Zobacz wątek - Pytanie do administratorow forum. I nie tylko.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pytanie do administratorow forum. I nie tylko.

O wszystkim
_________

Czy podoba ci sie pomysl przedstawiony poniżej :?:

TAK
19
54%
NIE
10
29%
NIE WIEM
6
17%
 
Liczba głosów : 35

Pytanie do administratorow forum. I nie tylko.

Postprzez jasql » 29/9/2007, 18:15

:idea: Czy byłaby możliwość, żeby w dziale mechanika zrobić "wskaźnik" umiejętności. :idea:
Mam na myśli coś takiego jak jest w niektórych serwisówkach. Jeżeli np.. ktoś zadaje pytanie to przy jego nicku jakieś gwiazdki kluczyki słoninki albo coś innego wskazujące na jego zaznajomienie z motocyklami, żeby wiadomo było jakich odpowiedzi udzielać. Bo czasami rzeczy, wydawało by się oczywiste dla jednych, są w ogóle niezrozumiale dla innych (nie chodzi mi tutaj o bzdury jakie wypisują niektórzy użytkownicy forum).
Czy takie coś zdawało by egzamin :?:
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn


Postprzez johnmichael » 29/9/2007, 18:19

nie mam pojecia jak by to mialo dziac?jakie byloby kryterium?kto by ocenial umiejetnosci?
raczej ciezko cos takiego ustalic.
takie moje zdanie
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth


Postprzez jasql » 29/9/2007, 18:27

Np. pani X kupila sobie motor i przestalo jej swiecic swiatlo stop. Zadaje pytanie w dziale mechanika.
I jezeli nie zaznaczy jakiejs opcji (np. twoja pojecie o mechanice nic, wiem jak sie wlewa benzyne, zmienie olej, wyreguluje gazniki, zrobie z moto rakiete) to nie wstawi tematu dopoki nie okresli swojej wiedzy.
Wiadomo wtedy jak tlumaczyc. Czy powiedziec tylko gdzie moze byc problem, czy tlumaczys od podstaw gdzie sie znajduje zarowka.
Taki przyklad.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Domineh » 29/9/2007, 18:47

Wiem o co Ci chodzi ale nie wiem czy to bedzie miało sens...moim zdaniem lepiej by było przy zakładaniu tematu poprostu określić co sie wie a czego nie...czy coś w tym stylu...po za tym wydaje mi się że ten dział i tak działa w miare dobrze bez 'wskaźnika umiejętności'... takie moje zdanie :wink:
Boże spraw żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...
Avatar użytkownika
Domineh
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2/6/2007, 10:23
Lokalizacja: okolice Bytomia

Postprzez zdzichu123 » 29/9/2007, 20:24

Jak dlamnie to całkiem dobry pomysł :) Bo niektorzy zakładaja tematy jak filozofowie a potem okazuje sie ze niewiedza jak włozyc zarowke... :)
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez simonw » 29/9/2007, 23:46

w druga strone
jesli cos wiesz, dostajesz "pomogl" i na bazie tego masz ile razy pomogles :) ten wspolczynnik forum konwetuje na gwiazdki pod nickiem.
modul jest dostepny do phpbb darmowo i jakis czas temu zapodalem info do adminow z linkami do przydatnych imo plugów.

dodatkowo, w standardzie przychodzi w wersji phpbb by Przemo. Jesli uwazasz ze ktos nie ma pojecia, nie klikasz mu "pomogl" i po sprawie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasql » 30/9/2007, 00:19

Nie chodzi mi o to, zeby nabijac jakies gwiazdki, tylko o to, jak podejsc do "klienta".
NP. Co z tego, ze cos wiem i odpowiem jak pytany nie ma pojecia o czym wogole mowie. Jeszcze jeden przyklad. Ktos stwierdzil, ze jego znajomosc jakiejs mechaniki jest rowna zero i pyta sie co ma zrobic bo silnik mu puka. Od razu wiadomo, ze najlepsza odpowiedz to serwis.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Postprzez simonw » 30/9/2007, 00:46

widzisz, ale w ten sposob jesli ktos pojawi sie nowy - z takim pytaniem - to sila rzeczy nie bedzie mial okazji do zapunktowania u innych i przynajmniej teoretycznie znaczy to ze wiedze ma taka a nie inna :D
I mozna podejsc jak do osoby stawiajacej pierwsze kroki w mechanice.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasql » 30/9/2007, 01:17

simonw napisał(a):widzisz, ale w ten sposob jesli ktos pojawi sie nowy - z takim pytaniem - to sila rzeczy nie bedzie mial okazji do zapunktowania u innych i przynajmniej teoretycznie znaczy to ze wiedze ma taka a nie inna :D
I mozna podejsc jak do osoby stawiajacej pierwsze kroki w mechanice.


Wybacz ale tego nie rozumiem.

Albo nie wyjasnilem za dokladnie o co mi chodzi, albo ty nie napisales dokladnie o co chodzi.

Domineh napisał(a):...moim zdaniem lepiej by było przy zakładaniu tematu poprostu określić co sie wie a czego nie...


Cos takiego. A dzialac mialo by jak "szybka odpowiedz" na samym dole. Jest puste pole to nic sie nie dzieje (nie wysylasz zapytania).
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Postprzez GregorMoto » 30/9/2007, 03:07

na inncy forach tego typu jest cos takiego
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim

Postprzez gumis » 30/9/2007, 06:11

ile pomogl ale tez ile ma warningow...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez simonw » 30/9/2007, 17:31

jasql, juz tlumacze

Wyglada to tak, ze pod avatarkem masz ilosc gwiazdek i warningow. Kiedy piszesz posta i ktos go oglada, oprocz opcji "odpowiedz" masz takze klawisz "pomogl". Jesli go klikniesz w swoim temacie

czyli

jestes autorem tematu - ktos ci odpisuje, ty mu klikasz "pomogl" przy jego poscie

dostaje 1 punkt na swoje konto. Jest to widoczne od razu podobnie jak ranga i avatar. Tak wiec jesli ktos zadaje pytanie i ma kilka punktow, wiesz jak do niego przemowic. Jesli ma czyste konto mozna sie domyslac iz ma niewielkie pojecie jeszcze o mechanice. Chyba ze jest nowy i napisze w poscie ze pojecie ma, ale to sytuacja latwa do wylapania.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasql » 30/9/2007, 18:34

Znowu sie nie zgadzam. A jak nie napisze czy ma pojecie czy nie :?:
Jest tak w dziale ogloszenia
Przeczytaj zanim napiszesz ogłoszenie! napisał(a):Wszystkie tematy tutaj muszą mieć odpowiedni przedrostek w temacie, inaczej będą kasowane, do wyboru są nastepujące:

[SPRZEDAM]
[KUPIĘ]
[ZAMIENIĘ]
[DO WYNAJĘCIA]
[ODDAM]
[USŁUGI]


Jak byk napisane a 80% i tak wie lepiej.
Oczywiscie nie tylko tam. Strona glowna forum i dzialy MOTOCYKLE , SKUTERY. Oczywiscie polowa tematow z motocykli powinna byc w skuterach, bo mnostwo osob zakladajacych tematy poprostu nie mysli.
Nie wspominam o ogloszeniach w ww. dzialach albo mechanice w HP.
W przypadku samodzielnego zaznaczania jakiejs opcji prawdopodobienstwo pomylenia jest duzo mniejsze.
PS. A gdyby po wcisnieciu przycisku wyslij wyskakiwal jakis baner z ostrzezeniami o konsekwencjach to moze by nie bylo tlumaczen w stylu "pomylilem sie". Mozna by go bylo wylaczac przy odpowiedniej liczbie postow (100, 200, 500).

PS2. A na h** mnie te gwiazdki :twisted:
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr