/8/2018, 21:30

Hej,

Już pomijając już same odcinki motocykle na ogół nie spełniają norm halasu
prędkości-nikt kto to respektuje. Przykre jest to że ludzie sami wzajemnie się nie szanują. Nawet teraz jedyne co słyszę za oknem To motocykle które jeżdżą za szybko, są za głośne.

W każdym europejskim kraju -na zachód- dazy się do ciszy i nas na odwrót im głośniej im szybciej tym zabawniej. Tak jak z kasą śmierci nic ona nie rozwiązuje, tu przydała by się praca u podstaw i edukacja.

Co jest frajda czy sama wolność motocykla czy to że musi on zapierdalac i halasowac. Oby wprowadzili przepisy jazdy elekteykami zarówno fur jak i motocykli i autobusów.

Niestety polska to.dalej kraj cebuli i buraków
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59

Re: Hałas

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 29/8/2018, 08:06

Na to, że silniki spalinowe kiedykolwiek wyjdą z użytku bym nie liczył. Za dużo ludzi by na tym straciło grube pieniądze. Od prezesów koncernów naftowych, po szare szeregi pracujące przy wydobyciu, produkcji po stacje benzynowe. Miliardy dolarów, miliony bezrobotnych. Niestety, ale wizja świata bez spalin jest utopią. Co do hałasu, to moim zdaniem przemawia przez Ciebie niechęć do motocyklistów. Praktycznie każdy samochód również powoduje hałas oraz jest w stanie rozwinąć prędkości przewyższające wszelkie ograniczenia (pomijając zagraniczne autostrady, gdzie na większości odcinków brak ograniczeń). Kierowcy zawsze będą korzystać z udostępnionej im mocy, a ta moc wiąże się z wiekszym hałasem. Nieważne czy to motocykl, quad, samochód, czy odrzutowiec. Będziesz musiał się z tym pogodzić, bo tego nie zwalczysz.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Hałas

Postprzez jasnoksieznik » 29/8/2018, 08:49

Ludzie jezdza, bo chca, albo musza.
Jesli jezdza bo chca, to lubia sie tym cieszyc.
Jesli lubia sie tym cieszyc, to czasem chca to pokazac innym.
Jesli chca to pokazac innym, to albo jest fajne, albo zachowuja sie jak idioci, czyli tak jak piszesz.

Motocykle tu nie sa winne. Ale jakos tak wyszlo, ze wielu ludzi jezdzi samochodami, bo musza, a motocyklami sie jezdzi, bo sie chce. Stad ta korelacja.

Ja bym odwrocil pytanie z "dlaczego musi byc tak, ze motocyklisci sie zachowuja jak buce" na "bdlaczego buce zostaja motocyklistami?".

Nie sadze, zebys znalazl tu odpowiedz na pytanie, dlaczego niektorzy ludzie to buce.

Jesli chodzi o nielegalne przerobki i halas - nie wydaje mi sie, zeby to bylo tak nagminne, jak piszesz. Po prostu tych normalnych nie zauwazasz.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Hałas

Postprzez Szanuj » 29/8/2018, 08:53

Nie przemawia przeze mnie żadna niechęć. Ja mówię o sytuacji która ma miejsce nie subiektywnej opinii czy niechęci do środka transportu.

Chodzi o szanowanie mieszkańców, w innych stolicach nawet bardziej zatłoczonych- Londyn, Rzym, Paryż taki problem nie występuje, dlaczego ? Bo ludzie tam są bardziej świadomi, podchodzą z szacunkiem do innych i życia w mieście. A fury mają lepsze i glosnjejsze to jednak w mieście nie cisną.

Czy nie zwalcze głupoty? Postaram się, kontrolę policyjne i zabrane dowody rejestracyjne z uwagi na zakłócania ciszy, niezgodność z prawem i obowiązującymi normami hałasu - po petycji podpisanej przez mieszkańców policja musi ratować A ja powalcze jak umiem najlepiej-Czyli mediami i kampania edukacyjna może ktoś z tych buraków następnym razem zastanowi się cisnac przez miasto tak głośno.

A jak to nie pomoże po dobroci to siła ale to już ostateczności
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59

Re: Hałas

Postprzez Szanuj » 29/8/2018, 08:56

Nawet to motocykle które są nie przerobione halasują ponad norme- A nawet jeśli są dopuszczalne do ruchu to nie zmienia to faktu ze to kierowca decyduje jak rusza, jak szybko jeździ.

Tu nienporuszan wątku samochodu bo to nie to forum ( Ci w swoich betach z przelotowka albo zaedzewialym wydechem też powinni palić się w piekle )
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59

Re: Hałas

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 29/8/2018, 12:21

Hmm. Da się tu wyczuć lekką nutę żółci :P Mogę się mylić ale ta opisana przez Ciebie kultura nie do końca jest wrodzoną cechą narodów zachodnich. Poprzeglądaj sobie taryfikatory mandatów w niemczech to może zrozumiesz, że jest to nieco wymuszone. Problem w tym, że te kraje potrafią to egzekwować. W Polsce duża część mandatów ulega przedawnieniu, ściągnięciu z rozliczenia podatkowego (nie płacisz gotówką/przelewem-nie odczuwasz tak bardzo), czy po prostu z roznych innych powodów są niemożliwe do ściągnięcia. Dla przykładu w DE dostajesz mandat, po tygodniu już rośnie, po miesiącu przychodzi ponaglenie i ostrzeżenie o podaniu sprawy do windykacji w przypadku szybkiego nieuregulowania (oczywiście plus kolejne koszta), a niedługo później komornik puka do drzwi (i znowu dodatkowe koszta). W ten sposób nieraz pozornie nieduży mandat potrafi urosnąć nawet kilkukrotnie, a wierz mi, że potrafią to ściągnąć. Do tego jeszcze wpis do schufa, który potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Jak rząd wychowa, tak ma.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Hałas

Postprzez jasnoksieznik » 29/8/2018, 12:53

Codziennie na fajrant przejezdzaja mi idioci na pelnych obrotach pod oknem. Czasem nawet od swiatel do nastepnego skrzyzowania jezdza na wheelie. W piatki po 12 juz w ogole dostaja swira i co chwile ktos musi udowadniac, ze moze glosno. A w weekendy przerabiaja, halasuja, drutuja. Ot, idioci na prowincji. Ale ciagle to nie wina motocykli.

Zeby nie bylo, mieszkam w Austrii.

Kontrole - jak najbardziej. ale nie pisz mi prosze, ze seryjne moto halasuje (lub w ogole emituje) ponad norme. Bo wg. wlasnie tej normy zostalo dopuszczone do uzytku. A gdyby halasowalo mniej, to by go nie kupili.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Hałas

Postprzez Szanuj » 29/8/2018, 14:08

Nie mówię że to wina motocykli A niektórych buraków kierowców.

Przydała by się kampania która pokaże że nie jest się pepkiem świata w mieście, karanie chyba nic nie da. Oczywiście jak widzę przecinaka z yashimura to nie ma bata aby to miało 96 db, z fabryki może i wyjedzie z normą ale potem domorosli tuningowcy kartoflarze robią z tego potwory
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59

Re: Hałas

Postprzez jasnoksieznik » 29/8/2018, 15:35

"Trzeba zrobic kampanie" to malo konstruktywne podejscie. Juz nawet "spalic ich!" to bylby konkret. Nierekomendowany, ale konkret.

Czyli co? Billboardy na miescie "halasem zwracasz na siebie uwage", "tylko maly onanista swym motongiem glosno gwista"?
Im bardziej zwracasz na takich uwage, tym bardziej ich to bedzie rajcowac. Dlatego ja ignoruje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Hałas

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 29/8/2018, 20:52

Podpisuję się pod tym co napisał Jasnoksiężnik. Będziesz z (jak to ująłeś) kartoflarzami toczyć wojnę, to oni będą toczyć wojnę z Tobą. Moim zdaniem niepotrzebnie robisz z tego taką aferę. Takich motocyklistów jak opisałeś jest jakiś malutki odsetek. Resztę ludzie dopisują sobie sami, jak legendy typu żyłka na szyi, jazda 200km/h na jednym kole w korku, czy to, że każdy motocyklista się na nim musi zabić. Każda grupa ludzi zawiera jakiś procent idiotów. Trzeba się z tym pogodzić, bo głupota niestety jest chorobą coraz bardziej powszechną i trudną do uleczenia.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Hałas

Postprzez Szanuj » 30/8/2018, 08:58

Są bardziej wyszukane metody na edukację niż bilbordy, dlatego zajmują się tym specjaliści od reklamy w marketingu. Nie forma jest ważna A efekt którym ma być uświadomienie że to źle zachowanie. Tak samo jak naklejki karny kutas za parkowanie -co by nie mówić działają.
Szanuj
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2018, 19:59

Re: Hałas

Postprzez jasnoksieznik » 30/8/2018, 09:42

Czyli do czego zmierzasz? Bo poki co, ja widze:
- Przeszkadza mi, a innym na pewno tez przeszkadza!
- Tak nie moze byc!
- Niech ktos cos zrobi!

Wymysl jakas konkretna koncepcje, plan dzialania, albo cos nowego, bo napisanie na forum motocyklowym "niemotocyklistom przeszkadza halas z motocykli" wrazenia tutaj nie zrobi. Niemieccy emeryci mieszkajacy przy popularnych szlakach przynajmniej robia miesiacami pomiary glosnosci, zapisuja w kajecie i ida z tym do prasy.
A Ty? Masz plan? Zrobiles cos dla realizacji planu?

Z drugiej strony, jak cos juz wymyslisz, to koniecznie pogadaj z motocyklistami o tym, bo kto nie jezdzi, a jest sfrustrowany idiotami na motocyklistach, ten moze zrobic cos bardzo glupiego. Np. naklejenie karnego czlonka na zegary w motocyklu prawdopodobnie je zniszczy. Przyklejenie torebki foliowej do goracego wydechu spowoduje nie tylko smrod (hahaha!, jakie to zabawne i pedagogiczne!), ale byc moze pozar podczas jazdy. Jak Ci jakis chlopaczek halasuje pod blokiem, a Ty mu w nocy przetniesz przy motocyklu jakis przewod, zeby mial nauczke, to jest to usilowanie zabojstwa, a nie psikus.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Hałas

Postprzez misctm » 10/9/2018, 19:48

Hmmmm, no cóż... bo mogę?
misctm
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/10/2015, 02:23
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê