Zobacz wÄ…tek - Arai vs Shoei
NAS Analytics TAG

Arai vs Shoei

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Arai vs Shoei

Postprzez MsK » 21/5/2017, 15:01

Na wstepie zaznacze, ze nie mam sprecyzowane ile chce wydac na kask.
Moze to byc 1000 a rowniez 2500. Jesli ktos mi wyperswaduje, ze ten za 2500 to bedzie diametralna zmiana, niz tez za 1500 to czemu nie. To samo idzie w druga strone. Jesli kask za 1000-1500 bedzie niewiele odstawal od tych duzo drozszych, to nie ma co przeplacac.
Na celowniku:
Arai (RX-7 GP, Chaser, Quantum, Acces II/III)
Shoei (X-Spirit II, NXR, GT Air) jeszcze X-Spirit III byl w zamysle, gdyby ponizej 3k kupic. Ktory lepszy NXR czy GT Air?

Ktory z tych modeli do sporta na tor i droge bedzie sie spisywal? Moze macie inne marki i sugestie?
Najlepiej jezdzilo mi sie w HJC RPHA 10+ oraz Icone Airframe. Moze wrocic do HJC?
Odważni nie żyją WIECZNIE
Ostrożni nie żyją WCALE!
MsK
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20/1/2013, 20:52
Lokalizacja: KTA


Re: Arai vs Shoei

Postprzez Zimny72 » 21/5/2017, 21:23

Jeżeli sportowy: Shark Race-R. Ewentualnie bardziej turystycznie: Shark Speed-R2 z wyprzedaży lub ten nowy Spartan.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Arai vs Shoei

Postprzez MsK » 22/5/2017, 11:22

Ten nowy Spartan jest relatywnie tani.
Racer-R tez niczego sobie, wykonany z wlokna. To flagowy kask, a duzo tanszy od Arai RX-7 GP. Czy Arai ma tak wielka przewage? Wiem, ze to numer 1 w kaskach sportowych.
Odważni nie żyją WIECZNIE
Ostrożni nie żyją WCALE!
MsK
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20/1/2013, 20:52
Lokalizacja: KTA

Re: Arai vs Shoei

Postprzez DedeRR » 22/5/2017, 12:11

Arai to można rzec legendarna marka, jeśli chodzi o kaski. Przekładają bezpieczeństwo nad walory użytkowe, co skutkuje tym, że nie uświadczymy u nich blendy e=wewnętrznej, czy zapięcia innego niż DD.
Dodatkowo mają swój własny tunel aerodynamiczny, co ma chyba tylko Shoei (nie jestem pewien) i BELL (jestem pewien). Są tak pewni swoich kasków, że pracownik robiący kask podpisuje się wewnątrz :mrgreen:

Swoją drogą, zerknij też na ofertę wspomnianego BELLa, konkretnie na serię STAR. Oferują również wszystko czego potrzebujesz.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Arai vs Shoei

Postprzez Zimny72 » 22/5/2017, 12:29

MsK napisał(a):Czy Arai ma tak wielka przewage? Wiem, ze to numer 1 w kaskach sportowych.


Mój kumpel, który pracował dla konkurencyjnego portalu motocyklowego i m.in. testował motocykle i akcesoria właśnie poradził mi Sharka Race-R jako kask "przy którym sportowe Shoeie i Araie oraz Schuberthy mogą się schować". No i przy tym jest sporo tańszy. A że gość jeździł trochę zawodniczo, to raczej mu wierzę. Za to Belle słyną z wyciszenia.

Niemniej kask trzeba przymierzyć - o ile na moją głowę bez problemu wchodzą Shoeie, Schuberthy, HJC i Sharki, to za chińskiego boga nie wcisną Araia, Airoha czy Caberga.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Arai vs Shoei

Postprzez MsK » 22/5/2017, 19:44

Dlatego mowie, ze Arai to No.1
A co do BELLa, to nie wiedzialem, ze maja tak swietne kaski! Dawniej byly takie okragle, Malo pociagajace, teraz to inny wymiar.
A co do dopasowania - ja moglbym wrecz w ciemno kupowac kaski. Mnie zaden nie uwiera, na poczatku lekko sciskaja w policzkach, tak jak ma byc, a pozniej sa idealne, mam "S".
Kolego Zimny - chcesz mi wyperswadowac, ze Racer-R bedzie lepszy od RX-7 GP? Dotychczas dla mnie to inna liga kaskow. RX-7 to taka kwintesencja, mialem go 2 dni, wiec wiele nie powiem, kosztuje sporo i zapewne nie odczuje az takiej roznicy jak w kasku za 2k. Ale moge sie mylic.
Nadal zastanawiam sie ktory jest lepszy: NXR czy GT Air?
Odważni nie żyją WIECZNIE
Ostrożni nie żyją WCALE!
MsK
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20/1/2013, 20:52
Lokalizacja: KTA



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê