Zobacz wÄ…tek - PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy
Advertisement
NAS Analytics TAG

PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez carel » 4/5/2017, 20:04

Siema, mam pytanie, otóż mam tylko prawko kat. AM, nigdy w sumie nie miałem żadnego motocykla, skuterka itp. Prawko zdałem w szkole, jazda na skuterze i jakies tam test, czy cos takiego, ogólnie prosta rzecz jak to w szkole napewno przymykali oko itd. Teraz mam 19 lat, prawko kat. B od roku, i tak sobie myślę nad zrobieniem A2, ale tu się rodzi pytanie, jeśli nie miałem styczności z biegówkami, motorowerami itd. można powiedzieć ze na skuterze pare razy od kogoś jechałem, to czy jest szansa na zdanie egzaminu po samych 20godzin jazd? Wiadomo są ludzie z lepszymi predyspozycjami , rozumiem to ale bardziej mnie zastanawia czy szkoła jazdy wytłumaczy, zrozumie to że nigdy nie jeździłem czy będzie spina że odrazu ide na A2, a mógłbym motorower sobie kupić i potrenować i tak dalej i tak dalej... Co myślicie ? Teorią się nie przejmuje , bardziej samymi jazdami czy podołam się tego wszystkiego nauczyć ( plac itp) Czy lepiej kupić motorower? :P
Dziękuje za uwagę i przepraszam z Góry jeśli jest zły dział. Pozdrawiam ;-)
carel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/5/2017, 19:53


Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez mennoc » 5/5/2017, 06:46

Według mnie lepiej iść zdać A2 i ogarnąć jakąś 125. Ja poszedłem od razu na A, nigdy wcześniej nie jeżdząc niczym co miało silnik i 2 koła i zdałem po tych 20 godzinach za pierwszym podejściem. Więc się da. Tylko nie idź tam gdzie najtaniej, popatrz jakie szkoły polecają, etc. i wybierz taką, która rzeczywiście cię czegoś nauczy - jazdy, a nie zdania egzaminu.
mennoc
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19/4/2016, 13:23


Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez DedeRR » 8/5/2017, 21:19

Nigdy nie jeździłem na żadnym pojeździe z dwoma kółkami i silnikiem.
Poszedłem do dobrej szkoły jazdy, prowadzonej przez kierowców wyścigowych, nie Mirków-teoretyków, którzy kiedyś tam zrobili uprawnienia.
Po 20 godzinach stwierdzili, że umiem względnie mało, ale o wiele więcej niż większość ludzi, którzy przychodzili na kurs.

Kwestia predyspozycji, może po prostu mam do tego większy dryg niż inni, niemniej na moim przykładzie mogę powiedzieć, że na kurs możesz przyjść z zerowym doświadczeniem i nauczyć się dosyć dobrze jeździć.

czy będzie spina że odrazu ide na A2, a mógłbym motorower sobie kupić i potrenować

A na prawo jazdy B wszyscy przychodzą po "treningu" na podwórku/wiejskiej drodze? Nie, większość startuje od zera :wink:
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez carel » 9/5/2017, 20:32

Dzieki za odpowiedzi, narazie poczekam troche,az wiecej zarobie $ by moc spokojnie samemu zaplacic za kurs. Ciezko bedzie zarobic w wakacje na motocykl i odpowiedni ubior ale spróbuje sie wyrobic. Dzieki za odpowiedzi i pozdrawian, oby to nie byl moj ostatni post! :P
Edit:prosze o zamkniecie tematu, pozdrawiam
carel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/5/2017, 19:53

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez Zimny72 » 6/6/2017, 18:03

Bez absolutnie żadnych wcześniejszych doświadczeń z moto czy skuterami poszedłem na kurs i zdałem prawko na kategorię A. Na pierwszy własny motocykl kupiłem Moto Guzzi Nevadę 750ccm. I żyję. A nie jestem żadnym wybitnym talentem. Ot zwykły ze mnie motocyklista jak tysiące innych.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez andy7 » 17/6/2017, 12:59

Moja szklana kula znajduje sie aktualnie na inspekcji wiec nie bede w stanie udzielic odpowiedzi czy 20 h Tobie wystarczy, notabene nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

Jezeli nie wystarczy, to niema problemu dokupic

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez piotrkaczmarek01 » 12/9/2017, 13:07

Myślę, że jeśli jeździłeś już na skuterze, to dużo łatwiej będzie ci zdać egzamin na prawo jazdy A. Ale dodatkowe godziny lekcyjne na pewno są potrzebne.
piotrkaczmarek01
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/9/2017, 12:32

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez Wertyder » 12/9/2017, 16:30

piotrkaczmarek01 napisał(a):Myślę, że jeśli jeździłeś już na skuterze, to dużo łatwiej będzie ci zdać egzamin na prawo jazdy A. Ale dodatkowe godziny lekcyjne na pewno są potrzebne.

Praktyka pokazuje że statystycznie osoby które dużo jeździły skuterem potrzebują więcej czasu na ogarnięcie dużego moto.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez andy7 » 22/9/2017, 07:03

Wertyder napisał(a):Praktyka pokazuje że statystycznie osoby które dużo jeździły skuterem potrzebują więcej czasu na ogarnięcie dużego moto.


Ja tak niesmialo zapytam, jaka praktyka ? Twoja ? Szkolisz wogole ? Czy tylko tak sobie pitolisz ?

Jedynym problemem jaki ma ktos kto jezdzil skooterem to ogarniecie hamulcow w motocyklu, z regoly trzymaja palce na klamkach i tego trzeba ich oduczyc.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez Wertyder » 22/9/2017, 14:50

andy7 napisał(a):
Wertyder napisał(a):Praktyka pokazuje że statystycznie osoby które dużo jeździły skuterem potrzebują więcej czasu na ogarnięcie dużego moto.


Ja tak niesmialo zapytam, jaka praktyka ? Twoja ? Szkolisz wogole ? Czy tylko tak sobie pitolisz ?

Jedynym problemem jaki ma ktos kto jezdzil skooterem to ogarniecie hamulcow w motocyklu, z regoly trzymaja palce na klamkach i tego trzeba ich oduczyc.

:wink:

Praktyka wśród moich znajomych zarówno kursantów jak i instruktorów, a z racji tego czym się zajmuję mam ich bardzo dużo :).
Skoro negujesz to co napisałem to zapytam do powyższego:
"Ja tak niesmialo zapytam, jaka praktyka ? Twoja ? Szkolisz wogole ? Czy tylko tak sobie pitolisz ?" ;).....
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: PoczÄ…tki , technika jazdy, kurs prawo jazdy

Postprzez andy7 » 23/9/2017, 17:36

Wertyder napisał(a):Praktyka wśród moich znajomych zarówno kursantów jak i instruktorów, a z racji tego czym się zajmuję mam ich bardzo dużo :).


Aha, czyli w WORD'dzie brame otwierasz i masz duzo znajomych - rozumiem, to czyni z Ciebie miszcza

Wertyder,

Gdybys szkolil to wybacz ale nie pisal bys bzdur.

pozdrawiam

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê