Zobacz wÄ…tek - Suzuki Rm 125
NAS Analytics TAG

Suzuki Rm 125

Enduro, Cross
_________

Suzuki Rm 125

Postprzez Antiriad » 11/1/2017, 18:24

Witam! Mam problem z RM125 z roku 96. Otóż nie osiąga pełnej mocy. Moto ciagnie ale nie tak jak powinien zrobilem na jesien góre silnika. Nowa tuleja + tlok wszystko spasowane elegancko, zawory otwieraja sie prawidlowo, wydech jest szczelny mam wachania co do gaznika moze gdzies lekko zapchany lub zle wyregulowany chociaz wydaje mi sie ze przez to az takiego spadku mocy by nie bylo. Dam taki przyklad - przy starcie z pierwszego biegu na 3/4 gazu puszczam sprzeglo i po chwili dodaje gazu moto wypali przez sekunde po czym lapie mula i nie ciagnie caly czas. przed remontem lepiej szedł na kazdym biegu szedl na kolo np a teraz w ogole. Filtr czysty, nasaczany regularnie, mieszanka 1:40, gaznik czysty aczkolwiek nie wiem czy dobrze ustawiaony ( swieca cegielka a czasami lekko okopcona)
Moze to byc wina zasyfionego tlumika koncowego lub tez juz w dyfuzor zapchany ?
w miedzy czasie ustawialem zaplon tez bo zaraz po zlozeniu motor prawie w ogole nie jechal, po przestawieniu zaplonu wydawalo mi sie ze jest tak jak byc powinno ale kiedy go docieralem i dawalem coraz wiecej gazu to tez nadal nie to co byc powinno.
Jesli ktos wie, podejrzewa co moze byc przyczyna prosze napisac.
Antiriad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/1/2017, 18:12


Postprzez henio12323 » 11/1/2017, 20:54

wydech zapchany byc nie moze, tzn moze ale nie wiem co by trzeba było robic żeby do tego stanu doprowadzić.

jakmasz regulowany zapłon to warto to ustawić tak jak serwisówka przewiduje

a z gaźnikiem to nie moze byc że to loteria, moze czysty a moze xle ustawiony. wyczysc go porządnie, i wyreguluj przynajmniej zacznij od wyjsciowych ustawień serwisowych. i dalej kontroluj co sie dzieje. musi byc to pewne bo inaczej to wróżenie z fusów
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Antiriad » 15/1/2017, 09:03

Nie bede zakladal nowego tematu. Zna ktos moze wymiary lozysk igielkowych na tylne zawieszenie? Rozebralem tyl i jest tragedia z kiwakiem szczegolnie. Wiem ze sa gotowe zestawy ale moze udalo by mi sie kupic pojedynczo odpoweidnie lozyska . Chodzi o model do 2003 roku Dodam ze w serwisowce nie ma wymiarow.
Antiriad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/1/2017, 18:12

Postprzez henio12323 » 15/1/2017, 14:22

to poszukaj numerów katalogowych, wpisz w google i poszperaj, czesto gdzies na forach itp ludzie podają numer katalogowy i wymiar
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê