Zobacz wątek - Peugeot XR7 problem z odpalaniem z rozrusznika

Peugeot XR7 problem z odpalaniem z rozrusznika

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Peugeot XR7 problem z odpalaniem z rozrusznika

Postprzez TheBoniek » 9/4/2017, 19:11

Siemanko, posiadam Peugeota XR7 (AM6) i nie chce mi odpalić z rozrusznika, dopiero jak go mocno rozgrzeje ale to też nie zawsze, podejrzewam magneto ;o Pomoże ktoś? Już mi się nie chce go z pycha odpalać :D
TheBoniek
Świeżak

Re: Peugeot XR7 problem z odpalaniem z rozrusznika

Postprzez senekkorzenna » 10/4/2017, 18:45

Podejrzewam ssanie lub słaby akumulator
senekkorzenna

Postprzez TheBoniek » 10/4/2017, 23:45

Ssanie jest cacy, próbowałem odpalić go z kabli z większego akumlatora i kręci ale nie odpala, po naładowaniu też nic ;o

Ps. Jak sprawdzić czy w iskrowniku i rozruszniku wszystko dobrze ?
TheBoniek
Świeżak

Postprzez senekkorzenna » 11/4/2017, 14:25

Rozrusznik należało by wykręcić i tam są tylko 2 śruby ale klucz musi być na długim patyku.
Tam powinna być 8 /semka./Sprawdzasz szczotki ale jak tego nie robiłes to robota dla elektryka ponieważ ciężko szczotki zablokować aby potem je włożyć z powrotem na wirnik.
W iskrowniku nic sam nie sprawdzisz ponieważ ani nie zmierzysz cewki a czujnik halla to tylko sprawdzenie drożności czyli na multimetrze ziemia.
Jeżeli masz iskrę to nic innego nie zrobisz po za próbowaniem innego modułu i cewki.
Zrób tak jak masz iskrę: zatkaj dolot ręką i startuj rozrusznikiem zobaczysz czy odpali a i czy paliwo zostanie ci na dłoni.
senekkorzenna

Powrót do Motorowery do 50 ccm