Zobacz wÄ…tek - Aprilia RSV Mille vs Suzuki GSXR 1000 K1/2
Advertisement
NAS Analytics TAG

Aprilia RSV Mille vs Suzuki GSXR 1000 K1/2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Aprilia RSV Mille vs Suzuki GSXR 1000 K1/2

Postprzez Crank » 9/9/2017, 11:53

Witam. Planuję zmienić moto na przyszły sezon i mam dylemat między tymi dwoma. Obecnie latam na Suzuki GSXR 600 SRAD 2000.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
3 sezony na 50, 2 sezony na 500, 1/2 sezonu na 750 i ten sezon na 600. Średnio w sezonie robiłem 5 tyś km i od tego sezonu raz w miesiącu odwiedzam tor
- Wiek, waga, wzrost,
21, 72, 183
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Dojazd do pracy, jazda po mieście i trasy 200-400 km, weekendowe latanie z kumplami, raczej bez plecaczka, jazda po torze
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jak najwięcej
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ubrania mam, 2 komplety, na motocykl planuje przeznaczyć 8-10 tyś (bez serwisu po kupnie)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Motocykl ma być w 100% sprawny więc ile będzie potrzeba tyle wydam
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Aprilia RSV Mille 00-03 i Suzuki GSXR 1000 K1/2
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)


Re: Aprilia RSV Mille vs Suzuki GSXR 1000 K1/2

Postprzez Pioto » 12/9/2017, 08:14

Powiem o Aprilii RSV. Posiadałem takową. Moto ciekawe, fajnie się prowadzi, super dźwięk silnika, osiągi OK, spalanie około 7/100. Pozycja całkiem wygodna. Ale... bardzo nietypowy silnik i nie każdy chce się go podjąć. Mi np. mechanik nie chciał bawić się w luzy zaworowe, bo płytki nietypowe. Rama ma bardzo poważną wadę. Wyrabia się gniazdo łożyska główki ramy. W zasadzie naprawa to tylko półśrodek na jakiś czas. Do tego mi przy około 220-230 odcinało zapłon, zapalała się kontrolka stópki. I jeszcze miałem kilka drobnych usterek, ale mogły wynikać z ogólnego wyeksploatowania (przebieg 50kkm, mógł być katowany). Ja bym na pewno takiego już nie brał. Zresztą kolega ma na sprzedaż Tuono z 2008 roku i nie może sprzedać, pomimo idealnego stanu, jak twierdzi. Warto poczytać testy, żebyś nie żałował potem.
Honda CB 900 2004r.
Pioto
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16/7/2014, 07:19
Lokalizacja: Gdynia


Re: Aprilia RSV Mille vs Suzuki GSXR 1000 K1/2

Postprzez Crank » 16/9/2017, 17:09

A Triumph Daytona 955i? Ktoś miał lub jeździł? Z tego co wyczytałem moto nie jest złe, ma genialny dźwięk i przebieg momentu obrotowego.
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê