Zobacz wÄ…tek - Pomocy!! Urwana czacha
NAS Analytics TAG

Pomocy!! Urwana czacha

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez Adamcio09 » 22/8/2018, 18:10

Witam. potrzebuje pomocy. miałem wywrotkę i urwała mi się przednia czacha na ktorej jest wyświetlacz oraz obrotościomierz czy da się to jakoś naprawić ???
Adamcio09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2018, 17:54


Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez jasnoksieznik » 22/8/2018, 19:04

Jeśli piszesz o sobie, to polecam chirurgię urazową.
Jeśli piszesz o motocyklu, to warsztat motocyklowy. Albo taśmę klejącą.

A teraz napisz posta na min. 200 słów o tym co się z czym stało i jak, jaki był stan przed i jaki ma być po. Oraz jakimi środkami (czas, narzędzia, umiejętności, ludzie, wiedza fachowa i na końcu pieniądze) dysponujesz.
Zdjęcia też nie zaszkodzą.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez Adamcio09 » 22/8/2018, 21:46

jechałem na łuku na którym nic nie widać jechałem z prędkością około 60km/h i wyjechała i cieżarówka która jechała lewym pasem wystraszyłem się i wjechałem na pobocze zacząłem hamować lecz to mi się nie udało uderzyłem w krzaki a później już pamiętam jak turlałem się na asfaldzie a motocykl na poboczu które było z trawy. Przed wywrotką stan był bardzo dobrzy żadne pastiki nie były popękane.
Na szczęście nic mi się nie stało ale motocykl ma: Pęknięty błotnik przedni wygięte lagi porysowaną całą lewą stronę oraz czaszka która odleciała parę metrów dalej. Czaszka jest pęknięta oraz cała poodzierana. Zegar oraz wyświetlacz jest cały nie pęknięty lecz nie wiem czy działa bo kilka przewodów się pourywało :( Żaden płyn nie ucieka.
Jaki byłby koszt naprawy ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Adamcio09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2018, 17:54

Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez jasnoksieznik » 22/8/2018, 23:52

To było z grubsza 120 słów. Nie oszczędzaj się, idź na całość! Może nawet zaryzykujesz i podzielisz się informacją, co to za motocykl?

Generalnie, to wszystko jest do naprawy, to kwestia pieniędzy. Jeśli zepsułeś główkę ramy, to chyba będzie nieopłacalne. Przedni widelec da się kupić używany lub nowy, zegary i owiewki też. Do wielu motocykli, zwłaszcza sportowych są nawet zamienniki - ważne, żeby miały homologację na drogę. Pamiętaj, że jazda z połamaną owiewką jest prawdopodobnie nielegalna.
Wiązkę elektryczną da się naprawić, jeśli masz schemat, dobre oko i podstawowe narzędzia, to to najłatwiej zdrutować. Zepsutych zegarów prawie się nie naprawia, tylko wstawia nowe/używane. Uwaga! W nowych motocyklach może być niezbędne wgranie software'u, bo części są parowane elektronicznie.
Czy np felgi i opony są do wymiany, powie ci wulkanizator przy wyważeniu.

Wszystko zależy od motocykla - inaczej się drutuje 125tkę z Chin (czasem taniej wyrzucić), a inaczej Goldwinga, a jeszcze inaczej jakieś supermoto. Jeśli masz zdolności majsterkowicza jak interpunkcję, to lepiej oddaj do warsztatu, płać i płacz. Mechanik w warsztacie za samą robociznę musi wziąć 50-400PLN za godzinę. Póki co, ja to widzę taką naprawę między 1500 i 10000pln.

Zapodaj więcej danych i fotki, bo wróżkami nie jesteśmy. A potem czekaj na forumowych mechaników.

A tak swoją drogą, jeśli ktoś wypchnął Cię z drogi, to powinno zapłacić jego OC, a nie Ty. Co powiedziała policja?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez Adamcio09 » 23/8/2018, 19:55

Witam. Yamaha yzfr125. Wyrwał mi się ogranicznik skrętu ktory wychodzi od ramy. Czy moge tak jeździć ?
Niestety nie moge dodac zdiecia bo zajmuje wiecej niż 2mb
Prosze o pomoc.
Torche odbiegam od ,,urwanej czaszki w moto'' Lecz czaszkę kupie i stelaż nową.
Adamcio09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2018, 17:54

Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez jasnoksieznik » 23/8/2018, 20:33

Podlinkuj galerię googlową, czy innego instagrama, imageshac'a, imgura, czy jak im tam - bądź kreatywny!

To dość nowe i dość popularne w Europie moto, więc jest nadzieja i chyba warto naprawiać.
Co do zawieszenia - kim jestem, żeby osądzać? Są od tego zdecydowanie lepsi na tym forum.

"Ogranicznik", czyli taki wypustek z ramy, który nie pozwala skręcić kierownicy dalej niż ileśtam? Ma to związek z blokadą kierownicy przez stacyjkę?
Jeśli będziesz dokładnie wiedział, czego brakuje (masz kumpla z bliźniaczym moto? przydałby się), to możesz sobie dospawać. Ale to mały problem - na wszelki wypadek sprawdź, czy skęcenie bardziej niż ogranicznik czymś skutkuje, np. jakieś kable się mogą zaczepić i się zablokujesz w skręcie.

Niezależnie od tego, ile Ty będziesz sam naprawiał - zorganizuj sobie serwisówkę - z niej się dowiesz, jak co rozkręcić/skręcić i jak podłączyć z powrotem elektrykę. Może ona też uprościć życie w nieautoryzowanym warsztacie, bo sami nie będą musieli szukać.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez Adamcio09 » 23/8/2018, 23:02

To nie sa ograniczniki tyko coś co wychodzi z ramy dodaje link do zdjęcia.Jak to się fachowo nazywa???


https://drive.google.com/file/d/15k_Jc3 ... sp=sharing


https://drive.google.com/file/d/17tpz4F ... sp=sharing
Adamcio09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2018, 17:54

Re: Pomocy!! Urwana czacha

Postprzez henio12323 » 24/8/2018, 21:14

element ramy - ogranicznik skrętu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości




na górê