Zobacz wÄ…tek - Pierwszy Motocykl - Wroclaw
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl - Wroclaw

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Re: Pierwszy Motocykl - Wroclaw

Postprzez qubus333 » 19/7/2017, 08:11

Pioto
Może masz racje. Może mnie poniosło.
Zatem merytorycznie.
Uważam, że pomiędzy kaskiem NAXA, LS2 czy innym kaskiem za 200zł a takim np. HJC FG-17 którego cena aktualnie wynosi ok 700zł jest PRZEPAŚĆ! Mówię to z własnego doświadczenia bo też zaczynałem od NAXY i jeżdżąc w niej czułem się jak 'jeździec apokalipsy' :-)
Ale nawet porównując taniego Sharka S600 czy HJC CS-15 (około 400zł) z wyrobami za 200 zł to nie ma nad czym się zastanawiać. Na marginesie - testy tanich kasków wygrał Lazer Bayamo (ok 400zł).

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystko zależy od budżetu, zarobków itp. Ale chłopak nie kupuje komara za 1,5k. IMO jeżeli wydajesz 10k na moto to uważam, że warto dołożyć te 200-400zł (bądź kupić tańsze moto) i kupić coś lepszego na głowę.
1k na kombinezon to wg Ciebie dużo? Kurtka najtańsza SECA, OZONE, ADRENALINE czy inna budżetówka to 400-500zł a drugie tyle wydasz na spodnie. I nie pisz proszę ze zwykłe jeansy wystarczą bo nie wystarczą :| Jeansy moto kupisz za ok 400zł a naprawdę posłużą długie lata.
Rękawice 150zł - tak da sie, tu się zgodzę (Tschul).
Buty wojskowe? No z braku laku lepsze niż 'adaśki' ale po to producenci pchają w buty różnego rodzaju ochraniacze kostek, palców bądź usztywnienia stawów żebyśmy z tego skorzystali.Aczkolwiek da się kupić coś budżetowego za 400zł.
Generalnie z własnego doświadczenia wiem, że biednych nie stać na tanie rzeczy.
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Re: Pierwszy Motocykl - Wroclaw

Postprzez adam_tomasz » 19/7/2017, 13:26

Pioto napisał(a):"takie minimum to np kask ok 800 zł, kombinezon tekstylny ok 1000 zł, buty ok 800 zł, rękawiczki ok 250 zł = 2850 zł"
To wg. ciebie minimum?
Kask za 800 zł? Przecież można kupić całkiem dobry, firmowy kask za 200 zł (np. Lazer LS6, LS2). Minimum to kask za 50 zł, ale to lipa.Kurtka i buty ważna rzecz i tu trochę przesadziłeś z 1000 ale blisko. Buty za 800 stów? Za połowę dostaniesz znośne. Ja jeżdżę w wojskowych. Byle były wysokie i nie przemakały. Rękawice za 150 też będą pasowały.
Moje minimum to 800 zł, a optimum to około 1700 zł. A za te 2850 to dla mnie marzenie i wypas.
To jak z samochodem. Są takie za min. 40 tys., optimum 70-100 i wypasy powyżej 200. Ale wiadomo, że wszystko zależy od stanu posiadania. Jakbym zarabiał powiedzmy 10k PLN to może też byłoby dla mnie minimum 3 tys. zł.

Co prawda już troszkę temat został wyjaśniony ale... Pytania nasuwają mi się 2:
1. ile wart jest Twój motocykl i ile ciuchy w których jeździsz ?
2. jak bardzo cenisz swoje zdrowie/życie ?
A teraz wyjaśnienie.
Autor tego tematu stwierdził, że ma 10 tyś zł na moto i 2 tyś zł na ciuchy. Czyli stać go na to aby kupić lepsze ciuchy np za 3 tyś a motocykl za 9 tyś - nie widzę problemu, ani nie widzę tutaj potrzeby oszczędzania właśnie na ciuchach, które nie tylko mają Ci zapewnić odpowiedni wygląd, ale też komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo.
Co innego jakbyśmy rozpatrywali kupno motocykla za 3 tysiące, wtedy można wnioskować, że raczej nie będzie kogoś stać na ubranie za 3 tyś - chociaż już i takie osoby widziałem - i popieram aby nie oszczędzać na bezpieczeństwie.
A jeżeli chodzi o wypas to polecam:
kask: np Shoei, Schuberth, Arai, X-lite - od 1500 w górę
kombi 2-częściowe skórzane: Dainese, Spidi, Alpinestars od 2500 w górę
buty: Daytona, Alpinestars, Sidi, TCX od ok 900 zł w górę
rękawice: Five, Alpinestars, Held, Knox, Rukka, od 400 zł, ale lepsze modele od 900 zł
Wiadomo, że niekoniecznie każdego stać na te rzeczy od razu, ale jak stać nas na motocykl za określoną kwotę (nie małą) to warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i stopniowo wymieniać nasze ciuchy z niższej półki na te z wyższej.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Re: Pierwszy Motocykl - Wroclaw

Postprzez Zimny72 » 19/7/2017, 13:58

Są różne 500-ki i 600-ki. Ja np. zaczynałem od...750 ccm, tyle że... 50 kM we V-ce. Dlatego nie sugeruj się pojemnością tylko mocą (moim zdaniem max 70 kM dla początkującego) i opiniami o poręczności sprzętu.

Co do ubrania jestem przeciwny sadzeniu się na początek na ubrania z wyższej półki, bo każdy woli coś innego i dopiero jak pojeździsz, to sobie wyrobisz zdanie jakich ciuchów potrzebujesz. I tak ubrania będziesz sukcesywnie zmieniał na lepsze i wygodniejsze - w miarę doświadczenia. Co do kasków na początek rozważyłbym Lazera Bayamo, HJC TR-1 lub IS-17, albo Sharka S700S albo D-Skwala. Kurtek szukaj pod koniec sezonu: znajdziesz coś lepszego w niższej cenie na wyprzedażach (a na razie poprzymierzaj w sklepach co by wyrobić sobie zdanie co do typów kurtek i rozmiaru jaki ci pasuje). Rękawice: Tschul, Shima, albo jakieś Heldy lub Spidi na wyprzedażach. Buty: ja polecam buty firmy Falco - jeżdżę od lat: są dobrej jakości i można znaleźć w przyzwoitej cenie.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Pierwszy motor!

Postprzez m1shka » 19/7/2017, 18:20

dostalem w gratisie taki kaska kupujac moto
https://www.olx.pl/oferta/kask-motocykl ... b;promoted
czy bedzie ok? siedzi sztywno i ogolnie moj rozmiar
m1shka
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/5/2017, 19:10

Re: Pierwszy motor!

Postprzez ded » 20/7/2017, 14:32

Znajdź sobie instrukcję do moto. Zapewne to kontrolka rezerwy- fuel to po angielsku paliwo. Co do kasku to Nolany są przyzwoite. Co prawda fajnie by było żebyś kupił nowy bo kask dopasowuje się do głowy, ale jeśli kask nie jest powypadkowy i ciasno siedzi to możesz fundusze wykorzystać na jakieś inne ciuchy motocyklowe. Ja bym tak zrobił.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości




na górê