Zobacz wątek - Yamaha MT-125 - mała prędkość maksymalna
NAS Analytics TAG

Yamaha MT-125 - mała prędkość maksymalna

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Yamaha MT-125 - mała prędkość maksymalna

Postprzez Enchi » 4/3/2018, 14:32

Witam.
Niedawno kupiłem Yamahe MT-125. Jest to mój pierwszy motocykl "do nauki" i w ogóle się nie znam na ich mechanice.
Mój problem jest taki, że moja Yamaszka ma małą prędkość maksymalną. W dokumentach jak i w filmikach na internecie jest to około 120 KM/H a mój osiąga 90 a z górki 100. Wbijanie 6 biegu biegu nawet nie ma sensu bo moto wtedy zwalnia. Z tego co wiem, to moto nie był blokowany bo to 4t a ich się ponoć nie blokuje chociaż czytałem, że na niektóre rynki robi się blokadę na module a motorek kupiłem w Belgii. Ważę 80kg i trochę wieje ale nie wierze, że to może mieć wpływ na aż tak dużą różnicę.
Zastanawiam się co to może być, ja się w ogóle nie znam więc proszę was o porady.
Pozdrawiam
Mateusz
Enchi
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2018, 14:30


Re: Yamaha MT-125 - mała prędkość maksymalna

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 5/3/2018, 06:18

Dławi go czy chodzi równo jak wkrecasz te 90km/h? Może wystarczy wyregulować i będzie ok.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Yamaha MT-125 - mała prędkość maksymalna

Postprzez ChaoticBiker » 5/3/2018, 10:10

No coz, podstawy - czy moto chodzi równo, czy zaczyna szarpac, "plywac" na obrotach, kichac?
Bo tak, to troszku strzelamy w ciemno. Na poczatek sprawdzamy filtry - paliwa, powietrza, czy nie zapchane. Jesli filtr powietrza mocno wionie pendzyno, no to do wymiany - w ogóle byl wymieniany w ostatnim roku? Jesli nie, to nie zaszkodzi.
Nastepnie wtrysk.. moze przypchany?
Nastepnie zaworki by trza sprawdzic.
Potem olej, moze ktos zalal rzepakowy.
I jeszcze lancuch - czy jest dobrze naciagniety? Moze jest za mocno napiety, lub nie byl dlugo smarowany- bedzie to mialo negatywny wplyw na osiagi (podobnie, jak za luzny)
Zreszta, jak sam stweirdziles - nie znasz sie, wiec moze lepiej wstaw moto do mechanika.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê