Zobacz wątek - GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH
NAS Analytics TAG

GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Postprzez db88kz@gmail.com » 15/4/2017, 17:35

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem Suzuki GSR 600, motor ogólnie zadbany, poprzedni właściciel twierdził że trzeba wymienić żarówkę. Dziś w wolnej chwili sprawdziłem, włożyłem nową i okazuje się że światła drogowe nie działają - lampka od świateł drogowych świeci. Przy kostce reflektorowej jest przecięty jeden przewód. Nie wiem czy to normalne czy nie, slaby ze mnie mechanik, załączam zdjęcie proszę o porady..

LINK (otwórz link)

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !
db88kz@gmail.com
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/4/2017, 17:15


Re: GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Postprzez henio12323 » 17/4/2017, 15:54

a z nas kiepscy wróżbici :D

ciezko powiedziec co i jak, jak przecięty to mozliwe że ktos cos kombinował. sprawa prosta.

odpal silnik, włącz długie i szukaj prądu rozumiem że to zarówka z długimi i krótkimi w jednej, czyli 3 pinowa, czarny i biały to pewnie (czarny minus) a plus dla zasilania swiateł mijania, a zółte to mogą byc drogowe. wiec sprawdź w tym obcietym przewodzie w wiązce masując do czarnego czy bedziesz miał napięcie. jak tak to sprawa prosta - podpinasz przewody ze sobą lutując je i gotowe.

mozna by jeszcze wrzucic w multimetrze pomiar przejscia tego zółtego przewodu do masy ( jeden przewód do zółtego - drugi do masy, ustawiasz na opór albo brzęczyk ) jak miało by gdzies zwarcie to bedzie brzeczało, i to moze byc powód obcięcia - zwarcie. wtedy trzeba szukac problemu w instalacji.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Re: GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Postprzez db88kz@gmail.com » 17/4/2017, 17:58

Żarówka H4 - 3 piny, wiec na początek zaopatrzę się w miernik.. i zobaczymy :)
db88kz@gmail.com
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/4/2017, 17:15

Re: GSR 600 - BRAK ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Postprzez Glenroy » 17/4/2017, 19:52

Jeżeli H4, to masz przerwany przewód od włókna świateł drogowych. Polutuj, daj termokurczkę, tylko taką dobrą, kablową, z klejem, bo tam akurat różne warunki musi wiązka znosić, i będzie wszystko cacy :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr