Zobacz wątek - Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł
NAS Analytics TAG

Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Postprzez grubados » 20/11/2017, 13:46

Witam Panowie i Panie :)
Po swoim pierwszym sezonie przejeżdżonym w towarzystwie Lazera stwierdzam że chce lepszy kask :)
Jeżdżę na nakedzie (fazer N ) wiec potrzebuje dobrą aerodynamikę i w miarę cicho.
Moje zainteresowanie przykuły 3 Kaski
Shark Spartan/Speed R2
Scorpion EXO 1200
HJC ST-FG
Jako bonus Shoei GT Air jest droższy i zastanawiam się czy warto dopłacić.
Mam słabą możliwość przymierzenia wszystkich tych garnków wiec liczę na wasze rekomendacje.
Pozdrawiam
Radek
grubados
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/11/2017, 13:29


Re: Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Postprzez Zimny72 » 20/11/2017, 16:03

Spartan to rozwinięcie Speed-R. Niektórzy narzekają na dziwne dźwięki, które wydają lotki (spoilery aerodynamiczne) w Spartanie. A poza tym kask prima sort. Znowu jeżeli Speed-R z allegro, to koniecznie upewnij się, że z series 2: pierwsza miała wkur*** system otwierania głównego wizjera: miałem ten kask i otworzyć szybę w rękawicach graniczyło z cudem. Dodatkowo wizjer miał bezstopniowy system otwierania - dla mnie mało praktyczny, jeżeli chodzi o jazdę po mieście. A poza tym bardzo dobry kask. HJC FG-ST też fajny, ale zasadniczo turystyczny. Poprzednie 2 Sharki raczej sportowe. HJC ma 2 wady: za jasną blendę i jest dosyć duży.
Ostatnio edytowano 20/11/2017, 16:46 przez Zimny72, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Postprzez Glenroy » 20/11/2017, 16:19

Tak jak wspomina Zimny72. W takiej kasie szukał bym Sharka Speed-R 2, albo spokojnie upolujesz już HJC RPHA-ST, FG-ST jest bardzo fajnym kaskiem, ale spotkałem się już z narzekaniami na rozpadający się zatrzask wizjera, w RPHA jest on metalowy i nie ma tego problemu.
Co do głośności, jeżeli masz zamiar jeździć dłuższe trasy, to rzuć się raz a dobrze na stopery Alpine MotoSafe, bo prawda jest taka, że chyba nie ma kasku, w którym natężenie dźwięku nie doprowadzało by do uszkodzenia słuchu po dłuższej trasie -84dB bodajże :). Nie, któryś Schuberth ma, ale kosztuje fortunę ;).

Ewentualnie jeżeli interesuje Cię kask do turystyki, na prawdę genialny jest Nolan N104 Evo, który w moim i zdecydowanej większości opinii bije na głowę 2x droższe kaski, co prawda szczękowiec, ale na prawdę świetny.

Co do GT-Air, jak dla mnie, stawiając go obok Speed-R i RPHA-ST, nie warto do niego dopłacać, chociażby z takiego względu, że taki RPHA ma wewnętrzną wyściółkę o klasę wyżej.

Same kaski musisz przymierzyć, bo jak GT-Air i RPHA mają caaałkiem zbliżony profil, tak Speed-R leży już zupełnie inaczej na głowie.
Mając te 1500zł, możesz też poszukać bardziej wnikliwie promocji na RPHA 70, czyli następcę ST, który jest cichszy, ma poprawioną, ciemniejszą blendę i lepszą wentylację, o ile trzeba było by być dziwnym, żeby w ST narzekać na wentylację :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Postprzez grubados » 21/11/2017, 18:45

ok Wiec reasumując Szukać jak chce drogo Rpha70 (okolice 1500zł )
Jak chce tanio Speed r2 lub Spartan. TUtaj pytanie czy Ktoś ma porównanie Spartana do SR2? Poprawili czy może popsuli :)

Pozdrawiam i dzięki Panowie !!!
grubados
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/11/2017, 13:29

Re: Turystyczny inegralny Kask do 1000-1500zł

Postprzez grubados » 24/11/2017, 21:13

Można zamykać, kupiłem RPHA 70 ;)
grubados
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/11/2017, 13:29



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê