Zobacz wątek - Nowy motocykl ~650-750cm3 do około 30 000zł
NAS Analytics TAG

Nowy motocykl ~650-750cm3 do około 30 000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Nowy motocykl ~650-750cm3 do około 30 000zł

Postprzez siaju » 1/10/2016, 22:50

Cześć,

Forum czytam od dłuższego czasu, ale dopiero teraz poczułem realną potrzebę poradzenia się w kluczowej sprawie. Otóż stoję przed wyborem kupna nowego motocykla - poniżej ankieta.

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Junak 131 125cm3 - 3 000km
Kawasaki Z300 300cm3 - 7 000km

Wiek, waga, wzrost
27 lat, 183cm, 83kg

Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Motocykl służy mi głównie do dojazdów do pracy ~20km (w jedną stronę) po Poznaniu. Dodatkowo wieczorne przejażdżki, weekendowe jezioro / morze / góry. Chciałbym zabierać ze sobą plecaczka (27 lat, 178cm, 67kg) + zamontować sakwy, dlatego ważnym elementem jest możliwość wzięcia bagażu w postaci sakw bocznych bez bardzo dużego dyskomfortu plecaka. Procentowo rozkłada się to mniej więcej w proporcji 70% miasto - 30% krótkie trasy z plecakiem.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Raczej nie przekroczę 10 000km.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
30 000zł na sam motocykl, ubranie jest bardzo dobrej jakości.

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Mam zamiar utrzymać motocykl w stanie idealnym technicznie i wizualnie.

Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Najbardziej podobają mi się nakedy.

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Mam 4 typy, które zwróciły moją uwagę, wszystkie z ABS (nie chcę innego):
- Kawasaki ER-6f
- Honda CB600F
- Aprilia Shiver 750
- Yamaha MT-07
Nie upieram się przy nowym motocyklu, jeżeli w tym budżecie mogę kupić coś ekstra, ale np. kilkuletniego w bardzo dobrym stanie - to również jest to dla mnie interesująca opcja.

Podsumowując, najważniejsze są dwie rzeczy:
1. Jazda w korkach po Poznaniu (ostatnio komunikacyjne piekło)
2. Jazda w krótkie trasy z bagażem i plecakiem (który nie jest najniższy ;-))
Wiem, że motocykl do wszystkiego nie istnieje i będę musiał liczyć się z kompromisami - ale może w jakimś przypadku będą one mniejsze niż w innym.
siaju
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/9/2016, 14:24
Lokalizacja: Poznań


Postprzez jasnoksieznik » 2/10/2016, 10:32

Łap mój stary temat. Budżet miałem większy, ale teraz dostaniesz te moto jako świeże używki w zakładanym budżecie:
viewtopic.php?t=86779
Wtedy nie było jeszcze serii MT.
W międzyczasie dowiedziałem się, że Street Triple jest uznany za najlepszy naked w tej klasie, ale nie polecam dla początkujących. Z bagażem na nim może być cieżko. Cena też trochę odstrasza i szeroka kierownica nie musi się podobać. Uwaga - ABS wszedł bardzo późno w serii, więc moto ok. 2013r. nie muszą go mieć.
Wtedy nie widzedziałem też ani o Aprili, ani o SVce, ani o Hyusongu - jest jakiś model, który jest praktycznie SVką produkowaną po tym, jak Suzuki przerzuciło się na nielubianego tutaj Gladiusa.
Z mojego F800R jestem bardzo zadowolony i szkoda mi, że kupiłem od razu moto, które może być docelowym.
Jeśli miałbym zmieniać moto tu i teraz, a nie chciałbym się pchać w R1200R, to sam bym łaził za Aprilią shiver, mimo iż to leciwa konstrukcja. Na szczęście, mogę poczekać do Intermotu i tych drugich targów w Mediolanie. Dlaczego warto czekać? Bo z końcem roku wypadnie kilka modeli, że względu na emisję spalin i normę Euro4. Wypadnie właśnie Shiver, parę modeli ducati i inne. Był ostatnio niezły artykuł o tym na ścigaczu.
Może się np. okazać, że aktualny Shiver potanieje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr