Zobacz wątek - Kawasaki KLX 650 problem z rozruchem
NAS Analytics TAG

Kawasaki KLX 650 problem z rozruchem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki KLX 650 problem z rozruchem

Postprzez Makkazari » 19/10/2016, 22:18

Witam,

dosłownie kilka dni temu zakupiłem Klx 650 z 93r. Przed zakupem został sprawdzony , wszystko śmigało należycie. Zapakowałem go na lawetę i tak wróciłem do Warszawy.
Godzina 22:30 powrót zrzuciłem go z lawety i oczywiście próbuje odpalić aby dojechać do domu i tu się zaczął problem. Ledwo co odpalił od razu zgasł , potem tylko strzały z wydechu i nic.
Na drugi dzień próbowałem go odpalić i znowu nic. Próbowałem na ssaniu i bez ssania ,z zamknięta przepustnicą , otwartą , operowaniem gazu itd. itd. W końcu wyjąłem świece przeczyściłem włożyłem i odpalił od strzału. Musiałem go trzymać ostro na obrotach żeby nie zgasł i szybko wyregulować oborty, pochodził chwile zgasł i znowu to samo. Więc pojechałem od razu kupić nową świece.
Włożyłem nową świece , zapalił od razu. Chwile pochodził i znowu ta sama akcja, musiałem mocno kręcić rozrusznikiem i operować manetką żeby odpalił ale i tak za chwile po przejechaniu kilku metrów zgasł. Po wykręceniu świecy widać , że jest delikatnie zakopcona ale zdecydowanie bardziej widać , że jest mocno zalana.
Zastanawia mnie też fakt skoro działał idealnie przed zakupem czemu po transporcie nawet nie był w stanie odpalić.
Na razie nie robiłem głębszych oględzin poza demontażem gaźnika i podstawowym sprawdzeniem.
Jednakże dostałem od Pana który widział jak próbuję odpalić motor pewną wskazówkę , podobno widział przebicie z kabla idącego do fajki.
Potem odpalając próbowałem dostrzec to przebicie ale sam nic nie widziałem.
Czytałem już dość dużo na ten temat i wiem ,że to pospolity problem jednakże mój delikatnie się różni.
Pytanie teraz co sprawdzić i jak dalej postępować ?

Teraz mam jeszcze kolejny problem , sprzęgło przestało odbijać.
Udało mi się zrobić delikatnie elektrykę i zaczął odpalać tzn fajke , bezpieczniki itd.
Stał w garażu odpalam wszystko ładnie chodzi i patrzę sprzęgło nie odbija chociaż nie był jeżdżony.
Makkazari
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa