Zobacz wÄ…tek - Derbi senda, kopci a nie odpala (70cc)
NAS Analytics TAG

Derbi senda, kopci a nie odpala (70cc)

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Derbi senda, kopci a nie odpala (70cc)

Postprzez patpl2325 » 24/8/2018, 10:44

Witam, mam problem z odpalaniem. Wymieniałem wczoraj tłok cylinder pierściecie, uszczelki... musze tez dopowiedzieć że szły mi spaliny przez zbiornik z chłodnicy, wiec postanowiłem wymienić uszczelkę, ale jednak wymieniłem wszystko to co wyżej, i tu zaczyna się problem, ponieważ po złożeniu do kupy nadal przepycha spaliny układem chłodzenia, a na dodatek silnik nie odpala, mimo że idą spaliny. Sprawdzałem czy jest iskra (i jest), myślałem ze to może być coś z gaźnikiem ale wlałem trochę mieszanki bezpośrednio do cylindra i tez nic. Silnik chodź by nawet nie próbował się "sam kręcić". Jedyne moje podejrzenie juz w tym momencie to czy może to być spowodowane podpiłowaniem wnętrza głowicy? Zrobiłem to ponieważ przyszedł mi trochę wìekszy tłok i gdy glowica była przykrecona to tłok w nią uderzał i nie chciał przeskoczyć, by się cofnął. Mi już skończyły się pomysły wiec proszę o jakąś pomoc. Dziękuję
patpl2325
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/11/2016, 13:31
Lokalizacja: tychy


Re: Derbi senda, kopci a nie odpala (70cc)

Postprzez ChaoticBiker » 24/8/2018, 13:37

borze drogi czytasz i nie grzmisz!

wiekszy tlok = wyzszy? Dluzszy?
No to przesunal ci sie punkt zaplonu i zmienila kompresja :D Oraz pal licho przeskok przez GMP, ale pewnie okna wlotowe/wylotowe tez juz sie nie otwieraja tak jak powinny (albo zes tlok na odwrót zalozyl - obrócony o 180 stopni).

Wywal ten silnik i kup inny, sprawny.
Albo opchnij go na olx "sprawny, zadbany, igielka, swiezo po remoncie tylko gaznik trza ustawic".
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê