Zobacz wątek - Prawo jazdy kat.A pytanie?
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy kat.A pytanie?

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy kat.A pytanie?

Postprzez Nokia12345 » 7/10/2016, 16:05

Witam!
Dręczy mnie takie pytanie , jeżeli mam prawo jady kat.A1 , to wieku 21 lat mógłbym uzyskać pełną kat.A.
Gdyż pytałem się instruktora i widziałem na jednej z stron że w wieku 21 lat mogę się starać żeby uzyskać kat A pełna.
Mógłby mi to potwierdzić ?
Nokia12345
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/10/2016, 15:58
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez traveler » 7/10/2016, 17:02

20 lat — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2,

24 lata — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.

kurs nauki jazdy można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku)


po dokladne informacje odsylam do USTAWA o kierujących pojazdami (otwórz link)


poprawione
Ostatnio edytowano 7/10/2016, 20:44 przez traveler, łącznie edytowano 1 raz
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Nokia12345 » 7/10/2016, 19:18

Problem w tym ,że na samym początku używałem wujka googla.
Ale dzięki za szybką odpowiedź. Chociaż nie dostałem odpowiedzi czy z A1 mogę od razu przejść na A żeby nie czekać do 24 lat
Nokia12345
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/10/2016, 15:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Fugu » 7/10/2016, 20:41

Nie
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez traveler » 7/10/2016, 20:47

Podałem złą ustawę, już poprawione.

Pozwolę sobie zacytować część z niej:
(...)
Art. 8. 1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:
1) 14 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;
2) 16 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T;
3) 18 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1
i C1+E;
4) 20 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co
najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;

5) 21 lat – dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli
osoba posiada prawo jazdy kategorii A;
(...)
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Nokia12345 » 8/10/2016, 09:06

okej dzięki czyli wychodzi na to że będę musiał zrobić kat a2
Nokia12345
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/10/2016, 15:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez traveler » 8/10/2016, 16:13

i/lub poczekać do uzyskania odpowiedniego wieku wymagalnego na kat. A
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr