Zobacz wątek - Wymiana...
NAS Analytics TAG

Wymiana...

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Wymiana...

Postprzez PoprostuŁukasz » 14/9/2017, 20:28

Witam.
Mam w posiadaniu lekko stuningowany motorower marki Zumico gr 500 z silnikiem 110ccm( psuje sie jak cholera) oraz motocykl marki Junak 121 poj. 125 ccm. Chciałbym wymienić silnik w Zumico na ten z Junaka razem z napędem, kołami,itp. (nawet i kierownica, jeśli mi podpasuje bądź zajdzie taka potrzeba). Poprostu przyzwyczaiłem sie do swojej starej ramy i jest mi na niej wygodnie, wygląda także lepiej od tej z Junaka. Na 125ccm czuje sie po prostu, jak na harleyu, wysoka kierownica i nisko umiejscowione siedzenie, i jeszcze bordowy kolor jakoś mi nie leży (nie pisać: ,,przemaluj"). I tu moje nastaje pytanie(a):
-Rama wytrzyma po wspawaniu nowych uchwytów pod silnik i czy wgl wytrzyma?
-Jakie papiery i związane z tym koszty przerejestrowania?
-Coś jeszcze trzeba czy wystarczy świstek od diagnosty i zanieść to do wydziału i poprosić o nowy dowód?
PoprostuŁukasz
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/9/2017, 20:16


Re: Wymiana...

Postprzez Fugu » 15/9/2017, 07:53

Zacznij od miejsca gdzie bedziesz musial isc z papierami - wydzialu komunikacji.
To co piszesz wyglada mi na budowe SAM:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)

Tutaj troche na temat rejestracji:
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3051.htm

W urzedzie dostaniesz zestaw informacji i dokladny opis jakie papiery umozliwiajace rejestracje takiego pojazdu.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Wymiana...

Postprzez ChaoticBiker » 15/9/2017, 10:54

Tak jak fugu, bedzie to budowa SAM, da rady to zrobic i zacznij od urzedu.
Moj wujek to przechodzil i dzieki temu mial chyba jedyne na swiecie Audi 80 B2 rok produkcji 2005 :D
Oczywiscie Audi 80 byla tylko zdrowa buda ;)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr