Zobacz wÄ…tek - arctic cat 400 4x4 nie wchodzi na obroty
NAS Analytics TAG

arctic cat 400 4x4 nie wchodzi na obroty

Dla fanów czterokołowców
_________

arctic cat 400 4x4 nie wchodzi na obroty

Postprzez bernijol » 16/11/2016, 00:16

Witam jak w temacie. Mój quad po raptownym dodaniu gazu na zimnym silniku nie wkręca się na obroty,robi tylko takie buuuu i potrafi w tym momęcie strzelić w gaźnik. Dodam że ustawiałem w nim i czyściłem gaźnik spreżarką ale nic to nie zmienia. Nawet i na półtora obrotu i inne opcje ustawienia składu mieszanki nie zmienia nic. Wkręcenie śruby od składu mieszanki i wykręcanie jej nie skutkuje wzrostem obrotów a po wykręceniu gdzieś około 3 ob. Obroty spadają. Na ciepłym jest w miarę ok tylko moim zdaniem troche mu kopa brakuje. Oleju ni grama nie biere. Zawory ustawiane w serwisie przy okazij wymiany rozrządu. Pomożecie?
bernijol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/11/2016, 23:08
Lokalizacja: Nowy Bartków


Postprzez henio12323 » 16/11/2016, 10:23

skoro nie reaguje na obroty to gaźnik jest zasyfiony. wyczyscic musisz lepiej. sama spręzarka to czasem za mało
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez bernijol » 16/11/2016, 12:43

Wiesz co to znaczy nie reaguje moze troche nie tak napiaslem. Jak jest zimny tylko po odpaleniu to jak dam mu w gaz to jest takie buuu jak daje gazu delikatnie to sie kreci. Na cieplym nie ma tego buuu ale nie wkreca sie jak trzeba tak jakby wlasnie nial zle ustawiony gaznik. Jeszcze jedno a moze to byc wina nie gaznika a np. Cewki? Bo mialem taka sytulacje na wiosne zo troche podtopilem quada w rzece to tego stopnia ze zgasl mi w niej. Silnika nie zalalo ale woda byla na wysokosci maski i wdarla sie nawet do filtra powietrza i do cvt. Nie mialem uszczelki na swiecy i dlatego pewnie mi zgasl. Po wyciagnieciu go z wody i osuszeniu gdzie trzeba odpalil ale wogole sily nie mial. Wymienilem jakos za dwa dni swiece i po tej wymianie mial przez krodki okres czasu takiego kopa ze jeszcze nigdy im takim nie jezdzilem a mam go od roku. Myslalem ze jak go kupilem to swieca byla padnieta a teraz po wymianie jest ok. Ale po krótkim czasie wszystko z moca i wkrecaniem sie na obroty wrocilo do stanu z przed topienia w rzece i wymianie swiecy czyli bez szalu. Natomiast bywaly momety ze po kinkretnym rozgrzaniu dostawal tego kopa. Nie wiem co o tym myslec juz. Moze sprobuje znowu swiece zalozyc i zobacze czy znowu mu odbije w pozytywnym znaczeniu.
bernijol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/11/2016, 23:08
Lokalizacja: Nowy Bartków

Postprzez henio12323 » 16/11/2016, 14:28

jak buuuu to albo zalewa albo ma za mało . mozliwe ze cały czas był zle wyregulowany gażnik - i przez to np padały swiece, podrzuc fotke swiecy. jak jest za bioała to znaczy ze ma za ubogo. jak czarna znacyz ze za bogato - i własnie moze nie rozwijac pełnej mocy.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez bernijol » 16/11/2016, 17:16

Hmm dzis jej juz nie wykrece ale posteram sie to zrobic w najblizszym czsie. Troche mnie to niepokoi bo zdajsie gaznik juz ustawialem na wszystkie sposoby. Moze gdzies podwioze go na myjke ultradzwiekowa czy jak to sie fachowo nazywa.
bernijol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/11/2016, 23:08
Lokalizacja: Nowy Bartków

Postprzez henio12323 » 16/11/2016, 19:55

najlepiej. sama spręzarka to za malo jak sa stałe osady w miejscach trudnosdosteopnych.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê