Zobacz wątek - Okolice Warszawy/mazowieckie - konkretnie
NAS Analytics TAG

Okolice Warszawy/mazowieckie - konkretnie

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Okolice Warszawy/mazowieckie - konkretnie

Postprzez bozarus » 25/6/2018, 13:11

Panie i Panowie,

Staż mam żaden, bo motocykl kupiłem w zeszłym sezonie. Ale momentalnie podłapałem bakcyla i zdążyłem sobie trochę pośmigać.
Jedna rzecz nie daje mi spokoju - albo za słabo szukam albo po prostu nie ma łatwo dostępnych informacji - gdzie jeździć w okolicach Warszawy?
Ja rozumiem, że ten rejon nie jest idealny i że daleko nam do krętych, górskich winkli. Lecz na miłość boską - gdzie Wy wszyscy śmigacie? Jak macie np.2-3h wolnego w weekend i najdzie Was ochota na moto, to co? Ostatnio wybrałem się z kumplem, który motocyklem jeździ od 12 lat i ja musiałem planować trasę, bo on nie miał w głowie ANI JEDNEJ dookoła Warszawy. Naprawdę wszyscy jeżdżą tylko po mieście albo co weekend są na Mazurach lub w Karkonoszach? No nie wierzę!
A jeśli jest tu kilka osób, które jednak lubią pojeździć z dala od zgiełku miasta stołecznego i mają na to patenty to błagam - wypowiedzcie się.

Założenia tras:
1. Do zrealizowania w czasie do 4h od centrum Warszawy.
2. Przewaga stosunkowo niedużych dróg, z niewielką ilością samochodów, o niezłej nawierzchni (nie szutry) i kilku zakrętach.
3. Dokładne informacje o trasie, tzn. główne checkpointy/miejscowości lub konkretne odcinki, konkretnych dróg.

Mój pierwszy typ - Kampinos mini
154 km, 2,5h
Warszawa - Leszno - Stare Grochale - Mokas - Warszawa
mapa google (otwórz link)
Co prawda prawdziwa miodność zaczyna się od zjazdu z trasy 92, ale jazda w lesie kampinoskim rekompensuje wszystko.

Zapraszam resztę, pokażcie gdzie warto jeździć.
bozarus
Świeżak

Powrót do Turystyka motocyklowa