Zobacz wÄ…tek - Kask z lusterkiem
NAS Analytics TAG

Kask z lusterkiem

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask z lusterkiem

Postprzez Allord » 21/5/2017, 19:07

Witam, jestem początkującym motocyklistą. A dokładniej jestem na etapie robienia prawa jazdy Kat A.
I przypadkiem trafiłem na taki oto kask :
http://sklepmotocyklowypabianice.pl/skl ... 112-detail

Kask posiada lusterko wsteczne, na wideo rozwiązanie wygląda całkiem ok. Czy ktoś z was drodzy forumowicze korzystał z takiego lub miał styczność. Bardzo interesuje mnie wasza opinia, zastanawiam się nad takim kaskiem z racji tego że zawsze podróżowałem samochodem i przyzwyczaiłem się do posiadania lusterka wstecznego. Niestety nie mam jak sprawdzić tego typu rozwiązania (nigdzie w okolicy) nie ma sklepu z tym kaskiem, a pytając w sklepie o kask z lusterkiem robią wielkie oczy i pytają z niedowierzaniem o ten kask.
Allord
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/4/2017, 11:19


Re: Kask z lusterkiem

Postprzez Zimny72 » 21/5/2017, 21:14

Patent znany, ale gdyby był wart swojej ceny, to by się przyjął w kaskach innych firm. A tak to tylko droga ciekawostka. Moim zdaniem bez sensu, bo pole oglądu w samochodzie masz inne niż w kasku motocyklowym, a taki natrętnie wciskający się pod oczy widok uciekającego tyłu tylko będzie dekoncentrował kierowcę. I obczaj sobie proporcje pola lusterka do powierzchni przedniej szyby w samochodzie i porównaj procent zajętego pola wizjera w kasku motocyklowym. No a teraz wyobraź sobie jazdę samochodem ciągłe patrząc w tylne lusterko i analizując uciekający obraz. Nie wiem czy długo bym tak wytrzymał. I jeszcze jeden mankament takiego kasku: ciężar tych wszystkich dodatkowych urządzeń - kamery, wyświetlacza i akumulatora...
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Kask z lusterkiem

Postprzez Allord » 21/5/2017, 22:24

Z tego co czytałem to oni to mają jakoś opatentowane przez co inne firmy nie mogą tego wprowadzić. Po drugie nie ma tam żadnych kamer i baterii tylko system zwierciadeł poprowadzonych jakoś nad głową. Co do dekoncentracji spowodowanej lusterkiem wydaje mi się ze nie będzie się na to zwracać aż takiej uwagi po przyzwyczajeniu się, najbardziej obawiał bym się jednak zmniejszenia pola widzenia ale nie mogę tego stwierdzić bo nie miałem styczności z tym kaskiem. I tutaj najbardziej liczę na opinię osób które taki kask posiadają lub posiadały.
Allord
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/4/2017, 11:19

Re: Kask z lusterkiem

Postprzez Zimny72 » 21/5/2017, 22:27

Jeszcze lepiej: "system zwierciadeł" - nie ma to jak szkło wewnątrz kasku. Na pewno pomoże przy dzwonie. No i pewnie ten "system" ujmuje wagi kaskowi. ;) Mierzyłem podobny kask w sklepie i to o czym napisałem wiem z autopsji. Mnie ten kask przyprawił o oczopląs. I o ile pamiętam to przynajmniej 2 firmy mają patent na widok do tyłu, z czego jedna ma ten system oparty o kamerkę. Nie pamiętam tylko który.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Kask z lusterkiem

Postprzez setup » 31/5/2017, 20:25

Cześć,
gdzieś czytałem recenzje że jeśli masz pozycję lekko pochyloną (motocykle sportowe lub turystyczno-sportowe) to widzisz ale niebo.
możesz jeszcze oblookać lusterko panoramiczne do motocykla:
http://s5.postimg.org/54ofel2jb/lusterko.png (otwórz link)

a tak naprawdę przyzwyczaisz się że patrzysz tylko na boki, motocykl jest wąski więc łatwo to ogarnąć.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê