Zobacz wÄ…tek - Problem z hamulcem
NAS Analytics TAG

Problem z hamulcem

Enduro, Cross
_________

Problem z hamulcem

Postprzez Drafc » 21/8/2018, 17:59

Witam, tak jak w temacie, mam problem z tylnym hamulcem, gdy się nagrzeje tłoczek się nie cofa, i cały czas klocki trą o tarczę, ale jak nacisnę to jeszcze działa, a po dłuższej jeździe już wogóle nie hamuje, naciskam, dźwignia schodzi do dołu bez oporu,tak jakby tłoczek się nie wysuwał
Ktoś wie czym to może być spowodowane?
I dodam jeszcze, że pompa hamulcowa była "reanimowana" przez poprzedniego właściciela, ale płyn pompuje wydaję się, że jest ok, choć trzeba wykonać spory ruch dźwignią żeby "załapała"
Płynu jest odpowiednia ilość
Motocykl to KTM EXC 525 2004
Patryk Nowak
Drafc
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/10/2016, 15:31
Lokalizacja: Gorlice


Re: Problem z hamulcem

Postprzez henio12323 » 21/8/2018, 19:35

ciezko powiedziec,

trzeba zaczac od zlokalizowania przyczyny nie cofania sie tłoczka - najczęstszy problem to złą regulacja dzwigni hamulca - nacisnij reka dziwnie lekko czy ma takie jałowy lekki skok, powinna miec kilka mm tego jałowego skoku, czesto jest wyregulowana ze tłoczek jest cały czas podparty ( chociazby minimalnie ) wtedy jak sie hamulec zagrzeje to płyn sie nie cofa ( bo wcisniety tłoczek nie puszcza płynu z powrotem ) i jest własnie taki efekt,

także zacznij od regulacji, wymien płyn hamulcowy i pojeździj zobacz czy bedzie ok. to że potem nagle dzwignia wpada to ciezko powiedziec - moze hamulec zagotowany ( płyn z duza zawartoscią wody )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Problem z hamulcem

Postprzez Drafc » 22/8/2018, 16:32

Wymieniłem płyn, dalej to samo, ale zauważyłem, że gdy już wcale nie hamuje, a podpompuje go szybko kilka razy to zaczyna działać, pojeździłem jeszcze trochę w ten sposób i zaczął działać normalnie ( nie wiem na jak długo bo musiałem już wracać)
dźwignia ma lekki luz, wydaję mi się, że to wina pompy, bo ktoś ją przerobił, to co wchodzi do pompy gdy nacisnę hamulec (zapomniałem nazwy) jest ze świecy żarowej, ale jednak płyn pompuje, sam już nie wiem
Patryk Nowak
Drafc
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/10/2016, 15:31
Lokalizacja: Gorlice

Re: Problem z hamulcem

Postprzez henio12323 » 22/8/2018, 19:40

no to mozliwe ze problemem jest jakość wykonania naprawy tej pompy

a to że kilka razy podpompujesz i działa to opcje dwie - albo krzywa tarcza i rozpycha tłoczki, albo układ jest nadal zapowietrzony

w zasadzie przy zapowietrzonym układzie tez moze byc tendencja do zaciskania klocków na tarczy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości




na górê