Zobacz wÄ…tek - Spokojne moto na miasto i trase do 15000zl
NAS Analytics TAG

Spokojne moto na miasto i trase do 15000zl

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Spokojne moto na miasto i trase do 15000zl

Postprzez Perel » 25/11/2017, 15:02

Cześć!

Doświadczenie: Rok jazdy na Yamaha YBR 125, około 7000 km zrobione.
27 lat, 182 cm wzrostu, waga 82.
Zamierzam używać motocykla do jazdy na co dzień, w tym jazda po mieście i przeciskanie się w korkach przez 70% czasu(do pracy), a do tego jakieś dłuższe wypady w trasę.
Ile km w sezonie: Około 10k myślę, że byłbym w stanie zrobić jeżdżąc codziennie + jakieś dwa dłuższe wypady.
- Ciuchy mam, jestem w stanie przeznaczyć do 15000zł na moto, choć nie ukrywam, że wolałbym wydać 10-12 tys.
Wolałbym aby motocykl palił raczej mało przy spokojnej jeździe, z 5 litrów lub mniej. Nie potrzebuję jakiejś niesamowitej mocy choć teraz jeżdząc 125 z 10 koniami troszkę brakuje. Ale wystarczyło by mi aby moto jeździł 130 km/h na autostradzie bez żyłowania. Jeżdżę raczej spokojnie.
Fajnie by było, jakby był lekki, żeby fajnie się przeciskało przez korki.

-Myślałem o jakimś turystyku szosowym, coś jak Kawasaki Versys. Albo Honda NC700x ale to już chyba jeszcze za droga. Może być coś poniżej 600cm.
Fajnie by było dorwać jakąś sztukę doposażoną z kufrem albo osłonami. No i z ABSem to mógłbym dać już to 15000zł.

Co doradzicie?
Pozdrawiam
Perel
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/11/2017, 14:45


Re: Spokojne moto na miasto i trase do 15000zl

Postprzez ChaoticBiker » 28/11/2017, 15:31

Kawasaki Versys dobre rozwiazanie, Honda NC700/750 jeszcze lepsze, ale takze Honda Deauville, czy moze tez kawasaki zr7s (wersja z owiewka, bardzo trwaly i oszczedny silnik - nie ma co sie bac ze to 750, chlodzone powietrzem i olejem nie rozwija zbyt duzej mocy, ale za to jest bardzo przyjazdny w uzytkowaniu i tak jest fajnie i spokojnie pocisnie i ponad 200 jak trzeba ;) )
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê