Zobacz wÄ…tek - wszystko o exc 300
NAS Analytics TAG

wszystko o exc 300

Enduro, Cross
_________

wszystko o exc 300

Postprzez tayson489 » 26/12/2016, 20:34

przesiadam się z yamahy yz250f na jakąś endurówke w 2t , wybór padł na exc 300 . chciałbym się dowiedzieć kilku istotnych rzeczy na jego temat .
- spalanie ( tak czytałem już po innych forach że średnio 12l/100 ale zawsze wybucha tam dyskusja i ostatecznie nie wiem czy 12 , 15 ... 20 )
- mieszanka ( też czytałem dużo na ten temat ale jedni piszą 1:30 a inni 1:50 , bo tak podobno napisane jest w książce serwisowej )
- czy na oleju za 50 zł , 2t będzie miał takie same osiągi jak na oleju za 150 zł
- jakie są koszty utrzymania 2t ? ( korba , tłok , oleje , wszystkie uszczelki , napęd ) żadna osoba nie umie konkretnie odpowiedzieć na to pytanie zawsze natomiast można wyczytać , że zależy to od wielu czynników . u mnie wyglądałoby to tak : wyjazdy z dużą grupą około 2/3 razy w tyg jak sprzęt i portfel pozwolą ( wtedy swoje aktualne moto kręciłem dość ostro ale to jest mx więc jest do tego stworzony ) po każdej jeździe w terenie czyszczenie filtra , sprawdzanie wszystkich śrubek , smarowanie łańcucha i sprawdzenie czy nie za luźny , i mycie . liczę na odpowiedzi od osób które się znają na moto . jak coś sobie przypomnę to dopiszę , z góry dzięki
tayson489
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/4/2016, 10:41


Postprzez henio12323 » 26/12/2016, 22:31

- spalanie - nie ma sprecyzowanego bo zalezy od masy czynników - wagi kierowcy, teremu, stylu jazdy. miałem 300tke jak latałem po przelotówkach to wir w baku, jak ganiałem po wąwozach palił zaskakująco mało. do tego dochodzi tez np rocznik konkretnych liczb nie ma co pisać, bo rozbieznosc jest na tyle duza że i tak wyjdzie co innego u ciebie niz u mnie np.

- mieszanka - 1"50 tak jak ksiązka mówi i tego sie warto trzymac

- nie znajdziesz oleju za 150 zł. osiągi mogą byc podobne, chociaz lepszy olej moze " lepiej " uszczelnic tłok - wiec moze byc wiekszy stopien spręzania, 2 sprawa lepszy olej sie lepiej spala - wiec też doda troche " kalorii " od siebie. chociaz czy róznice beda odczuwalne to wątpie. tak czy siak, na pewno nie ma co lać kiepskiego oleju, najlepsze póki co to motul 800 i ipone samourai, oba kosztuje około 60 zł za litr.

- no bo sie nie da okreslic kosztów - wystarcz że np kupisz kiepski napęd, i jeździsz pobłocie - 5 wyjazdów i łancucha za 150 zł nie ma.... a mozesz kupić łancuch za 250 zł jeździc po suychym i taki napęd wystarczy na 2 sezony. - róznica kosztów ogromna bo nawet kilkukrotna - powiedzmy 150 zł rocznie z dobrym napeden w swietnych warunkach, a 600 zł na naped kiepski w kiepskich warunkach. to juz na samym lancuchu masz rozbieznosc kilku stówek.... a gdzie reszta ? tłok to samo, generalnie zmienia sie co 100 godzin, a ja nie wiem czy dla ciebie wyjazd 2/3 razy w tygodniu to wyjazd na pół godziny popyrkac po wąwozach, czy na 15 godzinne pałowanie po prostej. i znowu róznica kolosalna w kosztach miedzy jednym a drugim trybem jazdy. kolejna sprawa to stan samego motocykla - jak kupisz trupa , lub po prostu stare moto w dobrym stanie ale mimo wszystko leciwe i część rzeczy nigdy nie bedzie juz idealna - to koszta też rosną w stosunku np do maszyny rocznej z symbolicznym przebiegiem czy całkiem nowego moto.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez tayson489 » 26/12/2016, 22:44

no motocykl mam zamiar przeznaczyć około 25 tys i szukam roczników 2013/2016 z tym nowszym błotnikiem przednim wyjazdy to zależy gdzie jedziemy bo taka jazda po błocie właśnie pali więcej ale ja zawsze brałem 5l na quada do brata i do tego był zalany do pełna , mimo wszystko rzadko trzeba było do niego dolewać bo brat jeździ grizzly 700 i to mu wypije jeszcze więcej tak ze 2/3 godz jazdy to tak najczęściej . bardzo dziękuje za odpowiedź przyda się
tayson489
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/4/2016, 10:41



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê