Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)

Postprzez Kurinka » 8/7/2018, 00:40

Cześć,
niedługo planuje zrobić prawo jazdy kat. A1 i zakupić swój pierwszy motocykl. Bardzo podobają mi się:
Honda CBR 125
Honda CBF 125
Junak RS 125 (PRO?)

No i właśnie nie wiem, czy skupić się na razie na bardziej klasycznej budowie (Junak, CBF) czy od razu zasiąść na czymś co przypomina ścigacza (CBR). Planuje pojeździć nim przynajmniej 2-3 lata, do szkoły, pracy podczas wakacji itp. Raczej nic poza tym. Jeśli okazałoby sie, że motor spisuje się rewelacyjnie, nic się nie psuje itd. to chętnie ruszyłabym na nim już na studia. Dlatego ciekawi mnie czy taka CBR'ka mogłaby służyć mi jako transport na max. 80 kilometrowej trasie na autostradzie? Czy na razie kupić junaka lub CBF, potem sprzedać i ewentualnie kupić coś mocniejszego? A może jakieś inne propozycje? :D
Kurinka
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/7/2018, 00:21


Re: Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)

Postprzez jasnoksieznik » 8/7/2018, 09:56

Produkcje chińskie nie cieszą się tu zbyt dobrą opinią, ze względu na trwałość i ergonomię.

Czy z owiewką, czy bez - wszystko jedno, motocykle na A1 są pod względem osiągów bardzo podobne. Różnią się trochę zawieszeniem i wygodą (pozycją). Japońskie 125ccm może być ekonomiczne (zwłaszcza na wtrysku!) i służyć latami.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)

Postprzez ChaoticBiker » 10/7/2018, 08:48

CBR i CBF bym polecal, ktore znajdziesz w lepszym stanie to to bierz.
Po autostradzie moze CBR bedzie lepsze, ze wzgledu na owiewki lepiej chroni od wiatru no i predkosc lepiej jest w stanie utrzymac.

Ale generalnie jest tak, jak kolega powyzej napisal - wielkich roznic pomiedzy moturcyklami 125cc nie ma. No chyba, ze kupisz jakiegos dwutakta, ale te zazwyczaj nie lapia sie na A1 ;)
Jesli ma to byc motocykl na lata i byc niezawodny - to chinczyki raczej sobie odpusc.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pierwszy motocykl - co wybrać (propozycje)

Postprzez jasnoksieznik » 10/7/2018, 09:33

Na CBF125 uczylem sie jezdzic, jak jescze nie bylo kategorii A2. Trwala bestia, niezle sie trzymala w szkole jazdy. Na wtrysku chleje polowe tego, co moja moja pierwsza piecsetka.


Czy Japonia, czy Chiny - tutaj sie produkowalismy na ten temat: https://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?f=37&t=120157
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê