Zobacz wątek - Drugi motocykl 15-20k zł.
NAS Analytics TAG

Drugi motocykl 15-20k zł.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Drugi motocykl 15-20k zł.

Postprzez ziębik » 9/10/2016, 17:24

Cześć.

Jako że jestem nowy na forum myślę że wypadało by się przywitać - Hello wszystkim, jestem Bartek. Jako że sezon dla mnie dobiegł końca to przyszedł czas aby zacząć powoli szukać nowego motocykla.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Od 2 sezonów poruszam się na Kawasaki Er 5 i zrobiłem nim już 23kkm wcześniej jeździłem Yamaha Aerox nawinąłem nim około 5kkm. Po za tym były małe przejażdżki sprzętami kolegów komary, simsony, gb motors ostatnio miałem okazje się przejechać kawasaki zx-9r ( nie pamiętam który rocznik).

- Wiek, waga, wzrost
Mam 22 lata, ważę 72kg i mam 178 cm wzrostu.

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Motocykl ma służyć głównie do turystyki dalszej bądź bliższej. W sezonie jeden lub dwa wypady na tor oraz jazda dla rozrywki. Jeżdżę tylko i wyłącznie solo bez plecaczka, co do wspólnej jazdy ze znajomymi to mało kiedy z nimi jeżdżę.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
10-12kkm.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Od 15 do 20k zł. Posiadam kompletny ubiór.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
1k zł miesięcznie.

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Nakedy, podobają mi się również sporty ale mało prawdopodobne żebym wybrał sporta ponieważ pozycja na sporcie jak dla mnie jest dość niewygodna. Lubię siedzieć w miarę prosto.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Aprilia Tuono 1000r, Aprilia Shiver 750, Triumph Street Triple 675

Kolejność nie jest przypadkowa. Od dłuższego czasu chodziła mi v-ka po głowie znajomi doradzali żebym kupił v-ke ponieważ szybko się mi nie znudzi i zostanie u mnie na dłuższy czas poza tym nie trzeba również jej wysoko kręcić żeby motocykl jechał i przede wszystkim bardzo mi się podoba dźwięk v-ki. W sumie zależy mi bardziej na przyspieszeniu niż na prędkości. Co do mojej jazdy to staram się jeździć z głowa, spokojnie.

Bardzo mile są widziane wypowiedzi osób które są posiadaczami lub którzy mieli styczność z tymi motocyklami.

Pozdrawiam.
ziębik

Postprzez fz6mateo » 26/10/2016, 15:05

Witam,
przy doborze motocykla bardzo istotne są preferencje indywidualne, a samo poszukiwanie to tak naprawdę znalezienie czegoś z "efektem WOW". Obecnie śmigam fz6n S1 i trochę jednak doskwiera mi brak owiewki :) Po pierwszym sezonie bardzo wpadły mi w oko fz8, SV1000S lub z800 :) Życzę wytrwałości w poszukiwaniach
fz6mateo

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A