Zobacz wÄ…tek - Sprzedaz motocykla po 4 miesiacach
NAS Analytics TAG

Sprzedaz motocykla po 4 miesiacach

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaz motocykla po 4 miesiacach

Postprzez matt87 » 9/10/2016, 17:54

Witam, prawdopodobnie bede musial sprzedac motocykl a posiadam go tylko 4 miesiace w zwiazku z tym jesli sprzedam go drozej niz kupilem bede musial zaplacic jakis tam podatek tak? no i czy liczona jest cena ktora byla na umowie kupna sprzedazy czy ta od ktorej placilem wzbogacenie? a placilem go z ceny wyzszej niz na umowie o ok 2500zl
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice


Postprzez jasnoksieznik » 9/10/2016, 22:41

Napisz to tak, żeby dało się zrozumieć, co zrobiłeś i o co pytasz.
Generalnie jest tak, że sprzedając drożej niż kupiłeś w przeciągu 6 miesięcy podpadasz pod podatek.

Dobrze myślę, że kupując po znajomości zaniżyłeś kwotę na umowie, żeby uniknąć pcc?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez matt87 » 11/10/2016, 11:33

nie nie, cene wpisalem taka za jaka kupilem, ale okazalo sie ze motocykl jest wart wiecej i przy placeniu wzbogacenia ta Pani co to wylicza zmienila na cene rynkowa czyli ok 2,5tys zl wyzsza niz ta ktora widniala na umowie i zastanawiam sie czy jesli sprzedam motocykl po cenie wyzszej niz mialem na umowie ale nizszej od tej od ktorej placilem wzbogacenie czy bede musial ponosic jakies koszty?
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez jasnoksieznik » 11/10/2016, 12:53

Podstawa opodatkowania jest zupelnie rozna. W jednym wypadku opodatkowany jest fakt zawarcia umowy, a w drugim dochod.
Jesli osoba prywatna sprzeda ruchomosc, np. pojazd w przeciagu pol roku od zakupu i osiagnie przy tym dochod, to ten dochod podlega opodatkowaniu.

EDIT: Dochod mozesz zapewne zminimalizowac, jesli dolaczysz rachunki za naprawy do dokumentacji.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê