Zobacz wątek - Ciężko chodzący wał !
NAS Analytics TAG

Ciężko chodzący wał !

i inne małe pojemności
_________

Ciężko chodzący wał !

Postprzez krzychu_tm » 21/5/2017, 13:29

Witam wszystkich forumowiczów !

Mój sprzęt to Yamaha TZr 50/90 am6, cylek malina 90, ostatnio zaniepokoiło mnie to że po spuszczeniu oleju było w nim pełno opiłków, postanowiłem zrobić remont. I teraz tak mam o tym trochę pojęcia bo pomagam w warsztacie kolegi i nie raz się robiło takie rzeczy, ale zawsze mam takiego pecha że jak coś us siebie robię to nie wyjdzie. No i dobra rozebrałem powymieniałem łożyska, dwa tryby od przeniesienia napędu bo to one się zdzierały, moto odpala ale jest jeden problem jak składałem kartery to wał nie chciał wejść od strony magneta więc wziąłem deskę oraz gumowy młotek i równolegle wbijałem, po tym wał ma taki opór że ciężko ręką zakręcić, ale udało mi się to naprawić wycinając tam uszczelkę bo wcześniej na sam silikon dałem i było ok ale teraz problem się znowu pojawia po dokręceniu trybu od przeniesienia napędu nie można praktycznie ruszyć wałem dwoma rękami. Co zrobiłem nie tak coś z wałem, łożyskiem ? Proszę o odpowiedzi bo chce to wreszcie zrobić. Bo nie ma czym jeździć :cry:

Wszystkim z góry dziękuję !
krzychu_tm
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2017, 13:25


Re: Ciężko chodzący wał !

Postprzez krzychu_tm » 21/5/2017, 15:16

Przecież napisałem że wyciąłem uszczelkę i to że specjalnego papieru przeznaczonego do tego, poza tym po skręceniu karterów jest dobrze problem pojawia się po przykręceniu trybu od przeniesienia napędu, przykręcając magneta nic się nie blokuje więc raczej coś jest z tamtą stroną nie tak
krzychu_tm
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2017, 13:25


Re: Ciężko chodzący wał !

Postprzez krzychu_tm » 21/5/2017, 16:27

Znaczy nie po skręceniu karterów tylko po przykręceniu trybów od przeniesienia napędu tam dałem uszczelkę i jest okey, tylko ta nakrętka jak lżej przykręciłem to się odkręciła aż wszytko się zablokowało na odpalonym, teraz wole nie ryzykować.
krzychu_tm
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2017, 13:25



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê