Zobacz wątek - pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Zephyr
NAS Analytics TAG

pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Zephyr

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Zephyr

Postprzez klauca » 14/5/2017, 20:03

Cześć,
problem dotyczy kawasaki zephyr 550 rocznik 1991. Czy może ktoś kiedyś z Was miał taki problem i może mi doradzić co jest przyczyną: jadąc normalnie po mieście na motocyklu, gdy stałam na światłach motocykl mi zgasł i odpalając go nie miał siły się odpalić. Sprowadziłam go na bok i probowałam kilkakrotnie go odpalić i nic- nie dało się. Zastanawiam się czy może akumulator mi się nie ładował w trakcie jazdy i muszę go wymienić czy jakieś linki doładywowujące go się zerwały, czy nie mam pojęcia co. Zanim go dam do mechanika, może ktoś z Was mi podpowie co się mogło stać i czy mogę to jakoś sama naprawić?
klauca
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24/9/2012, 00:18
Lokalizacja: Gdańsk


Re: pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Ze

Postprzez henio12323 » 14/5/2017, 20:26

hmm ciezko powiedziec. skoro ciezko krecil to mozliwe ze padlo ladowanie i akumulator przez to padl.

mozna zaczac w tym kierunku od diagnostyki akumulatora - czyli zmierzyc napiecie miernikiem powinno byc okolo 12V pradu stalego.... potem go ewentualnie naladowac i zobaczyc czy odpala - jak odpala to jest problem z ladowaniem/elektryka/akumulatorem. skoro by odpalil to trzeba sprawdzic ile wynosi napiecie ladowania - powinno na odpalonym silniku wynosik okolo 14V

czy dasz rade to zrobic sama ? zacytuje znajomego " a czy ja dam rade upiec ciasto ? "
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Ze

Postprzez klauca » 14/5/2017, 20:32

dzięki henio12323 , masz rację.. naiwnie wierzyłam że mogę sama to rozwiązać... bo ciasto to upiekę z zamkniętymi oczami, a z wykonaniem tego co mi doradzasz to mogę mieć problem..
klauca
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24/9/2012, 00:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomocy- na światłach zgasł i już nie odpalił Kawasaki Ze

Postprzez Glenroy » 18/5/2017, 21:24

henio12323 napisał(a):powinno byc okolo 12V pradu stalego....

W sprawnym akumulatorze powinno być powyżej 12.5V, jeżeli napięcie w stanie jałowym jest niższe, to aku uznaje się za rozładowany.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê