Zobacz wÄ…tek - Malowanie crossa
Advertisement
NAS Analytics TAG

Malowanie crossa

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Malowanie crossa

Postprzez Heidem » 12/6/2018, 20:39

Cześć :D
Ostatnio rozebrałem mój sprzęt ponieważ chciałem troche go odnowić . Jak najlepiej zabrać się do malowania plastików spray'em :D ? czy kolor baku da się jakoś zmienić ? :D bo słyszałem że farba potem sie łuszczy i niezbyt ciekawie to wygląda. A malowanie ramy jak sie przygotować ? narazie kupiłem rozpuszczalnik żeby stary lakier odszedł ? Za wszystkie odpowiedzi Dziękuje ! Pozdrawiam! :mrgreen:
Heidem
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2018, 16:38


Re: Malowanie crossa

Postprzez ChaoticBiker » 13/6/2018, 09:59

Jak chcesz zrobic na picus glancus, to rame wypiaskowac by sie przydalo.
Nastepnie odtluscic i wyszorowac dokladnie papierem wodnym, uzupelnic ubytki, rysy itd wloknem szklanym.
Potem podklad, poczekac az wyschnie (min. 24h), na to lakier o wybranym kolorze, znowu poczekac az wyschnie (min. 24h)i na to lakier bezbarwny. Zaniedbanie któregokolwiek z kroków poskutkuje luszczacym sie / odpadajacym lakierem.

Ze spreja bedzie ci ciezko to zrobic dobrze, o ile nie masz sporej wprawy - rowniez trza miec porzadne spreje, bo te tansze "zwykle" po prostu pluja farba, a potrzebny jest rownomierny strumien i pewna reka - inaczej bedziesz mial z jednej strony niedomalowane z zaraz obok zacieki z farby.
Pistoletem z kompresora maluje sie sporo latwiej i duzo lepszy efekt.

A jesli chcesz zrobic na wypas, to po prostu pierdyknij wszystko z góry na dól farba do kominków w kolorze czarny mat. Najlepiej z pyndzla. Bedzie extra.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Malowanie crossa

Postprzez Heidem » 13/6/2018, 10:33

Dzięki za odpowiedź a może wiesz ile kosztuje wypiaskowanie ramy motocykla :D ? A jak za plastikami zmatowywać je ? :D potem podkład czy jak :D ? Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem w sprawie lakiernictwa a chciałem spróbować swoich sił ;D
Heidem
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2018, 16:38

Re: Malowanie crossa

Postprzez ChaoticBiker » 13/6/2018, 14:05

piaskowanie ramy to koszt jakichs 300pln-500pln, czasem zmiescisz sie razem z proszkowym malowaniem.
"za plastikami" czyli tak jakby spód? Nie ma sensu zmatowywac, chyba ze naprawde musisz, tzn przetrzec nie zaszkodzi, ale przede wszystkim odtluscic jakims spirytem czy benzynka ekstrakcyjna.
I jak juz odtluszczone, zmatowione, zalepione braki/zlamania/dziury wloknem szklanym (ktore tez trzeba potem zmatowic) no to wtedy dopiero podklad. Podklad lubudubu, 2, max 3 warstwy, rownomiernie, oczywiscie kluczem jest BRAK pospiechu i cierpliwosc - odczekac swoje pomiedzy warstwami, po nalozeniu podkladu dac mu ta dobe zanim zaczniemy pierdziec na to koloroem. Kolor znowu, 2-3 warstwy, oczywiscie przerwy pomiedzy warstwami, znowu dobe czekamy i wtedy bezbarwnym zabezpieczajacym na wierzch i tu lecimy ze 3 warstwy tez.

Najwazniejsze to zapomniec o pospiechu, jak ma byc ladnie to trzeba nad tym spedzic sporo czasu.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Malowanie crossa

Postprzez Heidem » 13/6/2018, 14:11

Dzięki za odpowiedź ! jutro gromadze potrzebne materiały i lece z tym :mrgreen:
Heidem
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2018, 16:38

Re: Malowanie crossa

Postprzez krzycher » 5/10/2018, 10:46

Ja chyba oddam do lakiernika do AR Lipert u mnie w Lbn :D
krzycher
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/10/2018, 10:32

Re: Malowanie crossa

Postprzez Berlinek85 » 11/2/2019, 10:46

Daj odpowiedź ile mniej więcej ci wyszło za malowanie bo też właśnie szukam info na ten temat. Pozdro
Potrzebujesz zabiegów wykonanych przez eksperta? Wejdź na https://www.trojmiasto.pl/Laryngolog-dr-D-Tretiakow-o56307.html (otwórz link)
Avatar użytkownika
Berlinek85
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11/2/2019, 10:40
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê