Zobacz wątek - Prawo jazdy AM - Czy mi się opłaca?
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy AM - Czy mi się opłaca?

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy AM - Czy mi się opłaca?

Postprzez gibionek » 16/5/2017, 18:51

Witam mam 14 lat i od dłuższego czasu interesuje się motocyklami itp. od jakiegoś czasu rozważam kupno pierwszego moto - Yamaha Dt 80. Problem w tym, że rodzice chcą bym zrobił najpierw "kartę motorowerową" bo teoretycznie wiem jak jeździć, ale jak w kogoś wjadę itp. to mają lipę, dodam, że nigdy nie jeździłem motocyklem (mam możliwość nauki praktycznej przed domem) i nie mam zamiaru jeździć drogami publicznymi. Przeczytałem, że całościowy koszt podjęcia się takiej próby kosztuje teraz ~1200 zł. Moje pytanie to czy opłaca mi się robić kat. AM skoro za 2 lata mogę przerzucić się na 125cm3 i zrobić A1?

Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam za ortografię :o
gibionek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/5/2017, 18:20


Re: Prawo jazdy AM - Czy mi się opłaca?

Postprzez Czester » 17/5/2017, 08:21

Przeniosłem do właściwego działu.


Odnośnie pytania - na DT 80 nawet z kategorią AM legalnie byś nie pojeździł, a jazda po podwórku szybko Ci się znudzi. Prędzej czy później i tak będzie Cię kusiło żeby przejechać się ciut dalej niż wkoło domu. Czy się opłaca? Nie znam zasobności portfela Twoich rodziców, ale skoro nalegają abyś zrobił prawko, mogę przypuszczać, że te 1200 PLN-ów nie stanowi dla nich wielkiego problemu. W perspektywie dwóch lat nie są to duże pieniądze, a rodzice będą o Ciebie spokojni, bo w końcu to oni będą za Ciebie odpowiadali.
Reasumując - rób AM, szukaj jakiejś legalnej pięćdziesiątki i spokojnie jeździj. No chyba, że wolisz te dwa lata przesiedzieć na tyłku i marzyć o motocyklach.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Re: Prawo jazdy AM - Czy mi się opłaca?

Postprzez jasnoksieznik » 17/5/2017, 12:46

Czester dobrze gada, polac mu!

Zawsze mi sie podoba, jak ktos bez prawka mowi, ze ogarnia przepisy i wie jak jezdzic. Albo ktos posiadajacy prawko. Czy wiesz:
- z jaka predkoscia mozesz jechac skuterem 125ccm po autostradzie, wiozac piecioletnie dziecko?
- do jakiej predkosci nalezy zwolnic przed warunkowym skretem w lewo?
- jak uzywac kierunkowskazow na rondzie?
- czy motocykl moze miec tablice po lewej stronie kola? A po prawej?
- z ktorej strony angielski motocykl ma wozek boczny?

Pojdz na kurs, to Ci sie przyda w zyciu, zwlaszcza podczas zdawania prawka na osobowke. Bez kat.B to w naszych czasach jak bez reki.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê