Zobacz wątek - Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi
Advertisement
NAS Analytics TAG

Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi

Postprzez tecto » 23/5/2018, 19:06

Jakby ktoś szukał MT-07 i odnośnie tego ogłoszenia z ASO Yamahy Liberty Łódź:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-mt ... xtor=SEC-8
Właśnie stamtąd wróciłem. Spoko wycieczka, fajnie się jechało te 300 km w obie strony, pogoda super :) Sęk w tym, że miałem wrócić motocyklem a wróciłem autem. Decydując się na tę wycieczkę miałem na uwadze to , że jak z ASO to sprzęt na pewno będzie przez nich sprawdzony i pewny.
Oględziny przebiegły sprawnie, wypunktowałem wszystko co znalazłem, z ewidentnych usterek była tylko jedna – nie działało światło STOP nożnego hamulca, ale to bym nawet we własnym zakresie sobie ogarnął. W momencie kiedy moto stał jeszcze w środku chciałem sprawdzić poziom oleju z tym, że w okienku nic nie było widać. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, ale pomyślałem, że może to kwestia oświetlenia i sprawdzę to jak wypchamy go na zewnątrz.

Później zapomniałem o tym była jazda próbna no i negocjacje. Wynegocjowałem tyle ile chciałem i już miałem go brać, ale przypomniałem sobie o tym oleju. Jak im o tym powiedziałem to ich zatkało.

Okazało się, że moto nie ma oleju. Nie widać go było nawet przy motocyklu mocno przechylonym na stronę
okienka. ZONK.

Oczywiście proponowali, żeby dolać itd. ale ja odpuściłem. Dla mnie jest to niedopuszczalne, żeby w salonie Yamahy stał na sprzedaż sprzęt, który nie miał absolutnie żadnego przeglądu zerowego, nie za te pieniądze.

Druga sprawa, gdzie jest ten olej? Po 4000 km kilometrów wciągnęło go aż tyle? Z tym moto jest taka sprawa, że ma dziurę w historii przez ostatnie 3 lata. Ma 5000 przebiegu a ostatni przegląd był tym pierwszym przy 1000 km wykonany w lipcu 2015. Czyli od tamtej pory trzeba założyć, że olej nie był wymieniany i jest spora dziura w życiorysie.

No nic szukam dalej, ale chyba właśnie wyleczyłem się z fiksacji, że w ASO to na pewno będzie igła, nic tylko brać…
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38


Re: Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi

Postprzez ChaoticBiker » 24/5/2018, 09:00

czyli pewie motocykl byl uzywany w szkole prawa jazdy (bo MT07 sa bardzo popularne teraz w szkolach), a do przebiegu pewnie trza zastosowac jakis mnoznik.
Nic no, dokumentuj swoja podróz w poszukiwaniu idealnego moto, fajnie by bylo miec takis zestaw wpisów "jak wyglada zakup pierwszego duzego motocykla" od strony zwyklego ridera.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi

Postprzez Vasago » 28/5/2018, 11:10

Jeżeli był w szkole jazdy, to ma wbite L w książce pojazdu (dowód można wymienić, więc tam niekoniecznie). Poza tym L-ka musi mieć przeglądy rejestracyjne robione co rok, więc wystarczy popatrzeć na historię pieczątek.
Jako ciekawostka - moja 07-ka miała wbitą L i nigdy nikt poza mną i moją zoną tym motocyklem nie jeździł. Po prostu taki był wymóg żebym mógł na nim zdawać egzamin.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Uwaga na MT-07, która stoi na sprzedaż w Liberty w Łodzi

Postprzez CzesiuBrek » 27/7/2019, 12:27

Kolega chyba pomylił działy :D
CzesiuBrek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15/3/2018, 13:29
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr