Zobacz wątek - Łańcuch i klocki er5
NAS Analytics TAG

Łańcuch i klocki er5

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Łańcuch i klocki er5

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 2/8/2018, 19:33

Witam wszystkich!

Przymierzam się do wymiany łańcucha (przy okazji zębatek) oraz klocków z przodu w moim er5 '99.
Znalazłem takie coś:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1961041153

I takie coś

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2197547185

Ktoś mi może powiedzieć czy celuję we właściwe produkty (lub polecić inne) i ew dać jakieś porady do samodzielnej wymiany?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Łańcuch i klocki er5

Postprzez henio12323 » 3/8/2018, 06:48

ciezko powiedziec
naped - łancuch spoko bardzo dobry, ale o kołach łancuchowych nie daja info jakie ostatecznie sa - wymieniaja kilka firm, powiedzmy ze są spoko

a klocki - moze w opisie jest model dokładny ale brembo moze robic rózne klocki w jednym rozmiarze, czasem tego typu klocki sa np do skuterków - i moze słabo todziałać
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Re: Łańcuch i klocki er5

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 3/8/2018, 19:16

Dzięki za odpowiedź. Będę wiedzieć czego szukać. Jeszcze podskocze może do jakiegos serwisu/sklepu motoryzacyjnego. Jak będzie w porównywalnych cenach to kupię w stacjonarnym punkcie.
A jakieś podpowedzi w kwestii wymiany klocków dla laika? Łańcuch i zębatki juz kiedyś wymieniałem w innym moto więc raczej nic mnie tu nie zaskoczy, ale klocki robię poraz pierwszy (serwisówka będzie w ręku ma pewno).
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Łańcuch i klocki er5

Postprzez henio12323 » 4/8/2018, 07:57

teoretycznie filozofii nie ma, odkręcasz zacisk, rozpinasz wszystko, bardziej chodzi żeby to dobrze zrobic, na szybko to czasem da sie bez sciagana zacisku - srubokrętem wcisnac tłoczek, wsadzic klocki, przełozyc zawleczki....

ja na serwisie jak robie to zacisk sciagam z jarzma, sprawdzam jak stan smaru w prowadnicach jak takie sa, czyszcze to i cały zacisk z pyłu/kurzu. tłoczki wysuwam, oczyszczam je żeby nie miały zadnych nalotów - czasem sie nie da sie od razu do przemyslenai serwis zacisków, widac tez czasem czy gumki uszczelniajace nie wyłazą, dopiero potem smaruje odpowiednimi smarami tłoczki, prowadnice, sworznie, klocki - tłoczek wciskam rozruszając i montuje klocki, i z 5 minut minimalnego czasu robi sie czasem godzinka :D no i nie ma co zapominac o płynie - jak był dolewany/zmieniany przy zuytych klockach to pewnie sie w zbiorniczku nei zmiesci i trzeba go odessac ze zbiorniczka
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Łańcuch i klocki er5

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 4/8/2018, 10:46

Dzięki za odpowiedź :) Jaram się bardzo jak coś trzeba podłubać ale nie chcę robić na żywioł, żeby sobie niepotrzebnie nie dokładać roboty. Sądzę że wszystko jasne. Płyn hamulcowy pewnie wymienię juz przy okazji wymiany klocków
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na gr