Zobacz wątek - Peugeot vivacity nie odpala

Peugeot vivacity nie odpala

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Peugeot vivacity nie odpala

Postprzez Grzybek07076 » 14/7/2018, 15:10

Dzień dobry
Mam problem ze swoim skuterem vivacity 50. Ostatnio po małej wywrotce (nic się nie połamało) skuter nie chce się wkręcić na obroty, nie ma mocy i rozpędza się tylko do około 20km/h po czym zaczyna szarpać tak jak by mu brakowało paliwa. Full gaz na manetce a skuter przyspiesza i zwalnia samoczynnie. Niestety nie pomyślałem żeby nagrać filmik a już jest za późno bo rozebralem go już prawie na części pierwsze. Wszystko w nim jest seryjne(prócz gaźnika, wstawiony jest zamiennik) skuter z 2006r od nowości w moich rękach zrobione 3000km bo cały czas coś się w nim psuło tak więc więcej stoi niż jeździ. Zaworek paliwowy membranowy zastąpiłem zwykłym zaworkiem, gaźnik wyczyscilem I wymylem. Świeca nowa, moduł zapłonowy wymieniłem na nowy(odblokowany). Rozebralem cylinder. tłok jak i cylinder sa w bardzo dobrym stanie choć osad na świecy i tłoku oznaczał że mieszanka nie była dobra :/. Na tą chwilę wymieniłem : gaźnik, wszystkie uszczelki, wszystkie wężyki, moduł zapłonowy (ten mniejszy) sprawdziłem kompresję (na akumulatorze około 3 Bar , na kopniaku 5 Bar a jak rozkręcałem go wiertarką do dość duży ch obrotów około 6 Bar) Nawet się nie odwezwie. Iskrę ma, paliwo dochodzi, Mgagneto jest sprawne daje 14 V, Impulsator też jest raczej sprawny jego rezystancja to 120 omów ale jak się zbliża punkt na kole to rośnie. Jedyna rzecz której jeszcze nie wymieniłem to ten drugi moduł CDI. Nowego modułu nie ma w sprzedarzy bo mój ma 6 pinów a te co można kupić mają 8. pozostaje tylko używka która też może być walnieta. Nie mam już pomysłów co może być z nim nie tak, nawet jak wleje mu kielich pod świecę to też nie reaguje, psykałem mu nawet plakiem do dolotu a pozniej nawet w cylinder. Przed rozebraniem cylindra i wymianą gaźnika na nowy skuter odpoalał od strzała ale nie chciał sie wkręcić na obroty. i szarpał tak jak by mu paliwa brakowało.
Grzybek07076
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm