Zobacz wątek - Wybór motocykla na a2
NAS Analytics TAG

Wybór motocykla na a2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Wybór motocykla na a2

Postprzez uefa08 » 22/4/2018, 02:13

Prosze o poradÄ™

Witam, zdaje prawo jazdy kat. A2, mam 3 lata doświadczenia cagiva mito 125/50 :)

Generalnie chciałbym aby miał wygląd ścigacza, szlifierka (kocham ten dźwięk) a jeśli o osiagi to mniej istotne bo na początek i tak będę jeździł zablokowanym. Mam 172cm i 71kg. Wydać mogę do 20k, ale motocykle za 10-12 również rozważe.

W niektórych postach pisze ze Suzuki gsxr 600 można śmigać na a2, ale jak skoro on ma 110KM? I generalnie nie mówię tutaj o wypadku ale zwykłej kontroli drogowej, w przypadku gdy policjant stwierdził by że motocykl przed zblokowanem był mocniejszy niż mógł to jakie konsekwencje mi grożą?
uefa08
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/10/2011, 16:59


Re: Wybór motocykla na a2

Postprzez jasnoksieznik » 22/4/2018, 08:19

A czy jest zdrowiej, jeśli palisz, ale się nie zaciągasz?
Jak mnie nie złapią na kradzieży, to czy to ciągle jest grzech?

Twoje pytanie nie ma większego znaczenia. Świadczy raczej o tym, że nie wiesz, jakie mogą być konsekwencje Twojego chcenia.

Prawdopodobnie w papierach będzie moc fabryczna i moc po redukcji. Wtedy policjant wezwie lawetę, a Ty odpowiesz albo za jazdę bez prawka, albo za jazdę bez kategorii.
Jeśli w papierach będzie tylko aktualna moc, a policjant sam wie, co to sportowa 600tka, to patrz wyżej.
To samo, jeśli Cię złapią jadącego 160km/h.

Generalnie, policja ma prawo odesłać moto na dodatkowe badania, jeśli ma wątpliwości.

Ale, jak już pisałem, to nie ma większego znaczenia. Twoim problemem jest brak ubezpieczenia.

Nie pajacuj, tylko szukaj 390 RC, Ninji Ninji 300, chyba jest jeszcze 250 CBR. Co kto lubi.
Jeśli koniecznie muszą być cztery gary, to może zablokowana xj6 diversion?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Wybór motocykla na a2

Postprzez ChaoticBiker » 23/4/2018, 10:59

W starociach mozna wyhaczyc czasami fajne 250cc w czterech garach, czy to stare Kawasaki ZX250 czy starsza CBR250 RR MC22, ktore brzmia po prostu oblednie :)
A takze 400tki, które beda tansze, chocby FZR400, jest tego od groma i nie tylko jedzie szybciej ale i brzmi calkiem oryginalnie.
Moim zdaniem nie ma sensu kupowac motocykla duzego i go tlumic, lepiej kupic cos od razu "pod kategorie", znacznie lepszy efekt to daje. Opowiesci, ze zrobisz peklna kategorie i nie chcesz kupowac nowego tylko odblokujesz obecne moto to se miedzy posladki mozesz wsadzic bo duzo osob o tym gada a jak przychodzi czas to sprzedaja i tak kupuja nastepny motur.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê