Zobacz wątek - NC750S - dobry wybór?
Advertisement
NAS Analytics TAG

NC750S - dobry wybór?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

NC750S - dobry wybór?

Postprzez Qba1906 » 7/12/2017, 22:06

Witam wszystkich serdecznie!
Jako, że ponownie dostałem świra na punkcie 2 kółek - zapadła decyzja o zakupie moto.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Kilka lat temu kupiłem FZ6S - jednak motocykl ten był dla mnie chyba zbyt mocny, jakoś nie czerpałem przyjemności z jazdy, zdecydowanie lepiej czułem się na słabszych maszynach w trakcie kursu na A.
- Wiek, waga, wzrost,
32 lata, 94 kg, 181 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
90 % jazda po mieście - dojazdy do pracy, pozostałe 10 % rekreacja.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Myślę, że ok. 4-5 k
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Muszę uświadomić małżonkę :lol: :lol: :lol: Ciuchy w trakcie kompletowania. Moto planuję kupić na wiosnę.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle, ile będzie potrzeba.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Jak w tytule.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Jak wyżej.

Koledzy - pytanie brzmi czy NC750S będzie dobrym moto jako pierwsze dla zielonego kierowcy? Bo jednak muszę stwierdzić, że mojego śmigania Fazerką nie można nazwać 'pełnoprawną jazdą', zrobiłem kilkaset kilometrów i motocykl zmienił właściciela. Planuję kupić wskazany model ze skrzynią DCT - zbiera bardzo dobre recenzje, zresztą motocykl ten jest podobno bardzo przyjemny i łatwy w prowadzeniu z uwagi na nisko osadzony środek ciężkości - miał ktoś może z nim styczność?
Kolejne pytanie - nówka kosztuje ok. 30k pln, natomiast np. dwulatek z przebiegiem rzędu 4-5 kkm z salonu Hondy jest już tańszy prawie o 10 k pln - warto brać nowy, czy niekoniecznie?
Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Qba1906
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2017, 21:55


Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez ChaoticBiker » 8/12/2017, 09:59

NC750 mysle, ze bedzie idealny.
Nie musi byc koniecznie nowy. W ogóle mysle, ze nie warto brac nowego motocykla na poczatek - kupujac 2-3 latka praktycznie nic nie tracisz, a jest taniej.
Sa to bardzo trwale motocykle, oszczedne, silnik lubi niskie obroty i jest bardzo przyjemny i spokojny - ale wcale nie zamula. Oczywiscie, w porównaniu do FZ6 nie bedzie tak rwalo, ale i tak do 100km/h pedzi w niecale 5 sekund.
Prowadzi sie tez bardzo latwo, a przestrzen bagazowa pomiesci naprawde wiele, czyniac ten motocykl niezwykle praktycznym w codzinnym poruszaniu sie, wyjazdach na zakupy, dojazdach do pracy itd itp.
A i jeszcze jak wezmiesz DCT, wielu ludzi krytykuje, najczesciej oczywiscie ci, ktorzy nigdy z taka skrzynia nie jezdzili. Idzie sie w niej zakochac, no i w jezdzie miejskiej jest to po prostu rewelacja.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez Zimny72 » 8/12/2017, 12:33

Bardzo dobry wybór - motocykl z kategorii uniwersalnych. DCT "podobno" sprawia trochę problemów przy podjeździe pod wysokie krawężniki, ale piszę "podobno" bo znam temat tylko z lektury cudzych doświadczeń.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez Qba1906 » 13/12/2017, 20:40

Dziękuję za podpowiedzi 8)
Qba1906
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2017, 21:55

Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez Qba1906 » 24/5/2019, 20:39

Witam po długiej przerwie.
Niestety z różnych przyczyn (a właściwie bardzo stety - córeczka jest prześliczna :wink: ) nie udało mi się jeszcze nabyć 2oo, natomiast temat jest aktualny i zamierzam go zrealizować w najbliższym czasie - :wink: Do pierwotnej koncepsji zakupu NC750S dołączył kolejny model, a mianowicie CB500X (wizualnie mi się podoba) - co o tym sądzicie? Głównie miasto, dojazdy do pracy. Który wybrać? :twisted:
Qba1906
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2017, 21:55

Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez ChaoticBiker » 30/5/2019, 08:25

Tez dobrze, ale moze NC750X? Jest to mimo wszystko motur o nieco wiekszej pojemnosci zarowno silnika jak i bagazowej ;)

P.S. gratulacje! Teraz sie nauczysz korzystac z gumek ;)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez Levi » 15/5/2021, 12:55

Witam, odświeżam temat po długim czasie. Przymierzam się do kupna pierwszego większego motocykla (obecnie jeżdżę 125), spodobała mi się Honda NC750s. Oglądałem wiele filmików na YT i mam pytanie czy każda honda NC ma taką "automatyczną" skrzynię biegów, czy są jakieś normalne, w których da się trochę odkręcić?
Levi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/5/2021, 12:38

Re: NC750S - dobry wybór?

Postprzez BB88 » 3/6/2021, 03:49

Użyj Google kilka sekund szukania. Nie przemęczysz się
BB88
Świeżak
 
Posty: 177
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê