Zobacz wątek - enduro nie tylko w teren do ok 5000 tyś

enduro nie tylko w teren do ok 5000 tyś

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, kravec, andy7, suhy-19, Boshi, Black-Ghost

enduro nie tylko w teren do ok 5000 tyś

Postprzez brzozka » 19/8/2017, 20:44

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :P
Jeżeli nie ten dział to przepraszam.

Za kilkanaście dni jeżeli, wszytko dobrze pójdzie :D będę szczęśliwym posiadaczem kat A2. Zacząłem zastanawiać się jakie moto wybrać. Przeszukałem tyle stron i nadal nie mogę znaleźć nic odpowiedniego pod siebie.

Ogólnie to moto miałoby służyć głównie do tego żeby polatać/poskakać trochę w jakimś terenie. Dodatkowo pojeździć po mieście tu i tam. Czasami jakiś krótki wypad po szosie jak również (mnwcj raz/dwa razy w roku) jakiś dalszy (150-250km szosą) z plecaczkiem!!
Nie liczę na jakieś wygody tym bardziej we 2. Ma być znośnie, no i żeby nie było to jakimś dużym wysiłkiem dla moto żeby go nie zarżnąć przez takie trasy po asfalcie oraz aby nie spalił dużo. Prawdopodobnie bez 2 kompletów opon się nie obejdzie cn?
Dodatkowo chciałbym żeby moto było dość tanie w eksploatacji - tak jak wspomniałem nie paliło dużo, nie psuło się często a w razie czego żeby części były tanie i dostępne. Na sam zakup motocykla mogę przeznaczyć tak ok 5000 zł. Wiem że to nie dużo jak na te wymagania ale może uda się znaleźć jakiś kompromis? ;) ewentualnie może znajdą się jeszcze jakieś oszczędności

Dobra teraz pozostałe info o mnie itp.
- Jakie masz doświadczenie -Mało niestety niestety, śmigało się kiedyś u wuja na 125 :P no i tyle co na kursie, ale wydaje mi się że na spokojnie ogarnę jakiegoś większego enduraka (nie martwcie się mam łeb na karku :D) Wolałbym żeby moto miało zapas kucy na jazdę we 2 , ale też żeby mieściło się w kat A2. Ewentualnie w grę wchodzi ograniczanie ale nie koniecznie chcę się w to bawić :P
- Wiek 18
- Waga ok 80 kg
- Wzrost ok 187 cm
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? -Sam nwm ale myślę że nie dużo. Tak jak pisałem polatam trochę w terenie, jakieś bliższe wypady z dziewczyną no i jakiś dalszy wyjazd raz w roku.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie -wolałbym jak najmniej

Jeżeli pominąłem jakieś ważne informacje albo coś jeszcze chcecie wiedzieć to piszcie
Z góry dzieki za jakiekolwiek wskazówki ;)

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.
Glenroy
brzozka
Świeżak

Powrót do Motocykle na kategorie A2