Zobacz wÄ…tek - Zepsuty mechanizm blendy w HJC
NAS Analytics TAG

Zepsuty mechanizm blendy w HJC

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zepsuty mechanizm blendy w HJC

Postprzez qwegrzyn » 14/4/2018, 13:06

Witam,
Ostatnio powiesiłem swój HJC RPHA 70 na lusterku i pech chciał, że zrobiłem to nieuważnie. Oczywiście co? Spał. Oprócz kilku obtarć zepsuł się mechanizm podnoszenia blendy. Czy jest to do naprawienia? Jak myślicie- Próbować skorzystać z gwarancji? (5 lat, kask ma 8 miesięcy) lub assistance z dobresklepymotocyklowe (mam zarejestrowany) A może znacie jakichś speców od kasów? Szkoda, bo wywaliłem na ten kask kupę kasy.... :oops:
qwegrzyn
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24/11/2012, 13:16
Lokalizacja: Małopolska


Re: Zepsuty mechanizm blendy w HJC

Postprzez Vasago » 16/4/2018, 07:12

Szczerze wątpię żeby ktoś Ci to na gwarancji zrobił, bo to ewidentnie mechaniczne uszkodzenie. Zwłaszcza, że kask jest poobijany i widać, ze samo z siebie się to nie rozpadło.

Sam mechanizm opuszczania blendy jest zapewne prosty i Å‚atwy do naprawy.

Tak to z grubsza powinno wyglądać
https://www.youtube.com/watch?v=PLBJUsCD4E4

Gorzej z tym jak się do niego dostać, bo styropian jest pewnie klejony do skorupy. Chyba, ze dasz radę go wyciągnąć tak żeby się nie uszkodził.
Jeżeli masz wątpliwości (ja bym miał ;) ) , to zapytaj w sklepie i u dystrybutora o płatny serwis.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37


Re: Zepsuty mechanizm blendy w HJC

Postprzez qwegrzyn » 16/4/2018, 15:43

Właśnie z tym poobijaniem nie jest do końca tak jak mówisz ;) Owszem, są ślady po upadku ale po drugiej stronie niż mechanizm blendy i nie wyglądają poważnie. Na własną rękę na pewno nie będę kombinować z wyciąganiem wypełnienia. Raczej spróbuję gwarancji ew. płatnego serwisu.
qwegrzyn
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24/11/2012, 13:16
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zepsuty mechanizm blendy w HJC

Postprzez Vasago » 18/4/2018, 07:25

Skoro jest szansa, ze Ci to zrobią, bo źródło uszkodzenia nie jest oczywiste, to chyba nie ma sensu pytać, tylko trzeba próbować ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê