Zobacz wątek - Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125
NAS Analytics TAG

Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125

Postprzez Wajar » 18/7/2018, 10:40

Cześć, Wam,

piszę z prośba o pomoc w wyborze pierwszego motocykla. Wybór padł na 125 (jak się spodoba, to A zrobię, a nauczony czegoś już będę).

Szukam czegoś na dojazdy do pracy, wypad na miasto i sporadyczne przejażdżki po podmiejskich okolicach (do 40km).

Mam 183cm wzrostu i setkę z haczykiem wagi, więc szukam raczej czegoś większego w segmencie. Dodatkowo zależy mi na sprzęcie, na którym nie przejadą po mnie przy ruszaniu spod świateł.
Do tej pory przygody z mechanicznymi jednośladami miałem znikome, kilka razy skuter i parę przejażdżek na starowieńkiej WSK 125, także wszystko będzie uczone od podstaw.

Na moto i ciuchy chciałbym wydać do 10k (12k jeśli coś naprawdę wpadnie mi w oko). Stąd pomysły z tematu. Z tego, co zauważyłem, mieszczą się w przedziale. Z miłych opcji to oczywiście ABS i wtrysk, ale nie jest to konieczne.

Nie boję się zainwestować nieco więcej, bo z tego, co zauważyłem cena tych modeli nie spada drastycznie, a do tego podejrzewam, że jak już zakupię to 125 zostanie na dojazdy miejskiej, nawet jeśli później będzie kusić coś większego.

W związku z powyższym chciałbym Was prosić o podzielenie się opinioą o w/w sprzetach, tym na co uważać i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście wszelkie alternatywy sprzętowe mile widziane.

Łączę pozdrowienia,
Wajar
Wajar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/7/2018, 10:10


Re: Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125

Postprzez ChaoticBiker » 19/7/2018, 09:30

na Duke 125 bedziesz wygladal troszku zabawnie - moj sasiad takim jezdzi, a podobnej postury jest ;)
Huyosung GT125 albo Viadrarero to najlepsze opcje, z czego huyowsiung jest wiekszy i pewnie w tej samej kasie kupisz nowszy. Viaderko moim zdaniem jest troszku przereklamowane w tym segmencie, owszem jest duze (przede wszystkim wysokie) ale nadal jest to 125cc no a w tej kategorii wszystko jest male :lol:
Honda CBF125 tez sie nada. W rozsadnych pieniadzach kupisz niestary egzemplarz i na wtrysku. Plus jest naprawde wygodna dla osób o takiej posturze.

Na co zwrocic uwage - na stan. Zeby nic nigdzie nie cieklo, nic nie stukalo, biegi wchodzily lekko a silnik odpalal bez problemu, nie dymil, przyspieszal rowno. Kosmetyka jest drugorzedna - kierownica ma byc prosta (nie prostowana!) najlepiej zeby niczego nie brakowalo, rama i wahacz zeby nie byla zbyt pordzewiale.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125

Postprzez Wajar » 24/7/2018, 02:27

Cześć, ChaotikBiker, cześć Wam,

no i kolega namówił, razem z pokaźnym przeglądaniem wszystkich motocykli. Varadero faktycznie największe, ale ceny są potworne, a Hyosung zdaje się spełniać większość wymagań. Może faktycznie trzeba będzie kręcić, ale widzę fajny potencjał na potencjalne przeróbki, a samo moto wydaje się całkiem spore.
Hondy się trochę obawiam względem gabarytów. Jednak ma mniejsze bebechy, a skoro mogę mieć coś podobnej szerokości, za mniejszą cenę... czemu nie? :)

Dzięki za porady. W swoim czasie dam znać, jak wyszedł zakup.

Łączę pozdrowienia,
Wajar
Wajar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/7/2018, 10:10

Re: Pierwsze Moto – MT 125, Duke 125, GT 125, Varadero 125

Postprzez Vasago » 31/7/2018, 14:17

Żona ma Duke'a. Wcale taki mały nie jest. Jedyne co mnie wyraźnie ogranicza (mam ponad 193 cm) to profil baku. Muszę wsuwać kolana od dołu, bo przetłoczenia są dla mnie za nisko. No i mały Duke ma dziwnie krótką dźwignię zmiany biegów.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr