Zobacz wątek - Cieknący gaźnik am6 50/90
NAS Analytics TAG

Cieknący gaźnik am6 50/90

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Cieknący gaźnik am6 50/90

Postprzez Sep » 1/2/2018, 18:47

Cześć i czołem, mój problem dotyczy silnika am6, a dokładniej gaźnika. Paliwo cieknie mi z odpływu gaźnika. Pływak jest szczelny, nie zacina się, cały gaźnik przeczyściłem, bezskutecznie. Uznałem, że pływak odcina za późno paliwo, więc podgiąłem odrobinę blaszkę, aby zaworek szybciej zamykał dopływ paliwa, lecz nadal bez skutku. Teraz podgiąłem blaszkę dosyć konkretnie, tak że powinien być problem z brakiem, a nie nadmiarem paliwa jednak jest jak było... Gaźnik tec racing 21mm. Macie jakieś pomysły?
Sep
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5/7/2016, 15:14


Re: Cieknący gaźnik am6 50/90

Postprzez ChaoticBiker » 2/2/2018, 10:30

Jestes pewien, ze plywak dziala, tzj. szczelny i nie tonie w paliwie?
Jesli tak, to ten fiszcuzpalek, który wciska ta blaszka co podginales, wyciagnij i dokladnie wyczysc patyczkiem higienicznym czy cos tamta dziurke.
Sprawdz tez stan gumki na stozku tego koreczka calego - sparciala gumka (lub jej brak) oznacza, ze po prostu korek sie nie zamyka i paliwo leci.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Cieknący gaźnik am6 50/90

Postprzez Sep » 2/2/2018, 15:33

Przeczyściłem jeszcze raz ten zaworek iglicowy i wszystko działa, tylko jest problem, że świeca cały czas się zalewa. Regulacja nie pomaga.
Sep
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5/7/2016, 15:14

Re: Cieknący gaźnik am6 50/90

Postprzez ChaoticBiker » 5/2/2018, 10:19

paliwo sie dostaje przez zaworek iglicowy. Jesli tam nieszczelnosc jakakolwiek no to lipton, trza przeszorowac lub kupic nowy.

A i jeszcze jedno... w jakim stanie filtr powietrza? Jesli jest stary/brudny, moze juz nie puszczac powietrza jak trza, no a ze cylinder musi zassac to jak nie ma powietrza to ssie benzyne..
No i oczywiscie tak prosta sprawa jak mechanizm ssania - czy nie jest zablokowany, czy dziala prawidlowo?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Cieknący gaźnik am6 50/90

Postprzez Sep » 6/2/2018, 20:43

Filtr nowy, bez filtra jest to samo. Zaworek iglicowy jest szczelny, sprawdzalem to dmuchając przy podniesionym pływaku, pali teraz już nie wycieka po podgięciu blaszki. Ssanie nie jest zablokowane, działa dobrze. Zmniejszyłem mu dawkę paliwa i może coś z tego będzie.
Sep
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5/7/2016, 15:14



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê