Zobacz wątek - Praca gazem na górskich winklach.
NAS Analytics TAG

Praca gazem na górskich winklach.

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Praca gazem na górskich winklach.

Postprzez Fliper » 18/9/2016, 18:37

Tak jak w temacie. Ostatnio jeździłem sobie trochę turystycznie po Polskich górach i zacząłem się zastanawiać jak właściwie powinna wyglądać praca gazem na łukach podczas jazdy w dół. Jazda w górę to wiadomo podkręcam sobie lekko i jednostajnie obroty i bez problemu się składam w winkle. Jadąc w dół po prostu lekko hamowałem silnikiem i mniej się składałem, ale no właśnie. Hamowanie silnikiem to dalej hamowanie, a w zakrętach raczej nie powinno się tego robić. Jak operować gazem, żeby można było bezpiecznie bez strachu o uślizg koła się mocniej złożyć podczas jazdy po łuku w dół? Bo jechałem sobie spokojnie i bez żadnego stresu, ale mimo to w dół jechałem wolniej niż do góry i miałem wrażenie, że coś nie do końca mi tu gra w mojej technice jazdy, że da się to robić lepiej.

Edit: Oraz jako, że interesuje mnie taka turystyka motocyklowa nie jestem pewny, a chciałbym się dowiedzieć jak po takich górskich serpentynach jeździć jesienią kiedy jest pełno liści na nich lub kiedy droga jest mokra bo akurat złapie mnie deszcz.
Fliper
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11/10/2015, 10:47


Postprzez andy7 » 19/9/2016, 17:04

Temat naprawde ciekawy.

zacznijmy od tego, ze do szybszej jazdy w gorach musisz miec dobra a cowazniejsze rowna nawierzchnie.dziory czy pofaldowania niedadza Cisieprawidlowo zlozyc i przejechac winkiel z psychicznym komfortem.

Aby rozpoczac zabawe z gazem w winklach musisz osiagnac wczesniej pewien level u iejetnosci czyli trzebaswoje wyjezdzic.

Jak za znieszjezdzicw dol z ta sama srednia predkosciacow dogory, towtedy mozesz zaczac mysl3c ozabawie z gazem.

Pomine tez, ze jenst kilkaszkol pokonywania zakretow wiecznowuwszystko bedzie zalezec odtego

jaki styljazdy obierzesz

oraz

jakaszkoledo tego dopasujesz.

TEMAT na dobra ksiazke. David Hugh ( ten od motocyklisty doskonalić zrobilby z jednej ksiazki conajmniej trzy 😂

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Insekt » 19/9/2016, 20:02

andy7
Jestes mega pijany? Czy piszesz jadac na moto?
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez andy7 » 19/9/2016, 23:06

Insekt napisał(a):andy7
Jestes mega pijany? Czy piszesz jadac na moto?


Fakt, ze wlasnie sobie lufe chlapnalem ale pisalem z pracy a tam jestem trzezwy

No ale zawsze mozesz rozwinac do czego piujesz bo na razie to przyjeb--es jak spity wrobel jajcami o lade :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Insekt » 20/9/2016, 07:41

Jak nie widzisz problemu to nie ma tematu :D Bez spinki, pozdrawiam !
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez selby200 » 20/9/2016, 10:47

Zero błędów, zero literówek, wgl do czego tu pić :D:D
selby200
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28/2/2016, 23:32



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê