Zobacz wątek - Ubiór na kurs prawa jazdy
Advertisement
NAS Analytics TAG

Ubiór na kurs prawa jazdy

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez Mike on the Bike » 31/7/2018, 16:47

Witam, to mój pierwszy post tutaj więc korzystając z okazji witam wszystkich.

20 sierpnia zaczynam kurs na kat. A. Po zdaniu egzaminu chciałbym sprawić sobie bandita.
Jako, że nie posiadam jeszcze ciuchów chciałbym poprosić o poradę.
Czy warto kompletować strój (tekstylny) przed rozpoczęciem kursu, czy lepiej kupić tylko kask i rękawice na czas kursu, a reszte już po zdanym egzaminie?
Oraz czy w kwocie do 1500-2000 zł będę w stanie kupić sensownej jakości komplet (bez kasku)? Ma on służyć do latania po mieście, dojazdy do pracy i raz/dwa razy w miesiącu na jakiś weekendowy wypad za miasto.
Mike on the Bike
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/7/2018, 12:00


Re: Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez jasnoksieznik » 1/8/2018, 11:05

Jak robilem prawko na prowincji, to bylem jedynym w skorce, tekstylnych spodniach i z rekawicami. Pogoda byla jak dzisiaj i sie smazylem jak we frytkownicy. Inni sie na mnie patrzyli jak na idiote, ale w trakcie calego kursu nie mialem zadnego urazu.

W wiekszym miescie chyba bardziej na to patrza. Mozesz tez pytac w szkole jazdy - te naprawde dobre w moich okolicach maja dostepne stroje dla kursantow.

Jesli wiesz, czym i jak chcesz jezdzic, to wg. mnie lepiej kupic i jezdzic w tym tez na kursie. Pamietaj, ze tylko na kursie mozesz w cos wjechac albo przewrocic moto z ograniczona odpowiedzialnoscia :twisted:

Na forum najwytrwalsi dali rade znalezc ubranie motocyklowe spelniajace minimalne wymagania za chyba 1400PLN, wiec bez kasku w 1500-2000PLN sie wyrobisz.
Na poczatek buty ze sztywna podeszwa, powyzej kostki moga wystarczyc. Jesli je masz, to buty z wojska, gorskie albo dobre glany zapewniaja podstawowa ochrone.

Uzywki sa o wiele tansze. A pozyczone od kolegi to juz w ogole ;).
Szykaj takiego rozwiazania, zeby na egzaminie miec ten sam ubior, co na kursie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez Vasago » 2/8/2018, 08:18

Ja w trakcie kursu wywaliłem bandita na ósemce i to tak niefortunnie, że chcąc ratować pion, zbyt mocno odkręciłem manetkę. Motocykl szarpną do przodu, prosto na ogrodzenie, więc już totalnie spanikowany, wcisnąłem odruchowo przedni hamulec. W efekcie zaliczyłem glebę, a motocykl całkiem dynamicznie przeszorował mi po nodze. Miałem wtedy wysokie SMX-y. Na bucie zostały głębokie rysy, ale noga tylko lekko pobolewała przez kolejne 2 dni. Gdybym był w trampkach, to przypuszczam, że trysnęłaby krew. W związku z tym polecam zakupy jeszcze przed egzaminem.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez jasnoksieznik » 2/8/2018, 09:06

Co, Ty tez poszedles na egzamin w nieregulaminowych butach?

Dla nowych: do chyba lutego 2016r prawo nie przewidywalo na egzaminie obuwia innego niz "za kostke, sznurowane".
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez Vasago » 2/8/2018, 09:38

W Rybniku podchodzili do tego zdroworozsÄ…dkowo ;)
Przy czym nie pamięta, czy miałem te buty na samym egzaminie. Na bank miałem jeansy z ochraniaczami i egzaminator nie chciał wierzyć, ze coś takiego istnieje, więc obmacał mi kolana :lol:
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Ubiór na kurs prawa jazdy

Postprzez Mike on the Bike » 3/8/2018, 06:59

Wiem już jakie moto kupię więc część ciuchów kupię jeszcze przed kursem, a reszte już w trakcie. Chyba, że uda mi się dostać jakiś ciekawy komplet to się szarpnę i kupię wszystko za jednym podejściem.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Mike on the Bike
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/7/2018, 12:00



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê