Zobacz wÄ…tek - motocross- poczatek
NAS Analytics TAG

motocross- poczatek

Enduro, Cross
_________

motocross- poczatek

Postprzez soro » 14/8/2017, 20:27

Witam, od jakis 3 lat jezdze po torze crossem 250 4t. Chcialbym zaczac brac udzial od czasu do czasu w njakis zawodach, moglby mi ktos wytlumaczyc jak sie za to zabrac? Jakan licencje i w jakis zawodach moge brac udzial, mistrzostwa polski czy te strefy?
soro
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19/1/2015, 19:18


Re: motocross- poczatek

Postprzez henio12323 » 15/8/2017, 20:04

jedź na zawody i sobie wystartuj, tam sie podpytasz, podejrzysz - generalnie nie ma zawodów na których nie mógłbys wystartowac, czy to strefowe organizowane przez PZM lub nie przez PZM to wziac udział mozesz, nawet w mistrzostwach PL mozesz - a raczej w pucharze polski - bo to są w sumie te same imprezy ( po prostu są klasy mp i PP i jada jedni po drugich itp... ) teoretycznie na 1 zawody pucharu polski mozesz jechac bez klubu, bez licencji itp... teoretycznie drugie i kolejne zawody to musisz miec licencje - ale realnie - płacisz to sobie jedziesz i tyle. nikt tego nie sprawdza - chyba że zaczynasz na pudłach stawać to sie ktos przyczepi. co do licencji - mozesz sobie wykupic kosztuje chyba ponad stówke, i zdaje sie jakis egzamin teoretyczny - kilka pytan praktycznie bez przygotowania sie zdaje, jak mówiłem - w PZM wszystko chodzi o kase - płacisz to masz :P ale oprócz ubezpieczenia taka licencja ci nic nie daje ( bez licencji sam sobie wykupujesz ubezpieczenie i trzeba sobie przekalkulować starty i wykup licencji ja stattuje czasem 1-3 razy w roku to wole sam wykupic ubezpieczenie wychodzi troche taniej i nie musze wspierać darmozjadów :D
na lubelszczyznie jest taki cykl zawodów MML tam np. mozesz startować w klasie amator ile razy zechcesz, pewnoe do grup z licencjami tez by bezproblemu wpuscili. także spiny nie ma żeby sie jakos typowo przygotowywać
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: motocross- poczatek

Postprzez soro » 16/8/2017, 18:40

Pytam, bo mialem okazje byc na takich zawodach w belgii i bardzo mi sie spodobalo i wlasnie tu bylo mase biegow komoletnych amatorow i wlasnie w takim czyms bym chcial brac udzial u nas. Czesto jest cos takiego organizowane, ze z zawodami sa jakies klasy amator? Bo nie chcialbym pchać sie w sciganie z kolegami z klubow :oops: :oops:
soro
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19/1/2015, 19:18

Re: motocross- poczatek

Postprzez henio12323 » 16/8/2017, 21:41

nie spotkałem jeszcze zawodów bez klasy amator, a jak juz były jakies "klasowe' to i tak jechali sami amatorzy - np w lubelskich ten MML o którym pisałem kiedys nie było grupy amator, tylko była grupa D - nazwa nie ma znaczenia bo i tak jechali amatorzy,
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: motocross- poczatek

Postprzez soro » 17/8/2017, 17:51

Ok, dzieki za informacje. Jeszcze tak zapytam skoro brałeś udział jak z poziomem startów takich amatorów, dodam tylko, ze bede sie zapisywal na mx2. Tutaj w belgii takie biegi to amatorzy pelna geba, kobiety z mezczynznami a ci drudzy z wielkimi piwnymi brzuchami :mrgreen: nie chcialbym sie zblaznic na pierwyszm starcie :D
soro
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19/1/2015, 19:18

Re: motocross- poczatek

Postprzez henio12323 » 17/8/2017, 21:01

różnie jest, czasem duzo amatorów co ledwo jada, ale triafiają sie tacy co maja lepsze czasy niz w licencjonowanej grupie C czy nawet B... czasami miejscowi znaja tor na pamięć i niexle jadą mimo braku umiejętnosci. i ogólnie troche w tej grupie strach jechac, duzo osób nie potrafi wyprzedzac, albo wybierają dziwne linie, no i duzo jest gleb, przez co robi sie czasem niebezpiecznie, niektórzy szybko przeskakują do wyzszej grupy, jak w miare ogarniają bo tam bezpieczniej sie jedzie.
a błaźnić to sie mozna zawsze, ja nigdy sie nie sptkałem żeby ktos sie z kogos smiał. w amatorach kazdy jedzie swoim tempem a tempa są rózne
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê