Zobacz wątek - Prawo Jazdy Kat.A a niepełnosprawność
Advertisement
NAS Analytics TAG

Prawo Jazdy Kat.A a niepełnosprawność

Przepisy, prawo
_________

Prawo Jazdy Kat.A a niepełnosprawność

Postprzez Skipster » 11/6/2017, 19:13

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam na imię Paweł mam 27 lat i jestem tu nowy.

Kieruję do Was to pytanie ponieważ mam zamiar podejść do prawa jazdy kat.A (Posiadam już kat.B od 2015r) Założyłem ten temat ponieważ nurtuje mnie pewne pytanie.
Jeśli posiadam niedosłuch na jedno ucho i jest w nim aparat słuchowy, który poprawia nieco słuch (posiadam niepełnosprawność w stopniu lekkim)
to czy mogę spotkać się z odmową lekarza orzecznika podczas wykonywania badań na prawo jazdy kat.A?

Dodam jeszcze tylko że w dzienniku ustaw ministerstwa zdrowia znalazłem coś takiego:

I. Stan narządu słuchu
1. Ubytek częściowy albo całkowity słuchu nie stanowi przeciwwskazania zdrowotnego do
kierowania pojazdami przez osobÄ™ ubiegajÄ…cÄ… siÄ™ o wydanie lub posiadajÄ…cÄ… prawo jazdy
kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T.

Natomiast ja chciałbym się dowiedzieć jak to dokładnie jest na prawdę, aby czasem nie płacić pieniędzy tylko po to żeby się spotkać z odmową.

Jeśli umieściłem temat w złym dziale, to przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego.

Pozdrawiam.
Skipster
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/6/2013, 02:13
Lokalizacja: Gdynia


Re: Prawo Jazdy Kat.A a niepełnosprawność

Postprzez Czester » 12/6/2017, 04:50

Skoro znalazłeś taki zapis, to chyba mówi on jasno sam za siebie.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Re: Prawo Jazdy Kat.A a niepełnosprawność

Postprzez jasnoksieznik » 15/6/2017, 12:07

Jeśli masz jakiegoś znajomego lekarza, to raczej weźmie pieniądze za wystawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań. Jeśli mu powiesz, że masz wadę słuchu, a on odmówi papieru, to raczej nie zapłacisz.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê