Zobacz wątek - Motocykl na co dzień za 10-20 tyś.

Motocykl na co dzień za 10-20 tyś.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Motocykl na co dzień za 10-20 tyś.

Postprzez peterasik » 17/10/2017, 21:37

Doświadczenie:
-Jeżdzę na 2 kółkach od 16 roku życia lecz do 21 na 50cc z uwagi na kwestie rodzinne. Od 2 lat posiadam GS 500 i postanowiłem, że czas na zmiany.
Trochę informacji o mnie :
  • Waga: 65kg
  • Wzrost: 172cm
Przeznaczenie :
- Głównie jazda na co dzień do pracy, po mieście, weekendowe latanie z kumplem dla rozrywki raz na jakiś czas, jazda bez plecaczka.
Ilość kilometrów w sezonie :
- Temat zagadka, z uwagi na dostępność czasu ale raczej w najbardziej ambitnej opcji nie więcej niż 6 000 km.
Gotówka na motocykl ( Posiadam pełen ubiór ) :
- Wstępnie ustawiłem sobie budżet na zakup w widełkach 10-20 tyś. Duży przedział z uwagi że chciałbym się dowiedzieć co za jaką kwotę będę w stanie mieć, patrząc z perspektywy zatrzymania tego motocykla na kolejne pare sezonów aby dopracować i doszlifować umiejętności techniki jazdy. Bardzo by mi zależało również na opini bardziej doświadczonych osób, czy lepiej kupić coś taniej na krócej i wymienić następnie znów na coś wyżej, czy lepiej zainwestować więcej w maszyne na dłużej.
Budżet na utrzymanie w sezonie :
- Ciężko mi określić ale na pewno wszystko co trzeba zawsze było robione przy moich maszynach, z uwagi na swoją małą wiedzę mechaniczną odwiedzam często mechanika, jak tylko cokolwiek mnie zaniepokoi a, że GS 500 jest moim pierwszym większym motocyklem bywałem u niego często, rzekł bym, że aż za często. Napewno o wszystkie kwestie eksploatacyjne dbam aby motocykl był w jak najlepszej kondycji.
Motocykle które mi się podobają :
- Biorąc pod uwagę, że większość jeżdzę po mieście wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie motocykl typu naked.
Motocykle które na tę chwilę przyciągneły moją uwagę :
- Przez pewien czas chorowałem na MT-07 ale z uwagi na aktualne ceny tego motocykla które poszły mocno w górę, zacząłem szukać czegoś innego np. XJ6n, SV650n wybór padł z uwagi na kwestie przeglądania internetów i różnych rozmów.

Podsumowując, jestem otwarty na wszelkie propozycje, najlepiej, jeśli ktoś będzie na tyle miły aby mi doradzić, prosił bym o parę informacji biorąc pod uwagę opis z punktu ( Gotówka na motocykl ).
peterasik
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A